vsc1
15.08.09,18:37
Prosím poradáci o radu.
Dedov syn má na alimentoch dlh cca 3000eur.Trvalý pobyt má u deda teda svojho otca.Údajne bol u nich nejaký exekutor a povedal im že si bude uplatnovať pomernú čiastku s dedovho domu nakolko tam má syn trv. pobyt a je defakto dedičom.Mne sa to zdá všetko nejaké divné.Može sa to naozaj stať?Dakujem.
Stanislav 1975
15.08.09,17:03
Exekútor povedal poriadnu hlúposť, to že syn je POTENCIONÁLNY dedič je bezpredmetné a na dedov majetok nemože siahnuť...Ak by si to dovolil, treba hneď na exekútora podať trestné oznámenie...
vsc1
15.08.09,17:10
Ved som si to aj ja myslel len som si neni istý či nieje zase nejaká n ovela v zákonoch preto sa radšej obraciam na odborníkov.Dakujem velmi pekne za radu.A ak ešte možem,dedovi na ob.urade povedali že nemože synovi zrušiť u seba trvalý poby.Podla mna dalšia hluposť lebo už nieje treba trv.pobyt na nejakom čísle domu ale mal by len na obec.Mýlim sa?
Stanislav 1975
15.08.09,17:50
Ved som si to aj ja myslel len som si neni istý či nieje zase nejaká n ovela v zákonoch preto sa radšej obraciam na odborníkov.Dakujem velmi pekne za radu.A ak ešte možem,dedovi na ob.urade povedali že nemože synovi zrušiť u seba trvalý poby.Podla mna dalšia hluposť lebo už nieje treba trv.pobyt na nejakom čísle domu ale mal by len na obec.Mýlim sa?

Samozrejme,ze to je dalsia hlupost-majitel domu ako dava suhlas na trvaly pobyt,tak ho aj moze zrusit!Vratim sa k tomu exekutorovi-nepredpokladam,ze by ten exek.bol taky hlupak,ze povedal,co povedal,ale pravdepodobne chcel deduska len postrasit,ale siahnut moze len na majetok povinneho...