rozum
14.08.09,18:43
Aké máte skúsenosti so sušičkou prádla oplatí sa ju kúpiť?
silviaz
14.08.09,16:55
ahoj :D

no ja mám takú skúsenosť že mám takú práčku zo sušičkou a tú sušičku som ešte ani raz nevyužila :)
rozum
14.08.09,16:57
Ale pri takej štvorčlennej rodine vraj sa oplatí a najviac v zime
lorelei
14.08.09,16:59
No ja ju nemam, ale chcem amt urcite, len to este nejde, setrim na nu zatial. Je to vec nazoru, ak mas viac clenov v domacnosti a perie sa logicky castejsie, tak nebudes zavisla na pocasi, teple, a hlavne na to mat priestory, ale si ho krasne vysusis hned a poskladas a hotovo. Pradlo je vzdusnejsie akoby, urcite som za, myslim,ze potvrdia aj dalsi, co ju maju.
buchač
14.08.09,17:08
ahoj :D

no ja mám takú skúsenosť že mám takú práčku zo sušičkou a tú sušičku som ešte ani raz nevyužila :)

Aj ja .

Moja dcéra vyskúšala len raz , zhodou okolností som bol doma , dostala to , čo nepýtala ...

Len som jej ukázal elektromer , ako sa točí to koliesko v ňom pri zapnutej sušičke ....
Vtedy ale inak dobre poslúži po náležitej úprave / koliesko elektromera / ako ventilátor ....:rolleyes:



rozum
Member
Re: Sušička prádla
Ale pri takej štvorčlennej rodine vraj sa oplatí a najviac v zime

Keď si večer dáš vyprať , do rána je to suché ....
rozum
14.08.09,17:17
Tak akú má spotrebu tá sušička?Ale veď nie je v prevádzke 24 hod denne.
buchač
14.08.09,17:31
Tak akú má spotrebu tá sušička?Ale veď nie je v prevádzke 24 hod denne.

Ja mám konkrétne túto už pár rokov ....pozri , najmä tento rozdiel ...:

Spotřeba energie při praní a sušení: 4.50 kWh
Spotřeba energie při praní 60°C: 1.15 kWh

http://www.nakupka.cz/vyrobek/pracka-se-susickou-whirlpool-awz-414-d/
rozum
14.08.09,18:00
Tak to ozaj vysoká spotreba 4500watov to je dosť. A chcem vedieť ako dlho suší
buchač
14.08.09,18:08
Tak to ozaj vysoká spotreba 4500watov to je dosť. A chcem vedieť ako dlho suší

Na tej mojej je nastavenie až 120 minút / pozrel som ;) /, odvíja sa to pravdepodobne od prádla , ako je vlhké ....neviem ...
JA totiž neperiem , moje ženy dajú prádlo do práčky a ja už len postláčam gombíky , hlavne ten jeden ... ON - OFF....:---
Dáša_
14.08.09,18:16
Ja mám pračku so sušičkou 9 rokov, 8 rokov v nej pravidelne suším. Pre elektrinu sme neskrachovali. Je to síce také polovičné riešenie, ale dá sa. Mojim snom je mať v kupelni set pračka a na nej postavená sušička.

Je to na neporovnanie - pradlo zo sušičky je makke, netreba žiadnu aviváž, teda žiadnu dalšiu chémiu. Naviac, šetrí sa zase na žehlení :D A na čase.

Na druhú stranu musím povedať, že sušiť v sušičke sa treba aj naučiť. Keby som sa nechala ovplyvniť svojim prvým sušením, tak dodnes nadávam :D
rozum
14.08.09,18:16
Mne ide len o sušičku, hlavne v zime to je strašné.Sušiť prádlo pri troch chlapoch u nás je stále veľa prádla možno až ked chlapci vyrastú tak ju nebude treba.
zuzka1311
14.08.09,18:18
My sme doma dve a susicku si nevieme vynachvalit! Pradlo je po oprati za par hodin suche (susi podla mokrosti pradla, vacsinou okolo hodiny a pol az dvoch hodin) a netreba ho ani zehlit..co sa tyka spotreby nemame ju este tak dlho (este nam neprisiel ucet) ale znamy vyratal ze to vychadza okolo 30sk na jedno susenie (energeticka trieda B). Kazdopadne to stoji za to! Pred tym si ale overte, ci je vase pradlo vhodne na susenie, vacsinou to menej kvalitne ma znacku zakaz susit. Ja ho susim aj tak, ale uz sa mi podarilo par kuskov zrazit :)
rozum
14.08.09,18:19
No však nikto múdry z neba nespadol ale načo riskovať
Nachtigal
14.08.09,18:33
-sušička je výborná vec, to prádlo je fakt jemné a nemusí sa žehliť. Musím sa pochváliť, že aj ja som vyrobila prúser s prádlom, dala som si vysušiť lisovanú podprdku a vytiahla som rovný kúsok tenučký ako dámska vložka sleep, neverili by ste čo to spravilo, košíčky sa vyrovnali. Na sušičku si musia len ľudia zvyknúť tak ako na umývačky riadu.
Bionda
14.08.09,19:25
S prívžencami súhlasím, tiež som majiteľka jednej sušičky a nedala by som ju za nič! Rovnako ako umývačku riadu :D
Pri veľkých praniach je to úplne super, pračka perie, sušička suší a po skončení prania všetko suché a nemusím rozmýšľať kde to vyvešať a či mi to naša čertica nestiahne zo šnúry.....
A ja si neviem pomôcť ,ale tak voňavé prádlo je len zo sušičky!! zo sušičky nádherne vonia a je tak mäkké.... :D Naozaj sa treba len pohrať a nastaviť ten správny program najvhodnejší pre dané prádlo.
rozum
14.08.09,20:59
Tak asi nestáva iné len ju kúpiť a vyskúšať, veľmi pekne ďakujem:)
buchač
14.08.09,21:05
S prívžencami súhlasím, tiež som majiteľka jednej sušičky a nedala by som ju za nič! Rovnako ako umývačku riadu :D
Pri veľkých praniach je to úplne super, pračka perie, sušička suší a po skončení prania všetko suché a nemusím rozmýšľať kde to vyvešať a či mi to naša čertica nestiahne zo šnúry.....
A ja si neviem pomôcť ,ale tak voňavé prádlo je len zo sušičky!! zo sušičky nádherne vonia a je tak mäkké.... :D Naozaj sa treba len pohrať a nastaviť ten správny program najvhodnejší pre dané prádlo.

No jasne , len aby si inde potom mohla tráviť čas ....s tým St...y..om , čo ????
rozum
14.08.09,21:11
:D:D:DAlebo s vami všetkými.Prajem všetko dobré.Ďakujem bolo mi s vami dobre.
Nachtigal
16.08.09,06:09
:D:D:DAlebo s vami všetkými.Prajem všetko dobré.Ďakujem bolo mi s vami dobre.
ahoj, ešte sa nelúč, potom nám musíš napísať tvoje zážitky s novou sušičkou, určite niečo zaujímavé vyrobíš!!!!!!::D držíme palce:---
palma13
17.08.09,05:12
Tak ja mam susicku uz treti rok a rozhodne nelutujem. Nemam totiz balkon a okna vedu na rusne namestie, takze pradlo vonku susene by som musela znovu hodit do pracky, tak by sa zaprasilo :D Je to super vynalez, za cca 2 hodky mam oprane aj ususene a nemusim sa stresovat nejakym velkym zehlenim. Rozhodne odporucam ;)
ivka70
17.08.09,05:24
Ja mam tiez susick uuz asi 3 roky a nelutujem.

Je to uzasna vec, take makke uteraky ako zo susicky nikdy iba susenim mat nebudem.
A co sa tyka spotreby elektriny, tak to, co minie susicka, usetrim na zehleni, 2/3 pradla este teple zo susicky len poskladam a nezehlim.
sme 3 clenna rodina a spotreba elektriny nam nejako vyrazne nevzrastla po kupeni susicky.

Jednoztnacne ale odporucam samostatnu susicku.
Mam malu kupelnu , ale susicka je na pracke - je to set s medziclenom, takze zamberie tolko miesta kao spredu plnena pracka a nezavadzia.
rozum
17.08.09,19:47
Dievčatá, ďakujem vám veľmi pekne ste fajn.:)
saki10
18.08.09,15:58
My mame pracku kombinovanu so susickou,vyuzivam ju hlavne v zime a chladnejsom a vlhkom pocasi .Hlavne v zime nezatazujem byt vlhkym pradlom na susiaku /prospieva to aj plastovym oknam,ze ju mame/.Naopak v lete susim viac na balkone.Je ale vyhoda,ze ked chcem ju zapnem,ked netreba,nezapnem.Kazdopadne je to super vec,presne ako pisu,treba si len zvyknut,ako aj na umyvacku.A co sa tyka sporteby....co dnes nema spotrebu......????
rozum
18.08.09,16:04
Ak by sme pozerali čo koľko spotrebuje energie nezapneme ani svetlo.A umývačka riadu je tiež fajn tu máme.mimotemy Viete si predstaviť život bez el. energie?
silviaz
18.08.09,16:09
Ak by sme pozerali čo koľko spotrebuje energie nezapneme ani svetlo.A umývačka riadu je tiež fajn tu máme.mimotemy Viete si predstaviť život bez el. energie?

no mile že o tom akurát píšeš mne včera vyrazilo elektriku. Tažké utrpenie pre mňa to bolo, kým som to spravila, ale zase zistila som na prstoch na nohách kolenách a hlave že mám v dome kopu rohov a výčnelkov o ktorých som ani netušila :D
iv@n
15.11.09,21:28
sušička je návyková vec podobne ako umývačka. u nás bol vždy problém s tým, že prať by chcel každý, ale už nikto vešať, žehliť a skladať :) suška to pekne poriešila, z pračky sa to hodí do nej a z nej rovno do šatníka. žehlí sa minimum vecí.
swana
18.01.10,11:55
Vidim, ze toto je uz starsia tema, ale hladala som info o susickach pradla, tak svoju otazku supnem sem - ak nevadi :-)
Mam jasno v tom ze susicku chcem. Rada by som sa vsak opytala skusenejsich na znacku. Uz som sa viac krat stretla s pozitivnym hodnotenim znacky Miele. Ja potrebujem pracku so susickou, lebo bude mat svoje miesto v kuchynskej linke a dalsi spotrebic tam uz nedostatnem ani keby som ako velmi chcela. Takze prosim dajte sem nejaku spolahlivu znacku pracky so susickou. Dakujem.
Dáša_
18.01.10,12:09
Vidim, ze toto je uz starsia tema, ale hladala som info o susickach pradla, tak svoju otazku supnem sem - ak nevadi :-)
Mam jasno v tom ze susicku chcem. Rada by som sa vsak opytala skusenejsich na znacku. Uz som sa viac krat stretla s pozitivnym hodnotenim znacky Miele. Ja potrebujem pracku so susickou, lebo bude mat svoje miesto v kuchynskej linke a dalsi spotrebic tam uz nedostatnem ani keby som ako velmi chcela. Takze prosim dajte sem nejaku spolahlivu znacku pracky so susickou. Dakujem.

ja mam elektrolux - periem na nej 10 rokov, suším 9 rokov. Ale prirodzene, je to dnes už starší typ.
ubka
18.01.10,21:12
Tiež som tu náhodou, ale so sušičkou mám skúsenosti už 15 rokov.
Vystriedali sme už tri, nie preto, že by neslúžili, ale posunuli sme vždy príbuzným a my sme inovovali. Vôbec nezáleží na značke, ale na tom, aby sa človek stotožnil aj s menej známou značkou.Mali sme elektrolux, gorenje, kombinovanú miele-najmenej spokojní a teraz máme objednanú Fagor ventilačnú, ktorá nám najviac vyhovuje.Kombinovaná má nevýhodu, že suší iba polovicu vypratého prádla. Ale je to super vec!
melbak
07.02.10,21:48
v tejto teme som tiež nahodou, ale zo zvedavosti som si precitala prispevky, ja mam samostatnu susicku bosch, stoji v kuchyni, nebudem sa rozpisovat o jej vyhodach pre nasu rodinu, ale keby som bola vedela, aky uzasny pomocnik je to pre mna, tak by som si ju kupila uz pred 20 rokmi a nie teraz ! ! !
osky
09.02.10,15:11
takato tema tu uz dakde je ale sa mi ju nechce hladat.pisala som do nej.
my mame susicku Miele a nedam na nu dopustit.
najmä ked chcem z jendeho dna na druhy nieco surne a viem ze normalne sa to usussit nestihne.
celkom do sucha vsak na najvyssej teplote davam susit len veci,ktore aj periem pri vysokych teplotach-cize uteraky a spodne biele pradlo.
take veci ako tmave oblecenie alebo umele materialy,kt.aj periem na 30 stupnov,susim len z velkej vlhkosti-na druhom alebo tretom najslabsom stupni a potom este vyvesim dosusit.vyuzivam ju hlavne v zime,kedze sa chcem vyhnut vlhnutiu murov a okien-ved to vlhko niekam ist musi.
ale v lete vyuzivam klasicke susenie na balkone a v zahrade-predsalen aj susicka zje dost energie a som clovek,kt.zbytocne neplytva.
ale kup si ju,je to vazne vyborna vec.ved ju nemusis zodrat za jeden rok:D.
sybila3
28.02.11,09:25
oplatí sa radšej zvlášť práčka a sušička alebo práčka so sušičkou? a aký typ by ste mi odporučili? dík
accpro
28.02.11,09:52
Casovo sa oplati zvlast susicka. Pokial pracka perie dalsiu davku pradla, zatial susicka moze nezavisle pracovat. Podla mojich skusenosti pri susicke je velmi podstatny pocet otacok pracky pri zmykani pradla. Cim suchsie pradlo vyberies z pracky, tym rychlejsie ho susicka ususi. Len pre porovnanie: pradlo z pracky s 800 ot/min. sa susilo cca 120 minut, momentalne susime pradlo z pracky s 1400 ot/min. 60-70 minut. S tou spotrebou tu mali pravdu. Je to sice subjektivne, ale oplati sa premysliet si to vopred.
sybila3
02.03.11,08:11
a akú by ste mi odporučili sušičku? a možno blbá otázka, nemusí byť pripojená na vodu?
iv@n
03.03.11,09:51
oplatí sa radšej zvlášť práčka a sušička alebo práčka so sušičkou? a aký typ by ste mi odporučili? dík
neviem či sa niečo medzičasom zmenilo v ponuke, ale ked som vyberal ja, tak práčka so sušičkou mala nenormálnu spotrebu vody na jeden cyklus (samotné pranie 50l a pranie so sušením 100l).
plus práčka má ovela menší bubon a ked dáš oprať plnú pračku, tak ju v kombinovanej pračkosuške nemôžeš dať vysušiť naraz, ale niečo vytiahnuť a sušiť na dvakrát, čo je dosť blbé.
sušičku by som bral samostatnú a s čo najmenšou spotrebou ele, pretože pri rodine sa ti dvihne účet celkom slušne (nám išla spotreba ele pri používaní sušičky hore z priemerne 250kWh na 300kWh mesačne).
iv@n
03.03.11,09:54
a akú by ste mi odporučili sušičku? a možno blbá otázka, nemusí byť pripojená na vodu?
kondenzačná suška nemusí byť pripojená na vodu, stačí iba elektrina. niektoré modely mali prípojku na odpad, ale väčšina má iba zbernú nádobu (pár litrov) na skondenzovanú vodu z prádla a stačí ju raz za pár cyklov vyliať.
ešte by som odporučil rozmyslieť umiestnenie sušičky v domácnosti, je to totiž celkom slušné vykurovacie teleso a je ho škoda utopiť napríklad v technickej miestnosti, ktorú vám zbytočne vykúri na saunu. my sme ju hodili do šatníka (samostatnej miestnosti), ked beží a nechám otvorené dvere, tak vykúri celé poschodie. ak ju používame cez leto, tak dvere zatvorím a nechám v šatníku otvorené okno.
lauru
18.04.11,15:32
Viete mi povedat, ci susicka je hlucna a ci je z nej vlhkost v byte? DAKUJEM
Bionda
18.04.11,17:30
hlučnejšia môže byť ( ja to veľmi nepočujem z práčovni) je hlučnejšia ako umývačka -aj v porovnaní s mojou tichučkou práčkou , ak napr. vetrovka má kovovejšie gombičky alebo niečo čo cinká keď sa prádlo prevaľuje v bubne tiež - a vlhkosť vôbec nie je - niekto už napísal, že skôr teplo :).
intro
19.04.11,06:07
Prajem dobrý deň, chcem sa opýtať ako čistíte sušičku prádla - ja mám niekedy chuť ju rozobrať a vyčistiť úplne , pretože tie chuchvalce musia byť aj tam , kde ich bežne nevidím .
A ináč som so sušičkou maximálne spokojná , ak odíde tak si kúpim novú.
Bionda
19.04.11,08:31
.... ja vyberám to sitko - hneď na spodku dverí - a vytriem tie vlákna a rovnako, keď napíše, vyčistite kondenzátor- tak ho poriadne vystriekam vodou a nechám poriadne vykvapkať... inak len komplet dvere čistím- kde je sito na zachytávanie vlákien a tam aj okolo ( :D ak nejaký spolubývajúci si nechá papierik vo vrecku nohavíc) drobné nečistoty a chuchvalce...
ivka70
19.04.11,09:07
Prajem dobrý deň, chcem sa opýtať ako čistíte sušičku prádla - ja mám niekedy chuť ju rozobrať a vyčistiť úplne , pretože tie chuchvalce musia byť aj tam , kde ich bežne nevidím .
A ináč som so sušičkou maximálne spokojná , ak odíde tak si kúpim novú.

Raz za cas treba susicku rozobrat .. ja mam taku vyberaciu mriezku vpredu dole pod bubnom. Prvy krat sme to rozoberali, az ked uz nesla susicka (naco citat navody, ze :) ) a upchalo nam to vyvody vzduchu, takze neodvetravala a teda nesusila. Odvtedy pravidelne cistime ... ma to vplyv na hluk aj rychost vysusenia veci :)
intro
19.04.11,14:55
Ďakujem, ja tiež čistím nejaký filter vo vnútri takmer po každom sušení, tiež čistím tu mriežku dole raz za mesiac , ale stále mám pocit, že keby som si ju pozrela zozadu, tak tam tiež niečo nájdem naviac. Inšpiroval ma oprávár pračiek pri debate, kde sa strácajú ponožky a ten mi povedal, že sa o pračku nestarám. Všetko je vraj za bubnom. Ja som však ešte nevidela nikoho, kto by vyberal bubon nielen z práčky , nieto zo sušičky. Preto tá otázka.