tomas67
15.08.09,14:31
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako sa dá dostať do nastavenia routeru bez hesla, a bez prihlasovacieho mena, bez resetovania routeru.
Na nete som čítal, že existujú na to nejaké programy.
Je to môj router, mám naň pripojený net cez kábel.
Ďakujem za vaše odpovede.
Fero11
15.08.09,14:40
Podla mna sa tam obycajny smrtelnik bez mena a hesla nedostane
ivka70
15.08.09,14:51
Programy existuje, ale tam sa pripajas k routeru cez specialny kabel, nie cez sietovy.
Aspon ja to tak poznam :).
Barticek
15.08.09,15:26
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako sa dá dostať do nastavenia routeru bez hesla, a bez prihlasovacieho mena, bez resetovania routeru.
Na nete som čítal, že existujú na to nejaké programy.
Je to môj router, mám naň pripojený net cez kábel.
Ďakujem za vaše odpovede.
Bez hesla tazko, ale ked nevies heslo existuje programcek ktory ti ho rozsifruje, lenze ked je to tvoj router mal by si vediet heslo a ked je to cudzi tak myslim ze v nom nemas co hladat.
Gapo
15.08.09,15:57
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako sa dá dostať do nastavenia routeru bez hesla, a bez prihlasovacieho mena, bez resetovania routeru.
Na nete som čítal, že existujú na to nejaké programy.
Je to môj router, mám naň pripojený net cez kábel.
Ďakujem za vaše odpovede.
:confused:Príliš všeobecná otázka, ale ak je to D-Link, tak do prehliadača napíš 192.168.0.1 potom enter do otvoreného okna napíšeš do "User name" : admin
heslo nepíšeš, dáš ok a si tam.:cool: Čo tam ale chceš, ak funguješ, niečo pokaziť?;)
Barticek
15.08.09,16:13
:confused:Príliš všeobecná otázka, ale ak je to D-Link, tak do prehliadača napíš 192.168.0.1 potom enter do otvoreného okna napíšeš do "User name" : admin
heslo nepíšeš, dáš ok a si tam.:cool: Čo tam ale chceš, ak funguješ, niečo pokaziť?;)
Ja som mal do D-Linku od T-comu heslo user al meno user, a do routeru sa dostanes pomocou IP cky. Ak sa do toho nevyznas tak sa tam nehrab.
Gapo
15.08.09,16:26
Ja som mal do D-Linku od T-comu heslo user al meno user, a do routeru sa dostanes pomocou IP cky. Ak sa do toho nevyznas tak sa tam nehrab.

Dosť dobre nerozumiem prečo cituješ mňa?:confused::confused:
Iste, je to podľa providera, môj návod je na Fibernet:D
Barticek
15.08.09,17:01
Sorry.
Fero11
15.08.09,17:05
Do routerov sa da dosat viacerymi sposobmy, pokial to umoznuju, http, https, ssh, telnet, seriovy port (ten sluzi hlavne na nahranie noveho firmwaru).
Ak je to tvoj router a zabudol si heslo tak pomoze reset a obnovenie zalohy (pri tom chcem pripomenut, robte si zalohy nastaveni).
Ak sa chces napychnut na iny router, tak na to zabudni (pokial si doticny nenechal defaultny login a pass)
Chobot
15.08.09,18:26
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako sa dá dostať do nastavenia routeru bez hesla, a bez prihlasovacieho mena, bez resetovania routeru.
Na nete som čítal, že existujú na to nejaké programy.
Je to môj router, mám naň pripojený net cez kábel.
Ďakujem za vaše odpovede.

Ako to, že nepoznáš prihlasovacie meno a heslo na tvoj router??? Zabudol si ho? Ak je to skutočne tvoj, tak ho resetuj. Prečo by si sa mal chcieť nabúrať do vlastného routeru? Na tvojej otázke sa mi to nepozdáva byť čisté, mám podozrenie, že sa chceš na niekoho napojiť, aby o tom nevedel.
Barticek
15.08.09,18:35
Resetuj reuter a daj dam heslo tak aby si si ho pamatal, inac da sa zistit kto je napojeny na cudzi reuter ta si davaj pozor, jednemu tipkovi som takto klepol po rukach, a mal to lahke lebo som nepokladal za dolezite menit providerove heslo
tomas67
16.08.09,13:39
Je to takto: mám router od providera pego.sk, a chcem na tom routeri zapnut si wifi, lebo ked pride ku nam kamos, tak chceme hrat hry - cez kabel to nechcem, a rad by som chcel mat zapnute wifi na to routeri, raz mi provider povedal, že to je koncove zariadenie, a že heslo mi doň ho dať nemôže, tak by som si ho chcel zistiť, a dalo by sa to spravit tak, že do routeru pichnem druhý router, čo si zoženem, a tam zapnem wifinu?
Fero11
16.08.09,15:08
ak ti ten router nepredal, tak je jeho a nemas pravo tam co chodit (po skonceni zmluvy si ho zoberie).
Ak ti ho predal, tak si z nim mozes robit co chces a povedz nech nerobi srandi a nech ti povie meno a heslo, alebo mu povedz, nech ti to pride nastavit, tak ako chces ty (teda on moze nastavovat aj vzdialene).
Ano mozes za to dat dalsi router, ovsem v tom co mas teraz bude asi viazany na MAC tvojho PC, takze musis klonovat MAC v tom novom routery
(a cez kabel ti to funguje ?? )
tomas67
17.08.09,06:01
Ja som si kúpil ten router aj s externou anténou cca za 100 €, teraz to mám tak, že mám zapojený k routeru switch, a ked k switchu mám zapojené aj 2 pc, tak mi ide net v pohode na oboch.
Fero11
17.08.09,08:35
Aha, takze nieje to blokovane na MAC, len asi je vypnute wifi. Len potom neviem co saskuje provider ?? Ze ta nechce pustit do vlastneho routera ??
Mozno ma strach, ze ludia by sa v tych routeroch hrabali, ponastavovali by si to uplne na p**u a nezasifrovane a potom by mal na sieti poriadny bordel, tak radsej si ich nastavuje sam provider aj ked nepatria jemu.
Tak mas 2 moznosti, napis, alebo zavolaj mu a povedz nech ti to vzdialene nastavi, alebo nech ta do routeru pusti (neviem ake tam mate dohody)
tomas67
17.08.09,19:54
O.K, zatial dakujem.
marco2233
18.08.09,06:44
no nedostanes sa... kym ho neresetnes... ak je to tvoj router a nemenil si heslo tak si ho vies najst v manuali k routru.. bud admin admin, admin - , pripojis sa nanho cez web pomocou ip adresy routra... ak tam niekto dal heslo tj nastavovali ti ho z nejakej firmy tha mas smolu ak ho nechces resetnut... a ako bolo povedane ak to nieje tvoj router namas tam co hladat :)
marco2233
18.08.09,06:46
Aha, takze nieje to blokovane na MAC, len asi je vypnute wifi. Len potom neviem co saskuje provider ?? Ze ta nechce pustit do vlastneho routera ??
Mozno ma strach, ze ludia by sa v tych routeroch hrabali, ponastavovali by si to uplne na p**u a nezasifrovane a potom by mal na sieti poriadny bordel, tak radsej si ich nastavuje sam provider aj ked nepatria jemu.
Tak mas 2 moznosti, napis, alebo zavolaj mu a povedz nech ti to vzdialene nastavi, alebo nech ta do routeru pusti (neviem ake tam mate dohody)
provaider ti nema co nastavovat router ak si ho o to nepoziadal.. a uz vobec ti ho nema co zaheslovavat... kludne by som ho v tomto pripade resetol... na 90% ma to i tak vsetko nastavene cez DHCP tj nic nemusis nastavovat rucne len si vyplez popripade zapnes Wifi.
PS: nezabudni na sifrovanie a uzamknutie wifi aby sa ti tam nikto iny nedostal na nesurfoval cez teba :)
marco2233
18.08.09,06:53
Je to takto: mám router od providera pego.sk, a chcem na tom routeri zapnut si wifi, lebo ked pride ku nam kamos, tak chceme hrat hry - cez kabel to nechcem, a rad by som chcel mat zapnute wifi na to routeri, raz mi provider povedal, že to je koncove zariadenie, a že heslo mi doň ho dať nemôže, tak by som si ho chcel zistiť, a dalo by sa to spravit tak, že do routeru pichnem druhý router, čo si zoženem, a tam zapnem wifinu?
no pozrel som na tu stranku pego.sk a nasiel som len ze si ten router od nich kupujes za 1200SK .. takze ak ti predavaju wifi router aby si mohol pouzivat net tak chcem vidiet toho co mi zakaze pouzivat na wifi routri wifi... to je somarina... treba len na nich pritlacit.. lebo nikde nieje na stranke spomenute ze musis mat pripojene bud kabel alebo wifi..
od provaidera:
WIFI ROUTER - 39,83 € (1200,- Sk)
Zariadenie zabezpečí šírenie internetu na viac PC, káblovo aj bezdrátovo WiFi 2,4 GHz (Odporúčame ku pripojeniu Cable aj WiFi)

tj mas normalne pravo nato aby ti ho zapol ... nevidim v tom problem
l.janik
03.12.11,13:53
Aj ja by som sa potreboval dostať do nastavenia routeru, ale neviem ani meno ani heslo, je to Vigor 2600GE
SamuelSK
03.12.11,14:07
Skus napisat 192.168.1.1 tam kam benze pises nazov stranky..
(to je adresa toho routra, s vysokou pravdepodobnostou)

Meno by malo byt admin, a heslo "nic" tj prazdne..
(ak to nepojde, tak skus heslo taktiez admin)

Tu je navod: http://support.zen.co.uk/kb/Knowledgebase/Vigor-2600-Series-Configuration-Password