pipula
15.08.09,17:32
Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť so zrastami po perácií žlčníka. Ja nemám žlčník 20 rokov. V poslednom čase ma často bolieva žalúdok a tiahne sa to pod pravé rebro až ku chrbtici. Bola som na fibroskopií, tam mi zistili slabý zápal žalúdka. Neviem či by tá bolesť mohla byť z toho. Zrasty ma napadli, keď som čítala v príspevku o zrastoch po operácií slepého čreva a následne zauzlení čriev. Ak má niekto skúsenosť, prosím o radu. Ďakujem!
lijana1
15.08.09,18:03
Lekári vylučili zaludočný vred?
pipula
16.08.09,10:28
Áno. Lekár pri fibroskopií povedal, že vredy nemám. Pred tým mi brali krv na pečeňové testy, tie sú v poriadku až na trošku zvýšený cholesterol.
lijana1
17.08.09,17:56
Ja tiez nemám žlčník. Občas ma pobolieva v miestach,kde bol žlčník. Je to také bodanie a bolesť ale dá sa zniesť. Lekári mi vysvetlili, že žlčník a pankreas majú spoločné vyústenie.Možno Ta začína zlostiť pankreas. Nemáš tie bolesti po ťažkých jedlách?
Beska
17.08.09,18:46
Ahoj, ja nemám žlčník 13 rokov,viac ako 10 rokov ma zvyknú chytať nepríjemné bodavé bolesti. Niečo ako kŕč, alebo ako keby som tam mala nejakú guličku, ktorá sa tlačí von. Musím si nájsť vhodnú polohu, potom to povolí. Bola som aj na preventívke, kde mi robili SONO, ale nič som tam nemala. Vraj to môžu byť zrasty. Tak som sa upokojila a zvykla som si na to. Ale tiež by ma zaujímalo, prečo sa mi to deje. Dokáže to byť nepríjemné, keď ma to chytí v nečakaných situáciách.
pipula
19.08.09,17:15
A hoj. Tiež som bola na SONO a mne dokonca povedali, že to môže byť aj z chrbtice. Chvíľu som tomu aj uverila, ale potom sa mi do nezdalo dosť pravdepodobné. Ja maso skoro vôbec nejedávam, takže z toho to nie je. Mám predpísaný Lomac, začala som piť bylinkové čaje, tak uvidím čo to urobí. Ale zatiaľ to pobolieva.