rozum
15.08.09,21:24
Kedže robím s elektroištal. a káblmi stále si ruky umývam a trpia nielen ruky ale aj nechty.Ruky si ošetrujem neutrogena kremom, lebo sa mi lúpe koža,ale nechty sa mi neskutočne štiepia viete mi poradiť prosím.Ďakujem
alla66
15.08.09,19:58
Kedže robím s elektroištal. a káblmi stále si ruky umývam a trpia nielen ruky ale aj nechty.Ruky si ošetrujem neutrogena kremom, lebo sa mi lúpe koža,ale nechty sa mi neskutočne štiepia viete mi poradiť prosím.Ďakujem
http://www.porada.sk/t56312-nehty.html
Lámavosť nechtov spôsobuje nedostatok zinku a železa.
Štiepiace sa nechty svedčia o dehydratácii organizmu.

Čo nám prezradia nechty:

Mäkké nechty - prezrádzajú únavu, zníženie prahu vôle v extrémnom prípade pasivitu

Lámavé nechty - ľahko štiepiace nechty prezrádzajú endorkrinné ťažkosti a často i prechodne nervové problémy

Pozdĺžne ryhy - spojené s chronicky chorobnými stavmi (močové cesty, koliky, zažívacie ťažkosti, akútny reumatizmus)

Príliš tenké nechty, ohybné - krehká telesná stavba / riedke kosti

Lunula - (biely oblúčik na nechte) - ukazovateľ vitality

Absencia lunuly na :

malíčku - znamená súvis so žlčníkom

prsteník - ľadvinový systém

prostredník - tráviaci systém /žalúdok/

ukazovák - obehový systém

palec - ukazuje celkový stav

LUNULY - široké, neprimerané - prezrádzajú zvýšenú činnosť štítnej žľazy, zvýšený krvný tlak, srdcová porucha

Za normálneho stavu by mali lunuly zaberať 1/5 nechtu. Ich vzhľad je priamo viazaný na prekrvenie, srdečný a vaskulárny systém.

NECHT - prezrádza fyziologické a psychické poruchy - BAROMETER CELKOVÉHO STAVU
Aj farba nechtov nám napovie veľa o našom zdraví :

Modrastý nádych nechtov - známka nedostatku kyslíka v organizme – napríklad pri vode v pľúcach

Bledé do biela sfarbené nechtové lôžka - nízky počet červených krviniek – anémia

Červené nechtové lôžko - choroba srdca

Biele nechty – choroba pečene - hepatitis

Nažltlé, žlté zhrubnuté nechty – choroba pľúc

Polovička ružová a polovička biele nechty – choroba obličiek
rozum
15.08.09,20:07
S tou dehydratáciou môže mať niečo do seba teraz keď som mala týždeň dovolenky tak to trošku ustúpilo.No viete ako to je niekedy sa človek v robote nemá kedy ani vody napiť.Polepším sa.A ozaj ďakuje pekne.:)