Luckasari
16.07.04,12:24
prosim vas, ako postupujete v pripade, ked na doklade z ERP alebo na fakture je datum zo soboty, nedele alebo v ten den je sviatok? ktory den z kurzoveho listka NBS pouzivate v tychto pripadoch?

ja by som povedala, sobota - kurz piatok, nedela - kurz pondelok, sviatok - kurz najblizsieho pracovneho dna
neviem, ci myslim spravne
ANNA
16.07.04,12:27
Ja dávam kurz, ktorý platil. To je, že v sobotu a nedeľu poúžívam kurz z piatka, ten platí do pondelka. V pondelok je vydaný nový. Vo sviatok dávam vlastne kurz vyhlásený deň pred sviatkom.

A čo ostatní?
vladan
16.07.04,12:27
sobota, nedeľa - posledný známy kurz = piatkový
sviatok - posledný známy kurz = deň pred sviatkom
betty
16.07.04,12:34
Aj ja to robím tak. Tiež som v tom nemala jasno. Keď sa pozrieš na kurzový lístok, tak je tam údaj, že platí od... a platí až dovtedy, kým nevyjde ďalší.Pekný vikend.
Katty
16.07.04,12:40
Je prípustné aj stanovenie mesačných kurzov internou smernicou, t.j. kurzom vyhláseným NBS k 1.dňu v mesiaci sa prepočítavajú všetky účt.prípady v cudzej mene v danom mesiaci??????
Luckasari
16.07.04,12:44
dakujem vam vsetkym, takze vzdy je potrebne pouzit posledny znamy kurz, ma to svoju logiku, lebo ten je platny, az kym nevyjde novy, ako pise betty
Katty
19.07.04,14:28
Je prípustné aj stanovenie mesačných kurzov internou smernicou, t.j. kurzom vyhláseným NBS k 1.dňu v mesiaci sa prepočítavajú všetky účt.prípady v cudzej mene v danom mesiaci??????
bea
20.07.04,05:22
Internou smernicou nie je možné stanoviť prepočet kurzov raz za mesiac ani nijako inak, keď nie je to v súlade so zákonom. A zákon o účtovníctve v § 24 uvádza akým kurzom treba prepočítať majetok a záväzky v cudzej mene.
McMarti
20.07.04,05:27
Mám bankový výpis vedený v cudzej mene, ktorý mi chodí raz za týžden s tým že pohyby su bud denne alebo každý druhý deň.Chcela by som vedieť aký kurz mám použiť pri jednotlivých položkách. Napr. pohyb 5/7/2004, 8/7/2004 a bankový výpis vystavený 11/7/2004
Zuzka
20.07.04,05:39
Ja to účtujem kurzom pri pohybe, čiže 5/7/2004 kurzom z tohoto dňa. Vtedy bol uskutočnený prevod peňazí medzi bankami. Ja mám napr. výpis iba 1x za mesiac. Nebolo by podľa mňa správne, keby som všetky položky zaúčtovala s dátumom 30. alebo 31. Všetky položky zaúčtujem v deň pohybu, čiže aj zahraničné platby.
McMarti
20.07.04,05:56
dík tak som to aj urobila, Len som si overovala sporávnosť postupu.
bea
20.07.04,05:57
Ja mám výpis tiež len k poslednému dňu mesiaca a pohyby prepočítavam kurzom v deň pohybu.