jumo
15.08.09,13:57
Zdravim Poradakov,
chcel by som sa opytat znalych na jednu vec. Mam internetovy obchod s naradim (vrtacky, skrutkovace, gola sady, atd...). Vsetok tovar, ktory predavam kupujem z velkoskladov na Slovensku. Chcel by som teraz rozbehnut predaj profesionalnych striekacich pistoli z Nemecka.
Chcel by som si len overit jednu vec - firma z Nemecka mi poslala katalog a cennik produktov. Ceny v ich cenniku su uvedene bez DPH. Na tovar mi davaju rabat 50% (50@%).
Rozumiem tomu spravne, ze produkt krory stoji v katalogu napr. 100,-EUR ja od nich kupim za 50,-EUR, tu si k tomu prirazim povedzme 20,- EUR + este 19% (19@%) DPH? Cize vysledok by bol 50 + 20 = 70 + 19%(DPH) = 83,30 EUR (predajna cena)?
Z nemecka to budem kupovat bez "nemeckej" DPH, alebo si tam oni prirazia svoju DPH a ja si ju tu odpisem?
vopred dakujem za odpoved

Jumo
DušanČ
15.08.09,14:45
Tento spôsob výpočtu predajnej ceny by zodpovedal skutočnosti v prípade, ak si v SR registrovaný ako plátca DPH. Preto toto číslo pri objednávke tovaru nezabudni nemeckému dodávateľovi oznámiť. Pokiaľ nie si plátca DPH, dodávateľ musí dodávku tovaru zaťažiť nemeckou DPH.
jumo
15.08.09,21:46
Zabudol som uviest ze som platca DPH. Takze to mam spravne?
liba2
16.08.09,03:09
Zabudol som uviest ze som platca DPH. Takze to mam spravne?
nie, nesprávne je to čo je prečiarknuté. DPH zaplatená v inom štáte sa nemôže odpočítať spôsobom ako na SK.


Zdravim Poradakov,
chcel by som sa opytat znalych na jednu vec. Mam internetovy obchod s naradim (vrtacky, skrutkovace, gola sady, atd...). Vsetok tovar, ktory predavam kupujem z velkoskladov na Slovensku. Chcel by som teraz rozbehnut predaj profesionalnych striekacich pistoli z Nemecka.
Chcel by som si len overit jednu vec - firma z Nemecka mi poslala katalog a cennik produktov. Ceny v ich cenniku su uvedene bez DPH. Na tovar mi davaju rabat 50%.
Z nemecka to budem kupovat bez "nemeckej" DPH, alebo si tam oni prirazia svoju DPH a ja si ju tu odpisem?
áno, bez DPH, avšak postupuj ako ti radí DušanČ.
Na Slovensku zdaníš a súčasne máš nárok na odpočítanie dane - ak máš faktúru.


Rozumiem tomu spravne, ze produkt ktory stoji v katalogu napr. 100 EUR ja od nich kupim za 50 EUR, tu si k tomu prirazim povedzme 20 EUR + este 19% DPH? Cize vysledok by bol 50 + 20 = 70 + 19%(DPH) = 83,30 EUR (predajna cena)?
áno
jumo
16.08.09,09:54
Velmi pekne dakujem, pomohli ste mi!
jumo
21.08.09,19:41
Tak uz mam pro-forma fakturu z nemecka za tovar ktory chcem objednat. Z nemeckej firmy mi napisali, ze som nespravne uviedol VAT.
Moja otazka znie - ake fakturacne udaje (okrem mena a adresy) oni potrebuju? Staci im len VAT? A ak ano, tak v akej forme treba VAT uviest? Ja som to uviedol ako SKxxxxxx. Je to tak spravne?
liba2
21.08.09,19:49
Tak uz mam pro-forma fakturu z nemecka za tovar ktory chcem objednat. Z nemeckej firmy mi napisali, ze som nespravne uviedol VAT.
Moja otazka znie - ake fakturacne udaje (okrem mena a adresy) oni potrebuju? Staci im len VAT? A ak ano, tak v akej forme treba VAT uviest? Ja som to uviedol ako SKxxxxxx. Je to tak spravne?
máš tam 6 ixov, tvoj DIČ má len 6 ixov číslic? alebo si to napísal tak odoka ?
upresni prosím.
liba2
21.08.09,19:52
Tak uz mam pro-forma fakturu z nemecka za tovar ktory chcem objednat. Z nemeckej firmy mi napisali, ze som nespravne uviedol VAT.
Moja otazka znie - ake fakturacne udaje (okrem mena a adresy) oni potrebuju? Staci im len VAT? A ak ano, tak v akej forme treba VAT uviest? Ja som to uviedol ako SKxxxxxx. Je to tak spravne?
VAT: SK1234567890 (DIČ) ; jednoducho tak ako máš na kartičke registrácie platiteľa DPH.

PS: neprepisuj názov témy
jumo
22.08.09,03:38
liba2: napisal som to od oka moj DIC ma samozrejme 10 cislic. Teda upresnim - ja som im to napisal vo forme SKxxxxxxxxxx a oni mi odpisali:

"I had some difficulties to check your VAT identification number. Please confirm that SKxxxxxxxxxx is correct."

rozumiem tomu spravne tak ze VAT sa ma udavat bez toho naseho "SK"? Cize im mam napisat len desat x-iek? Je to moj prvy obchod zo zahranicim, tak este niektore veci neovladam.
liba2
22.08.09,03:54
VAT: SK1234567890 (DIČ) ; jednoducho tak ako máš na kartičke registrácie platiteľa DPH.. .