Stanislav 1975
15.08.09,09:25
Ahojte poraďáci, plánujeme ešte jeden taký celodenný výlet. Povodne sme chceli ísť na zámok a zoo do Bojníc-tam to poznám veľmi dobré, veľa krát som tam bol a aj mesiac v kuse v tamojších kúpeloch,ale ako som pozeral na mapu,tak od nás je taká istá vzdialenosť aj do Zoo do Zlína-tam som ešte nebol,ale počul som o tom dosť dobré veci a aj tam je akýsi zámok.Takže možte niekto porovnať tieto obe destinácie? Neviem, či ísť klasicky do Bojníc a či vyskúšať ten Zlín...:confused::confused::confused:
stonka
15.08.09,07:53
Ahojte poraďáci, plánujeme ešte jeden taký celodenný výlet. Povodne sme chceli ísť na zámok a zoo do Bojníc-tam to poznám veľmi dobré, veľa krát som tam bol a aj mesiac v kuse v tamojších kúpeloch,ale ako som pozeral na mapu,tak od nás je taká istá vzdialenosť aj do Zoo do Zlína-tam som ešte nebol,ale počul som o tom dosť dobré veci a aj tam je akýsi zámok.Takže možte niekto porovnať tieto obe destinácie? Neviem, či ísť klasicky do Bojníc a či vyskúšať ten Zlín...:confused::confused::confused:
V Bojniciach som ešte nebola, ale v Lešnej som bola ešte ako dieťa (pionierský tábor:)). Nemôžem porovnať, ale počula som, že v Lešnej v ZOO je viac zvierat. Ten zámok je tiež veľmi pekný, ja som ho videla len zvonku. V okolí je pekný Kromeriz s nádhernou záhradou. Ak Bojnice dobre poznáš, vyberte sa radšej do Lešnej, budú mať zážitok deti a aj ty.
http://www.zoozlin.eu/
Stanislav 1975
15.08.09,07:56
V Bojniciach som ešte nebola, ale v Lešnej som bola ešte ako dieťa (pionierský tábor:)). Nemôžem porovnať, ale počula som, že v Lešnej v ZOO je viac zvierat. Ten zámok je tiež veľmi pekný, ja som ho videla len zvonku. V okolí je pekný Kromeriz s nádhernou záhradou. Ak Bojnice dobre poznáš, vyberte sa radšej do Lešnej, budú mať zážitok deti a aj ty.
http://www.zoozlin.eu/

Tiež mám ten pocit...
Inak ja som už na pevno bol rozhodnutý, že pojdeme do Ganserdorfu, ale ako som hľadal že ako je to tam teraz a kukám, že tam to je zrušené...
stonka
15.08.09,08:03
Tiež mám ten pocit...
Inak ja som už na pevno bol rozhodnutý, že pojdeme do Ganserdorfu, ale ako som hľadal že ako je to tam teraz a kukám, že tam to je zrušené...
O tom som tiež nič nepočula. Ešte, že si si to pozrel, meral by si zbytočne cestu a aj deti by boli sklamané.
susann2
15.08.09,08:04
Ahojte poraďáci, plánujeme ešte jeden taký celodenný výlet. Povodne sme chceli ísť na zámok a zoo do Bojníc-tam to poznám veľmi dobré, veľa krát som tam bol a aj mesiac v kuse v tamojších kúpeloch,ale ako som pozeral na mapu,tak od nás je taká istá vzdialenosť aj do Zoo do Zlína-tam som ešte nebol,ale počul som o tom dosť dobré veci a aj tam je akýsi zámok.Takže možte niekto porovnať tieto obe destinácie? Neviem, či ísť klasicky do Bojníc a či vyskúšať ten Zlín...:confused::confused::confused:
Neviem nad čím rozmýšlate, ked ste v Bojniciach boli viackrát, predsa chcete vidieť aj niečo iné. Bola som v obidvoch ZOO, každá má svoje čaro. Je to najnavštevovanejšie miesto na Moreve, radi sa tým chvália.
majuška22
15.08.09,14:52
ZOO Lešna je super,fakt,,aj zámok je velmi pekný,dá sa tam urobiť fajn výlet,,inak aj Zoo Ostrava je vynikajúca.............
greco
15.08.09,14:56
Minulý rok som absolvoval obidve a môžem povedať, že po všetkých stránkach u mňa vyhrala Lešná, počnúc službami, krásou a cenami.
pasuliatko
15.08.09,20:34
v Bojniciach som bola XY krát a veľmi sa mi tam páčilo a nie len ZOO ale aj Zámok je nádherný tak určite odporúčam ten.
greco
16.08.09,06:43
v Bojniciach som bola XY krát a veľmi sa mi tam páčilo a nie len ZOO ale aj Zámok je nádherný tak určite odporúčam ten.
XY krát si bola v Bojniciach odporúčaš a bola si aj v Lešnej u Zlína?
pasuliatko
16.08.09,11:57
XY krát si bola v Bojniciach odporúčaš a bola si aj v Lešnej u Zlína?

nie nebola som v Lešnej u Zlína
sito
17.08.09,02:52
Doporučujem zmenu, teda Lešnu. Porovnávať Bojnice a Lešnu? Prečo ich porovnávať na základe rozprávania iných, keď sa na rázcestí pustíte doľava, dostanete sa do Lešnej. Ziskate vlastný názor, na základe ktorého potom doporučíte aj iným Lešnu. Teda Zlín.
katka s.
17.08.09,04:55
V Bojniciach som bola tiež niekoľkokrát. Zo Žiliny to máme kúsok, tak že to je také momentálne rozhodnutie. Ale Lešná je úplne niečo iné. Boli sme tam síce dávnejšie, ale už vtedy to bolo super. Je to taký poctivý denný výlet. Budete mať čo robiť len v ZOO. My sme boli ešte s malými deťmi, ale môžem povedať, že každý si tam nájde svoje. Odporúčam.
Blankake
17.08.09,07:48
Lešná je fakt na celý deň, je tam krásne, ZOO je super vybavená... dá sa tam najesť, sú tam pre deti atrakcie (vozenie na poníkoch, rôzne preliezky, trampolíny...). Oplatí sa tam ísť, aj do zámku.
greco
17.08.09,14:43
nie nebola som v Lešnej u Zlína
Odporúčam a nebudeš určite sklamaná.
pasuliatko
17.08.09,19:54
Odporúčam a nebudeš určite sklamaná.

dobre dakujem potom napíšem ako sa mi tam páčilo;)
Stanislav 1975
19.08.09,15:02
Ďakujem za vaše názory-zajtra tam "fičíme", myslím do tej Lešnej...:)
Stanislav 1975
21.08.09,07:07
Takže poraďaci, včera sme tam boli a bolo OK, sme spokojný s výletom- veľmi dobré bolo napr. aj to, že aj keď včera bolo teplo,tak celá tá zoo je medzi stromami a vobec sme to teplo až tak necítili,takže výlet to bol pekný...:):):)
veronikasad
21.08.09,07:09
Takže poraďaci, včera sme tam boli a bolo OK, sme spokojný s výletom- veľmi dobré bolo napr. aj to, že aj keď včera bolo teplo,tak celá tá zoo je medzi stromami a vobec sme to teplo až tak necítili,takže výlet to bol pekný...:):):)
Stanko, navštívil si obidve ZOO - máš možnosť porovnať. Pre tých čo sa rozhodujú kam ísť ...
Stanislav 1975
21.08.09,07:14
Stanko, navštívil si obidve ZOO - máš možnosť porovnať. Pre tých čo sa rozhodujú kam ísť ...

Jednoznačne Zlín...Inak je to tam samý Slovák,:---:---:---
A ešte niečo čo sa týka cesty- som dobre urobil, že som nepočúvol portál mapy.cz a nešiel som cez TN,ale trasou na Kúty a Uherské Hradište-je to aj bližšie aj lepšia cesta...-rozprával som sa tam s tými, čo išli cez TN a nadávali na cestu a naspať išli ako som im ja povedal a večer mi písali, že dobre som im poradil...:rolleyes:
sito
21.08.09,21:49
Takže, si odbočil správne, doľava.
yahman
26.08.09,14:31
ZOO v Zlíne je NEPOROVNATEĽNÁ s Bojnicami. Ani nie tak veľkosťou, ako úpravou samotnej zoo. V Zlíne je to oveľa krajšie, len je tam trošku vyššie vstupné. Ale stojí to za to!
Stanislav 1975
26.08.09,17:47
ZOO v Zlíne je NEPOROVNATEĽNÁ s Bojnicami. Ani nie tak veľkosťou, ako úpravou samotnej zoo. V Zlíne je to oveľa krajšie, len je tam trošku vyššie vstupné. Ale stojí to za to!

Uz som sa presvedcil a mali ste pravdu vsetci,co hovorili,ze v Zline je krajsie...Inak to vstupne je Ok,100czk na dospeleho,80 na dieta,do 3 rokov dieta full free...V ba je to to iste ale v skk,ale zasa v Ba je otrasna zoo-ja uz do Ba nepojdem aj ked ju mam 5 km od baraku.
betka631
26.08.09,18:12
Ja neviem porovnať zoo Bojnice a zoo Zlín, pretože v Bojniciach som bola ako dieťa, tak už si to veľmi nepamätám. Ale ak môžem porovnať zoo Brno a zoo Zlín...tak jednoznačne Zlín-Lešná. Prekrásna zoo spojená s návštevou zámku. A ako píše Stanislav vstupné je OK. Takže pekný celodenný výlet...určite sa oplatí ísť a vidieť.
Stanislav 1975
26.08.09,18:33
Na buduci rok si dame zasa pre zmenu 2-dnovy vylet do safari Dvur Kralove.Tam je tiez pekne,aj ked som tam bol uz davno,este z pionierskeho tabora...:cool:
Bionda
26.08.09,18:42
My sme tento rok, tiez skusili po dlhej dobe Bojnice, dovtedy sme uz par krat absolvovali Zlin..... :eek: kto je lepsi obchodnik- to sa asi ani nemusi povedat, ze????? Bojnice uz nemusim.... o tom ako ziju zvierata- napr. aj levy, sa vyjadrovat ani netreba- v Zline je im urcite lepsie! a komu by sa nepacila lemuria cesta, ze?.... a podobne ........
laurin
27.08.09,09:44
A co ZOO Brno?
V Lesnej sme boli posledne 2 roky, takze by to chcelo zmenu. Tiez sa pripajam k nazorom, ze Lesna je ovela lepsia ako Bojnice.
ALe v ZOO Brno sme este neboli, poraddte kto tam bol ci sa tam oplati ist.
Stanislav 1975
27.08.09,09:47
A co ZOO Brno?
V Lesnej sme boli posledne 2 roky, takze by to chcelo zmenu. Tiez sa pripajam k nazorom, ze Lesna je ovela lepsia ako Bojnice.
ALe v ZOO Brno sme este neboli, poraddte kto tam bol ci sa tam oplati ist.

Nooo, v Brne som v Zoo nebol...-kto ste boli?
Zdenka 0705
27.08.09,10:03
Podľa fotiek Betky631 môžem konštatovať, že v Lešnej je krásne. Bojnice dobre poznám, nemáme to ďaleko. Chcela som poprosiť, či by ste mi niekto teda nemohol poradiť trasu do Lešnej - popísať Som z BN.
Dík:)
Stanislav 1975
27.08.09,10:06
Podľa fotiek Betky631 môžem konštatovať, že v Lešnej je krásne. Bojnice dobre poznám, nemáme to ďaleko. Chcela som poprosiť, či by ste mi niekto teda nemohol poradiť trasu do Lešnej - popísať Som z BN.
Dík:)

http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=r@st=r@srq=route(fast,toll):obec%20B%C3% A1novce%20Nad%20Bebravou,%20okres%20Banovce%20nad% 20Bebravou,%20Slovensko%3E49%C2%B013'35.958%22N%20 17%C2%B039'58.802%22E@x=141338893@y=132106595@z=8
Zdenka 0705
27.08.09,10:32
Stanko, veľmi pekne ďakujem. :-)
Stanislav 1975
27.08.09,10:35
;):rolleyes:
Stanko, veľmi pekne ďakujem. :-)
mirrom
27.08.09,11:12
Podľa fotiek Betky631 môžem konštatovať, že v Lešnej je krásne. Bojnice dobre poznám, nemáme to ďaleko. Chcela som poprosiť, či by ste mi niekto teda nemohol poradiť trasu do Lešnej - popísať Som z BN.
Dík:)
dovolil by som si drobnu upravu predchadzajuceho router planu
ZOO nie je priamo v zline ale v lesnej, co je zo zlina smer holesov a potom odbocka na Kostelec a tam uz je to dobre znacene
http://www.mapy.cz/#mm=ZP@sa=r@st=r@srq=route(fast,toll):obec%20B%C3% A1novce%20Nad%20Bebravou,%20okres%20Banovce%20nad% 20Bebravou,%20Slovensko%3E49%C2%B016'19.959%22N,%2 017%C2%B042'54.069%22E@x=140672000@y=133056000@z=1 1

odporucam zucastnit sa komentovaneho krmenia zvierat (napr. tucniakov alebo tulenov) a navstevu Yucatan pavilonu.
Zdenka 0705
27.08.09,11:56
Ďakujem, mirrom:)
betka631
27.08.09,15:52
A co ZOO Brno?
V Lesnej sme boli posledne 2 roky, takze by to chcelo zmenu. Tiez sa pripajam k nazorom, ze Lesna je ovela lepsia ako Bojnice.
ALe v ZOO Brno sme este neboli, poraddte kto tam bol ci sa tam oplati ist.


Bola som už v Zoo Brno asi 3x a určite sa ti tam oplatí ísť. My sme to riešili tak, že sme kúpili kombinovaný lístok Plavba po Brnenskej priehrade + vstup do Zoo. Vyšlo to o dosť lacnejšie....len už nepamätám ceny.Takže ráno loďou po priehrade až k hradu Veveří, absolvovali sme prehliadku hradu a naspäť loďou na Bystrc a do Zoo. Druhý krát sme len išli loďou do Veverskej Bitýšky a do Zoo. Super výlet na celý deň. Aj keď Zoo Lešná je určite krajšia ako v Brne, ale ani Zoo Brno nesklame.
Bohužiaľ tohto roku lodná doprava po priehrade nefunguje, pretože je znížená hladina vody z dôvodu prebiehajúceho projektu boja proti siniciam.

Na stránke http://www.zoobrno.cz/ máš aj virtuálnu prehliadku.
sito
30.08.09,08:29
Na Slovensku je zvierat. Žeby ZOO?
Ančika
17.09.09,12:45
V utorok sme sa vybrali celá rodina do ZOO v Lešnej pri Zlíne. Už som tam šla tretí alebo štvrtý krát a vždy sa teším ako malá. Keďže bol u nás sviatok a v ČR nie, tak Slovensko malo celú ZOO pre seba. A to skutočne snáď celé Slovensko, pretože tam boli natrieskané parkoviská autami so slovenskými ŠPZ. Nádherné počasie, príjemní a slušní pracovníci, hlavne v stravovacích zariadeniach, ktorých je tam veľa a dobre zorganizované. Všade čisto, hlavne WC a dokonca aj s toaletným papierom a papierovými obrúskami na ruky, a to až do popoludňajších hodín. Veľa zvierat v zaujímavých priestoroch, ktoré stále dopĺňajú a budujú. Doporučujem všetkým, ktorí majú radi takéto výlety s deťmi (ale aj bez nich). Ak vyjde počasie určite to bude nezabudnuteľný výlet. Dokonca požičiavajú aj detské kočíky a celá zoo je bezbariérová! Vstupné deti do 3 rokov zdarma, od 4-15 rokov 80 Kč, dospeláci 100 Kč, seniori 90 Kč. Parkovné neviem, ale my sme parkovali legálne zadara na neďalekej lúke upravenej ako parkovisko. :);):)
arizona
17.09.09,13:22
Ančika
21.09.09,07:45
Ďakujem za preradenie môjho príspevku. Nevedela som, že je otvorená táto téma. Ako vidím zoo v Lešnej sa páči všetkým. Nezatracovala by som Bojnice. Sú pekné, ale pre nás, čo sme tu z okolia, teda vlastne celého západného Slovenska, sú už "okukané". Chodíme tam všetci už od školských výletov a zdá sa nám, že sa tam nič nového nedeje. Bojnice sa však zamerali iným spôsobom. Prezentujú hlavne zámok a jeho atrakcie a zoo je potom len akási pridružená výroba. Chcelo by to možno viac originálnych investícií aj tam.;)
gabikao
24.09.09,02:06
my sme zoo zlin pozreli tuto nedelu- bolo fajn, krasne priestory a napady. trochu skoda, ze zvieratka, tym ze maju vacsi vybeh sa niekedy daju menej okuknut ako v ba alebo bojniciach.
moja rada pre vsetkch, ktori maju chut vyhladat si najkratsiu cestu cez google (prievidza-zoo lesna) a riadit sa nou (ako moja draha polovicka) prosim vas nerobte to. Uz v trencianskej teplej som tusila, ze to nebola dobra volba a cesta sice malebnymi moravskymi dedinkami, ale s 3 detmi vzadu a citlivymi zaludkami, nam ozaj nepridala na nalade, spat sme urobili kompromis, bolo to o nieco lepsie, ale na buduce sa ide jednoznacne len cez trencin, stary hrozenkov, uhersky brod, luhacovice, lesna.