ece
15.08.09,19:46
Zdravím vás,

mám otázku a budem vďačný za každú odpoveď. Na jednom mojom webe mám porovnanie slovenských hostingov (http://www.hostingreport.sk/desat-najlepsich-hostingov.aspx). Je tam tabuľka najlepších hostingov, ktorú sme vybrali na základe kvality, ceny a ďalší vecí čo s tým súvisí.

Moja otázka je či sa jedná o porovnávaciu reklamu, keďže my nezastupujeme žiadnu hostingovú spoločnosť.

Zákon hovorí toto
(1) Porovnávacou reklamou je reklama, ktorá priamo alebo nepriamo označuje iného súťažiteľa 10) alebo jeho produkty.

Keď sa na znenie zákona pozerám z jednej strany, tak o porovnávaciu reklamu nejde, ale keď z druhej strany, tak asi áno. Preto sa radšej pýtam. V prípade, že o porovnávaciu reklamu ide vyplývajú z toho nejaké povinnosti?

Ďakujem za odpovede
Dáša_
15.08.09,18:13
Ty sa chceš vyhnúť porovnávacej reklame alebo sa bojíš, že budeš za porovnávaciu reklamu niekým stíhaný?

Lebo na sk je porovnávacia reklama už tuším možná (viď tv spoty hypernova, tesco...)
ece
15.08.09,18:29
Ty sa chceš vyhnúť porovnávacej reklame alebo sa bojíš, že budeš za porovnávaciu reklamu niekým stíhaný?

Lebo na sk je porovnávacia reklama už tuším možná (viď tv spoty hypernova, tesco...)

Áno porovnávacia reklama je možná. Ide mi o to, že v prípade že ide o porovnávajúcu reklamu musí byť objektívna a overitelná. Snažím sa aby to objektívne bolo a overitelné to je, ale dosť zložito. Sú tam dosť vysoké pokuty takže nerád by som mal z toho nejaké komplikácie.

Nesnažím sa jej vyhnúť len chcem vedieť či to je alebo nie je porovnávacia reklama, aby som sa vedel podľa toho zariadiť.
Chobot
15.08.09,19:18
Zdravím vás,

mám otázku a budem vďačný za každú odpoveď. Na jednom mojom webe mám porovnanie slovenských hostingov (http://www.hostingreport.sk/desat-najlepsich-hostingov.aspx). Je tam tabuľka najlepších hostingov, ktorú sme vybrali na základe kvality, ceny a ďalší vecí čo s tým súvisí.

Moja otázka je či sa jedná o porovnávaciu reklamu, keďže my nezastupujeme žiadnu hostingovú spoločnosť.

Zákon hovorí toto
(1) Porovnávacou reklamou je reklama, ktorá priamo alebo nepriamo označuje iného súťažiteľa 10) alebo jeho produkty.

Keď sa na znenie zákona pozerám z jednej strany, tak o porovnávaciu reklamu nejde, ale keď z druhej strany, tak asi áno. Preto sa radšej pýtam. V prípade, že o porovnávaciu reklamu ide vyplývajú z toho nejaké povinnosti?

Ďakujem za odpovede

Nepochopil som, či tam propaguješ svoj webhosting (je tam nejaká ponuka na inet - to je tvoj produkt?), alebo len porovnávaš webhostingy.

Ak tým propaguješ svoj nejaký hosting a na porovnanie uvádzaš ceny a podmienky iných hostingov, tak ide o porovnávaciu reklamu.

Ak si nezávislý užívateľ, a len porovnávaš rôzne hostingy na trhu (teda neponúkaš svoj vlastný hosting) tak to nie je porovnávacia reklama.

Pri porovnávacej reklame je podľa mňa dôležité to, že svoj produkt (službu či firmu) porovnávaš s konkurenčným produktom (službou, firmou).

Teraz som si všimol, že v prom príspevku uvádzaš, že nezastupuješ žiadnu hostingovú spoločnosť, podľa mňa teda neide o porovnávaciu reklamu. Skôr by tom to nazval nezávislým prieskumom trhu.
ece
15.08.09,19:25
Zabudol som uviesť asi dosť dôležitú vec a to, že pri spoločnostiach sú väčšinou tzv. affilate odkazy teda ak niekto si vyberie hosting a klikne na jeho stránku z mojej stránky, niečo si tam objedná, tak z toho dostanem províziu.

Nepropagujem svoj hosting, ale práve kvôli vyššie spomenutému môže vzniknúť určité podozrenie, že to nie je objektívne, lebo spolupráca s každou spoločnosťou je iná a za určitých okolností by bolo zvýhodnenie jednej na úkor druhej pre mňa výhodné. Samozrejme sa snažím robiť všetko objektívne.