elis33
15.08.09,14:41
Vystavujem zákazníčke príjmový poladničný doklad. Mne zostáva originál a zákazníčke kópia alebo naopak?
Ďakujem za odpoveď.
Rozalka
15.08.09,12:50
Zostane ti originál.
Zákazníčka si vystaví originál výdavkový doklad, kópia príjmového je prílohou k jej výdavkovému dokladu.
Muška
15.08.09,18:44
Budem trošku proti /vná :D/


Nás učili v škole:
Zákazník dostane originál /ani pokladníčka "nerozoberie" kasu, aby vám vytiahla kópiu/.
Čo už dnes vlastne neplatí.

Dnes už zákon nehovorí u koho sa má nachádzať ktorá časť PPD, lebo..
(4) Všetky formy účtovného záznamu sú rovnocenné; obsah všetkých účtovných záznamov má rovnaké dôsledky, ak sú vykonané vo forme podľa odseku 2.


Takže si myslím, že "originál aj druhopis" sú rovnocenné doklady a je teda vlastne jedno ktorú časť kto vlastní. Hlavne musí byť PPD čitateľný a musí spľňať všetky povinné náležitosti.

P.S.
http://www.porada.sk/281036-post11.html
Rozalka
16.08.09,08:51
Zákazník má predsa originál faktúry.

Mnohé PD sú vyhotovené tak, že na prvopise sú kolónky na predkontáciu, ktoré na druhopise ale chýbajú
Ja si tento doklad aj predkontujem, kým ten zákazník si vypíše výdavkový a predkontuje ten. ;)

PS: pri EPR je to samozrejme inak.
Paula
16.08.09,09:10
Vedved :). Vlastníctvo našich príjmových a výdavkových dokladov má iný dizajn. Mne neprekáža, ak obdržím kópiu príjmového dokladu (mimo toho z ERP) - avšak s podpisom originál.
lukpet
20.05.11,10:32
Dobrý deň

mám podpísanú zmluvu (spolu s manželkou) na výkon služby, ktorú nám dodáva dodávateľ. Na zmluve som podpísaný ja i moja manželka. Úhradu za službu uskutočňujeme hotovosťou.

Na faktúre je uvedené moje meno. Na prijmovom pokladničnom doklade od dodávateľa však obšas býva uvedené meno mojej manželky. Je to v poriadku? Alebo musí byť na PPD rovnaké meno ako na faktúre?

Ďakujem.
KEJKA
20.05.11,15:29
podľa toho o aký vzťah ide.
Podnikateľský? súkromný?
Peggynka
02.01.13,19:33