martinalupi
15.08.09,15:48
Dobry den!
Chcela by som vediet,ci uz ste niekto mali skusenost s prekrocenim rychlosti mimo uzemia SR a ako sa to riesilo.Vcera sa nam postastilo konkretne na uzemi Frn,prekrocit maximalnu povolenu rychlost o trosku viac:(
Zaver vsak je,ze pan policajt ani nechcel nic zaplatit,neziadal doklady,proste nam len oznamil ak sme mu spravne rozumeli,vraj budu kontaktovat konzulat a nasledne to poslu na Slovensko.
Otazka znie,"nasla" uz niekedy takato pokuta a ako ste postupovali?Podla akych pravidiel slovenskych alebo v nasom pripade francuzskych Vam bola vyrubena pokuta?Mozno bude najlepsie to zastavit este tu a zaplatit alebo take nieco.....
Dakujem
silviaz
15.08.09,16:02
Mojmu bratovi sa toto isté stalo v chorvátsku.
Ked prišiel na Sloavensko tak sa dozvedel že to funguje tak že cez konzulát sa odoslali jeho osobné údaje a tu na Slovensku sa bude robit nejake neviem ci sa to tak vola Priestupkoví konanie. Ale zatiaľ sa nič nedeje no ale je doma len pár dní tak tiež nič nevieme.
Stanislav 1975
15.08.09,16:17
Mojmu bratovi sa toto isté stalo v chorvátsku.
Ked prišiel na Sloavensko tak sa dozvedel že to funguje tak že cez konzulát sa odoslali jeho osobné údaje a tu na Slovensku sa bude robit nejake neviem ci sa to tak vola Priestupkoví konanie. Ale zatiaľ sa nič nedeje no ale je doma len pár dní tak tiež nič nevieme.

Ale bude sa diať...:mad:-už to majú ošetrené a už pokuty úspešne vymáhajú- volakedy v tom mali chaos, ale už je nejaká medzinárodná dohoda o vzájomnom vymáhaní takýchto pohladávok...
Stanislav 1975
15.08.09,16:20
Dobry den!
Chcela by som vediet,ci uz ste niekto mali skusenost s prekrocenim rychlosti mimo uzemia SR a ako sa to riesilo.Vcera sa nam postastilo konkretne na uzemi Frn,prekrocit maximalnu povolenu rychlost o trosku viac:(
Zaver vsak je,ze pan policajt ani nechcel nic zaplatit,neziadal doklady,proste nam len oznamil ak sme mu spravne rozumeli,vraj budu kontaktovat konzulat a nasledne to poslu na Slovensko.
Otazka znie,"nasla" uz niekedy takato pokuta a ako ste postupovali?Podla akych pravidiel slovenskych alebo v nasom pripade francuzskych Vam bola vyrubena pokuta?Mozno bude najlepsie to zastavit este tu a zaplatit alebo take nieco.....
Dakujem

Výška pokuty by mala byť podla francúzskych pravidiel, lebo tam si sposobil dopravný priestupok-čo sa týka vymáhania ,odpoveď je príspevku pre silvinku...
silviaz
15.08.09,16:40
Ale bude sa diať...:mad:-už to majú ošetrené a už pokuty úspešne vymáhajú- volakedy v tom mali chaos, ale už je nejaká medzinárodná dohoda o vzájomnom vymáhaní takýchto pohladávok...

No teraz si nad tym ešte naši policajti lámu hlavu ale hneď ako pochopia čo to je tak sa do toho pustia mimotemy
kero64
15.08.09,17:05
Zaver vsak je,ze pan policajt ani nechcel nic zaplatit,neziadal doklady,proste nam len oznamil ak sme mu spravne rozumeli,vraj budu kontaktovat konzulat a nasledne to poslu na Slovensko.

Otazka znie,"nasla" uz niekedy takato pokuta a ako ste postupovali?Podla akych pravidiel slovenskych alebo v nasom pripade francuzskych Vam bola vyrubena pokuta?Mozno bude najlepsie to zastavit este tu a zaplatit alebo take nieco.....
Dakujem

No to si mala šťastie. Ja som dostal pokutu v Španielsku, ešte keď som jazdil TIR. Nemal som hotovosť, tak mi vzali doklady od auta, od nákladu, odprevadili nás asi tri kilometre za mesto do jedného objektu, vrazil mi do ruky lístok s telefónnym číslom a s úsmevom mi oznámil, že keď zoženiem peniaze, mám mu zavolať, on si ich príde vziať, vráti mi doklady a môžem pokračovať. Ale to bolo ešte v čase, keď sme neboli v únii. Teraz majú asi medzinárodné dohody, tak to riešia cez úrady.
A na tvoju druhú otázku: Nestalo sa to mne, ale kolegovi. Dostal pokutu v Nemecku a keďže nemal hotovosť, policajt si všetko zapísal a pustil ho. Ten natešený, že je z toho vonku, (viac do Nemecka nešiel) časom aj zabudol, že pokutu dostal. A po pár rokoch mu prišla poukážka zo Slovenského súdu a pokutu musel zaplatiť. Ale ako hovorím, bolo to už pred rokmi, tak neviem, či by to bolo tak aj dnes. Musím ale konštatovať, že v tomto smere sú Nemci pedanti. Nezabudnú!
kero64
15.08.09,17:06
Ešte dodám, ta pokuta z Nemecka prišla asi o polovicu menšia, akú mal pôvodne zaplatiť. Takže ušetril.
adi11
15.08.09,17:55
Nedávno som bola v Anglicku a páčilo sa mi ako perfektne majú vybavené diaľnice kamerovým systémom a meračmi rýchlosti. Syn tiež dostal poštou výzvu na zaplatenie pokuty aj s dôkazom - odfotená značka, dátum a čas prekročenia rýchlosti. Zaplatil a odvtedy si dával pozor.
Rozalka
16.08.09,08:47
mimotemy
Môj známy v USA prekročil povolenú rýchlosť na diaľnici - medzištátnej, pri prechádzaní z jedného štátu do druhého sa prechádza cez turniket (kvôli poplatkom).

Na jeho prekvapenie: platba diaľničného poplatku zahŕňala už aj pokutu.
Odvtedy v každom štáte zastaví a ak nejde jesť, aspoň pocvičí.