hladkyy
15.08.09,18:17
Nevie niekto poradit (z vlastnej skusenosti) ako často žumpu treba vyvážať a koľko to asi stoji? /Iste ze zalezi od m3/ Chystam kupu RD kde je žumpa neviem ako velka, ale ked vidim aka byrokracia je okolo cisticky tak by som asi ostal u tej zumpy. Bez tak asi budu raz robit kanalizaciu.
Dakujem za odpoved
ciners
15.08.09,16:54
Zumpu kup malicku,lebo kanalizacia bude povinna, aby si zbytocne vela neplatil, take 2-3 kubiky a hotovo. U nas na zapadnom Slovensku ma byt kanalizacia hotova do konca roka vraj, ale moc sa to tak netvari, ci je to po Slovensku celoplosne presne neviem.
kero64
15.08.09,17:26
Nevie niekto poradit (z vlastnej skusenosti) ako často žumpu treba vyvážať a koľko to asi stoji? /Iste ze zalezi od m3/ Chystam kupu RD kde je žumpa neviem ako velka, ale ked vidim aka byrokracia je okolo cisticky tak by som asi ostal u tej zumpy. Bez tak asi budu raz robit kanalizaciu.
Dakujem za odpoved

Najlepšie to zistíš podľa spotreby vody doteraz. Ja mám na chalupe 16 m3., ale nebývame tam, tak ju vyťahujem iba raz ročne a aj to iba dažďovú vodu.Ale moji rodičia majú asi 9 m3 a to je asi tak jedna cisterna. Naplnia ju asi za mesiac. Za tu platia v prepočte 1000Sk, teda asi 33€.


Zumpu kup malicku,lebo kanalizacia bude povinna, aby si zbytocne vela neplatil, take 2-3 kubiky a hotovo. U nas na zapadnom Slovensku ma byt kanalizacia hotova do konca roka vraj, ale moc sa to tak netvari, ci je to po Slovensku celoplosne presne neviem.

JA neviem, odkiaľ máš takéto informácie, ale pochybujem, že kanalizácia "na západnom slovensku" bude do konca tohoto alebo niekoľkých budúcich
rokov hotová. Aj ktorýsi minister energetiky sa chválil, že na Slovensku nieje žiadny drevený stĺp elektrického vedenia a u nás ich je ešte dosť. Vo dvore mi ich menili iba minulý rok. Tak aj s tou kanalizáciou by som to nevidel tak ružovo.
hladkyy
15.08.09,17:38
dakujem vam za odpoved. pocul som nieco o tom, ze do dakeho 2011 teho roku by mala byt kanalizacia vsade. naviac ked si odpocitam tie spravne poplatky (nervy nauradoch) a naklady na kupu COV a to ze je zumpa uz hotova to vystaci na par rokov. . .mozno az kym nebude kanal.
ciners
15.08.09,17:48
Tam su od unie na to presne dane terminy, podla mna dost vtipne, nechajme sa prekvapit :D
ono79
17.08.09,08:54
Tak to máte šťastie s tou žumpou. Práve som písal v inej téme(projektant na ČOV) že u nás sa pohybujú ceny cca 25-33 Eur za fekalny voz. Aj bez papiera sa dá vraj vybaviť, ale tam je to veľmi pohyblivé. treba pozrieť štatistiku ako je to so spotrebou vody na 1 čl. domácnosti. My máme toho času 1 m3 a to je nedostačujúce pre 2 osoby. A to sme dávali do zeme dočasne, kým sa nenapojíme na kanal, ale boli sme nedávno informovaní, že kanál nefunguje, takže sme taktiež ........Náš rodinný kamarát si kúpil žumpu ako plastovú nádobu - valec, cca 3,5 m priem. a výška 2 m. stálo ho to bez prác 60 tis. a plus výkopové práce na trativod 25m bágrom, lebo má veľmi kamenistý podklad. Tam cenu už neviem.
U nás je vysoko spodná voda takže je to nereálne. Ale keď sme kúpili domček, tak žumpa nebola, pretože dom sám bol 16 rokov neobývaný a žumpu im vtedy asi nebolo treba.
emzetperx
19.08.09,11:35
A my sme kúpili dom kde je kanalizácia a vodovod a obec nás nechce napojiť, stále len sľubujú a nič. Kde sa môžem sťažovať ?
hladkyy
19.08.09,12:17
namiesto sťažovania by som si to napojil sam za vlastne a obci uz len platil... ak to nie je daleko. ak je, tak preto to nechce platit obec, lebo navratnost 10 rokov pre obec a oni na vykop daju teraz zo svojho rozpoctu vela... VELA STASTIA
Nachtigal
19.08.09,12:33
Nevie niekto poradit (z vlastnej skusenosti) ako často žumpu treba vyvážať a koľko to asi stoji? /Iste ze zalezi od m3/ Chystam kupu RD kde je žumpa neviem ako velka, ale ked vidim aka byrokracia je okolo cisticky tak by som asi ostal u tej zumpy. Bez tak asi budu raz robit kanalizaciu.
Dakujem za odpoved
poviem to tak, žumpa sa ti naplní: v lete ihneď - častá sprcha, častejšie pranie upotených vecí atď. a v zime skoro! Podľa počtu osôb v domácnosti. Niekedy raz za dva mesiace, za tri a tak. No a cena? Naposledy 30 eur. Vždy keď príde vyviezť žumpu je to o pár eur drahšie, bez dokladu a to som ešte rada, že prišiel!!!!! Robí to popri hlavnom zamestnaní a tak sledujeme žumpu a v predstihu ho voláme, lebo je tam niekedy aj týždňová lehota. A stalo sa veru, že sme neustriehli a dospelých 5 ľudí a problém bol na svete.:D Kanalizácia je tiež sľúbená!!! Už sa neviem dočkať, aby človek striehol ešte aj na hovien.a:mee:
tiger111
28.02.10,11:43
poviem to tak, žumpa sa ti naplní: v lete ihneď - častá sprcha, častejšie pranie upotených vecí atď. a v zime skoro! Podľa počtu osôb v domácnosti. Niekedy raz za dva mesiace, za tri a tak. No a cena? Naposledy 30 eur. Vždy keď príde vyviezť žumpu je to o pár eur drahšie, bez dokladu a to som ešte rada, že prišiel!!!!! Robí to popri hlavnom zamestnaní a tak sledujeme žumpu a v predstihu ho voláme, lebo je tam niekedy aj týždňová lehota. A stalo sa veru, že sme neustriehli a dospelých 5 ľudí a problém bol na svete.:D Kanalizácia je tiež sľúbená!!! Už sa neviem dočkať, aby človek striehol ešte aj na hovien.a:mee:
prosim ta kolko ma tvoja zumpa m3?
ometlo
23.01.14,19:58
žumpa neviem ako velka, teda problém. Ale spotrebu - ak teraz ste v napojeni na vodovod a platite spotrebovanú vodu - si najdete vo vyučtovaní. Potom už len odhadnuť žumu.
arizona
23.01.14,20:01
Odpovedas na temu staru 5 !!!! rokov. /nielen tu/ . Netreba vytahovat stare temy,odpovedaj na aktualne otazky .-)