sunbeam7
15.08.09,22:38
Ahojte. Keď chcem hrať multiplayer v hre Knights And Merchants II The Peasant Rebellion, dáva mi na výber štyri možnosti:


serial connection for directplay
modem connection for directplay
IPX connection for directplay
internet TCP / IP connection for directplay

a neviem, čo z toho si mám vybrať. Pri tom sa jedná o dva počítače prepojené sieťovým káblom. Je rozdiel medzi káblom počítač - počítač a počítač - internet? Lebo prvý krát sme to výskusali hrať cez router, ale nám to seklo bez toho, aby sme to zistili, takže sme nakoniec hrali každý sám, teda súper tam síce bol, ale nevyvíjal sa. Tak sme to potom vyskúšali priamo z počítača na počítač, ale stalo sa to isté, čo v prvom prípade. V oboch prípadoch sme zvolili internet TCP/IP connection for directplay, takže nevieme, či práve v tom nebola chyba.
Budem veľmi rada, ak mi niekto vysvetlí na čo sú konkrétne tie štyri možnosti a aj to, kde robíme chybu.
Vopred ďakujem za odpoveď :)
pistik71
17.08.09,10:29
serial connection for directplay
Pripojenie ce seriovy kabel - COM port. Na novych pocitacoch tento port najdes uz len zriedka. Je velmi pomaly. Stanardna vzdialenost do 10m (cez prevodniky aj viac, ale kto by to dnes robil?)

modem connection for directplay
cez modem a telefonnu inku. Pocas hry ale musis "telefonovat" co nie je zadarmo. A je to pomalsie ako serial, ale mozes hrat aj na dialku

IPX connection for directplay
cez pcitacovu siet, ale protokol IPX. To je pre stare siete, napriklad koaxialny kabel. Dlzka do 300m, ale nejde cez internet. (no jo, ten protokol som mal tak rad... :)

internet TCP / IP connection for directplay
lokalne sietove pripojenie (switch, alebo krizeny kabel z PC do PC), cize to co je dnes aktualne. Len to v hre musis spravne nastavit. S pouzitim nejakeho vpn programceku by to slo hrat aj po internete - ale ked vam to sekalo lokalne, tak cez internet to bude horsie.
marco2233
18.08.09,07:20
ak chcete hrat 2 v lokalke.. tak vyberas poslednu moznost TCP/IP.. jeden z vas je server a druhy sa nanho pripaja.. pozrel by som si este nastavenai toho pripojenia v hre hlavne cas na odpoved.. lebo ak ju mas kratku moze sa stat ze pc co je server nestiha aj hrat aj odpovedat a hrac co sa nanho pripaja ma dlhy cas odozvya a vyhodnoti to ako nedostupne a odopne clienta :)