amilly
14.08.09,22:24
dobry den,
prosim PRIATELIA poradte mi, ako vysvetlit spolocnikovi, ze NEuhradzanie sumy stravneho zamestnancami (teda tu sumu , co by si mali platit sami =45% z ceny listka minus odratane EUR zo soc. fondu co je asi 0,16 EUR) nie je vynikajucim motivacnym nastrojom.?!? aspon tak tvrdi on...

tym ze si zamestnanec/nci neplatia nic za stravne listky prichadza firma o...???
nie som ani mzdar, ani ekonom, ale myslim si ze su aj ine motivacne nastroje - napr.PREMIE....

Dakujem za kazdu odpoved.
Chobot
15.08.09,00:43
dobry den,
prosim PRIATELIA poradte mi, ako vysvetlit spolocnikovi, ze NEuhradzanie sumy stravneho zamestnancami (teda tu sumu , co by si mali platit sami =45% z ceny listka minus odratane EUR zo soc. fondu co je asi 0,16 EUR) nie je vynikajucim motivacnym nastrojom.?!? aspon tak tvrdi on...

tym ze si zamestnanec/nci neplatia nic za stravne listky prichadza firma o...???
nie som ani mzdar, ani ekonom, ale myslim si ze su aj ine motivacne nastroje - napr.PREMIE....

Dakujem za kazdu odpoved.

Možno sa mýliš ty. Existuje veľa foriem zamestnaneckých benefitov, toto je jedna z nich. Pre niektorých zamestnancov to môže byť dobrá motivácia, že za obedy si nemusia nič doplácať. Názor zamestnancov na túto formu môže byť rôzny, jedni to uvítajú, no vždy sa môže stať, že niekomu to nebude postačovať. Kvôli tomu my robíme pravidelne prieskum spokojnosti zamestnancov, v rámci ktorého zisťujeme, ktorý benefit je pre nich najzaujímavejší a najviac ho využívajú (preplácanie plnej ceny lístka síce nemáme, ale máme kopec iných).

Pre vašu firmu to ale môže byť finančne výhodné. Ak dáš lístok zadarmo, tak firma dopláca napr. 1,50 EUR na každý lístok, za mesiac to je 30 EUR. AK dáš odmeny za mesiac 30 EUR, bude to zamestnancom postačovať ako benefit? Treba zistiť, čo je pre nich zaujímavejšie - či lístok zadarmo, alebo odmena 30 EUR mesačne. Nech sa vyjadria zamestnanci.
Lianka
15.08.09,07:01
Premie nepovazujem za lacne riesenie, nakolko celkovy mzdovy naklad zamestnavatela je vyssi este o poistne zamestnavatela z tejto premie a osoh zamestnanca po zrazeni poistneho a dane dost nizky.
amilly
15.08.09,10:52
dakujem, preskumam aj takuto moznost.
amilly
15.08.09,10:54
hm, ok, pochopila som. dakujem.