ismail
16.08.09,05:27
Dobrý den,

hladám investora na podnikatelský zámer ide o sumu približne
50 000euro kde navratnosť prostriedkov pre investora bude vyčíslený za 2 roky 100 000e v prípade zaujmu poprosím posielať
kontakty na e-mail: TS012@seznam.cz-všetky podrobnosti vysvetlim emailom alebo osobne

Dakujem :-)
ismail
21.09.09,16:52
Ahojte,
mam podnikatelsky napad,miesto,i ludi co by robili,len malo penazi a rad by som to rozbehol co najskor ide zhruba o 50 000eurovu investiciu co mi chyba ale navratnost bude pekna ak nie krasna :-)

V pripade zaujmu ma kontaktujte na TS012@seznam.cz
ismail
21.09.09,18:37
Ked tak sa pytajte aj tu ja odpoviem na vsetko :-)
Chobot
22.09.09,06:06
Ked tak sa pytajte aj tu ja odpoviem na vsetko :-)

To je síce pekné, ale nezakladaj kvôli tomu duplicitné témy. Obe som ti spojil do jednej. Snáď sa niekto ozve.
jar88
22.09.09,13:52
Ročne 50 % urok a nikto sa nehlási ??
A dakedy nebankovky dávali iba 30 % , a aký nával bol do nich.:D


Ja ponúkam 500 % a nič. Záruka 100 % a nič.
Ľudia buďto nemajú peniaze, alebo rozum.
misomiso
22.09.09,13:59
No vidis, a ja som zohnal investora, ktoremu platim 5%. Cim vyssi urok slubis, tym si podozrivejsi.
jar88
22.09.09,14:04
No vidis, a ja som zohnal investora, ktoremu platim 5%. Cim vyssi urok slubis, tym si podozrivejsi.


Ty mu ani tých 5% nedáš ?

Ja by som tých 500 % aj dodržal. Mám na tom 1000 %, tak prečo mu tých 500 nedať. nechápem.
misomiso
22.09.09,17:23
Ty mu ani tých 5% nedáš ?

Ja by som tých 500 % aj dodržal. Mám na tom 1000 %, tak prečo mu tých 500 nedať. nechápem.

Ale ved ja pisem, ze mu platim 5%, tak neviem odkial beries, ze mu nieco nedam. Samozrejme ho pozvem aj na veceru.
ismail
22.09.09,17:25
To je síce pekné, ale nezakladaj kvôli tomu duplicitné témy. Obe som ti spojil do jednej. Snáď sa niekto ozve.


Dakujem nerobil som to v zlom umysle len som nenasiel tu svoju temu

Este raz dakujem
ismail
22.09.09,17:27
Hm ja to potrebujem rozbehnut co najskor a zalezi na dohode kolko kdo co a ako dostane :-)
ismail
24.09.09,23:58
mimotemy

Ja som tiež kedysi ponúkal 60% z prvej ceny v športke /spolu s prísľubom, že dám iba 1 tiket na prvú cenu/ za ŠESŤ SPRÁVNYCH čísel.
A nič.
PS
O počte tiketov na druhú cenu som nehovoril.



:confused::confused: ja tiež neponukam nemožne ani zázraky
Chobot
25.09.09,06:54
Hm ja to potrebujem rozbehnut co najskor a zalezi na dohode kolko kdo co a ako dostane :-)

Neviem, kde bude chyba, že sa ti nikto neozýva. Buď tu nie sú investori, alebo by ich bolo treba nejak viac upútať, napr. napísať, aké záruky ponúkaš, približnú oblasť podnikania, (obchod, poľnohospodárstvo, výroba, import...), či už si v tejto oblasti podnikal, alebo je to len prvý nápad a snažíš sa to rozbehnúť...

Len ponúknuť z 50 tisíc za 2 roky 100 tisíc EUR, to je veľmi podozrivé.
Mikael
25.09.09,09:52
no padaju tu celkom pekne cisla , a tak by som sa aj ja potreboval poradit :). v prvom rade chcem podotknut ze nehladam investora, chcem si len urobit taky maly prieskum trhu, ake ocakavanie vynosou maju ludia . tak mi plz pomozte.

predpokladajte ze ste investor a mate zaujem zhodnotit svoju investiciu. ak by vam niekto ponukol 100% garanciu vkladu investicie, samozrejme pravne osetrenu, z moznostou kedykolvek stiahnut peniaze spat, za predpokladu ze by sa zacala investicia znehodnocovat

poskytol by garancny fond povedzme 10-20%. ktory by mal chranit vasu investiciu, pred neocakavanym znehodnotenim.

. zaroven by sa zaviazal ze vsetky naklady bude hradit on, ake zhodnotenie P/A by ste pozadovali, aby pre vas bolo zaujimave investovat?

este som zabudol dodat ze by sa investor garantoval aj to ze v prvom rade uspokoji vase ocakavanie zisku a az po splneni vaseho % limitu zacne plynut zisk jemu. islo by v podstate o rocny fixny % income.

tak som zvedavy kolko. samozrejme ponuka musi byt atraktivna, nebojte sa aj vyssich cisel ako ponukaju banky, ale samozrejme realnych.

Dakujem
misomiso
25.09.09,17:11
no padaju tu celkom pekne cisla , a tak by som sa aj ja potreboval poradit :). v prvom rade chcem podotknut ze nehladam investora, chcem si len urobit taky maly prieskum trhu, ake ocakavanie vynosou maju ludia . tak mi plz pomozte.

predpokladajte ze ste investor a mate zaujem zhodnotit svoju investiciu. ak by vam niekto ponukol 100% garanciu vkladu investicie, samozrejme pravne osetrenu, z moznostou kedykolvek stiahnut peniaze spat, za predpokladu ze by sa zacala investicia znehodnocovat

poskytol by garancny fond povedzme 10-20%. ktory by mal chranit vasu investiciu, pred neocakavanym znehodnotenim.

. zaroven by sa zaviazal ze vsetky naklady bude hradit on, ake zhodnotenie P/A by ste pozadovali, aby pre vas bolo zaujimave investovat?

este som zabudol dodat ze by sa investor garantoval aj to ze v prvom rade uspokoji vase ocakavanie zisku a az po splneni vaseho % limitu zacne plynut zisk jemu. islo by v podstate o rocny fixny % income.

tak som zvedavy kolko. samozrejme ponuka musi byt atraktivna, nebojte sa aj vyssich cisel ako ponukaju banky, ale samozrejme realnych.

Dakujem

Prosim ta pekne, ake garancie chces ponukat? Aku pravnu formu bude mat subjekt, ktory bude vklady investorov prijmat?

Pokial viem, vsetko okrem Fondu na ochranu vkladov je zdrap papiera. AWG ponukali garancie na blistavom papieri, za vklad ponukali akcie firmy, no ale co z toho, ked tie mali odrazu jdeneho dna hodnotu nula.
Mikael
25.09.09,18:02
misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. :) pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

:) prijemny vecer.
myfleetwood
25.09.09,18:07
Ročne 50 % urok a nikto sa nehlási ??
A dakedy nebankovky dávali iba 30 % , a aký nával bol do nich.:D

trosku zareagujem. Napiriek tomu ze 50.000 Eur pre bezneho slovenskeho smrtelnika vyzera ako velky peniaz, tak z hladiska investicie v podnikani je to malo. Mozno na rozbehnutie nejakej miestnej sluzby, maleho obchodiku alebo obchodnej firmy co raz za kvartal dovezie kamionov citronov...

Naviac slubovat tak velke zhodnotenie dopredu - to logicky rozmyslajuceho investora doslova odradzuje a napoveda o "zvlastnosti" podnikania, ktore by si chcel ponuknut.
( napr. akciove trhy, rizikove fondy ci financne operacie na tovarovymi komoditami)

Myslim ze by si mal trosku zrealnit zhodnotenie investicii co ponukas a naznacit o aku oblast sa jedna. Tuto temu urcite cita viac ludi, pre ktorych by nebolo problem ti pomoct, ale to co slubujes vyzera velmi nerealne a pre seriozneho investora je stratou casu vobec reagovat na takuto ponuku.

Aj ked to posobi mozno negativne, co som napisal, drzim ti palce aby si svojho vysnivaneho investora nasiel.:)
misomiso
25.09.09,18:11
misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. :) pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

:) prijemny vecer.

No prepac, ale stratil si sudnost asi ty. Predovsetkym ty by si mal vediet na co sa pytas. Pytas podmienky za akych budeme ochotni investovat. Zrejme sam tusis (lebo nieco si motal okolo nejakej garancie) ze pri investiciach je prave toto (a nie vyska uroku) rozhodujuca oblast.

Ja by som ti rad odpovedal. Dokonca s investovanim mam nejake skromne vlastne skusenosti, aj ako investor, ak ako veritel. Lenze na to, aby som ti mohol odpovedat, musim najprv vediet, ake garancie ponukas, potom az bude mozne zacat uvazovat o dalsich podmienkach. Cele si to zobral z opacneho konca, stavias dom od strechy.

A reci o tom, ci to tu upada si mozes nechat, to nijako nezvysuje tvoju doveryhodnost tu na Porade.
Mikael
25.09.09,20:41
1.otazka bola polozena velmi jednoducho. kolko % p/a ocakavate.
2.podmienky som opisal, velmi jednoducho, garancia vkladu.

preco reagujes emotivne neviem, riesit nebudem, tvoje odpovede mi stacia. svoju doveryhodnost nepotrebujen dvihat,neprisiel som sa sem predavat. jednoducho som zanalyzoval situaciu z hladiska nezainteresovaneho pozorovatela, je to choroba z povolania, ak som tym urazil, tak pardon.
ale tvoje prehnane reakcie mi len potvrdili co som napisal.chce to pozriet sa na vec z odstupu, menej emocii, viac profesionality, ak je to teda v tvojich silach.
nemyslim to spatne, skus popremyslat.nechcel som vyvolat ziadny flame, len som chcel pomoct, ak to beries ako subjektivnu kritiku, tak na to proste zabudni.

pekny vecer
mona091
25.09.09,21:59
[QUOTE=Mikael;1161486]1.otazka bola polozena velmi jednoducho. kolko % p/a ocakavate.
2.podmienky som opisal, velmi jednoducho, garancia vkladu.

"tazka tema" :eek:

odpustim si poznamocku, ze bez dokladneho poznania ucelu pouzitia investicie, ekonomiky celeho projektu, zastresenia - kym,
by sa s tebou ziadny investor Nebavil,

tak cisto teoreticky iba hazarderi alebo blazene nevedomi by sa pustili do investovania len na zaklade slubeneho vynosu a slubenej istoty,

no aspon zakladne crty rozmyslania pri vyhladavani investicnych prilezitosti:

a) ocakavam vynos minimalne vyssi ako inflacia, nech nemam peniaze znehodnotene, chcem uchovat buducu hodnotu
b) ocakavam co najvyssiu likviditu, v pripade potreby chcem sa co najskor dostat k peniazom
c) ocakavam co najnizsie riziko, radsej menej, ale s vyssou istotou
Mikael
25.09.09,23:08
mona091

dakujem mona za komentar,

pozeras sa na to dobre, a z bodmi A,B,C, suhlasim na 100%
otazku som polozil zamerne z tym ze predpokladajme ze ste investor. a to z isteho dovodu.

ako som spominal ja investora nehladam, pretoze prave ja som investor. a islo mi o porovnanie ocakavani bezneho investora z mojimi ocakavaniami, a kedze problematiku investicneho planu poznam v celku slusne, zaujimalo ma porovnanie ocakavani ludi mimo biznisu, z mojimi ocakavaniami.

dakujem za reakciu
jar88
26.09.09,07:04
misomiso

no aj ja ta tiez pekne poprosim , aby si si precital co som sa pytal, hovorim o modelovom priklade a nehladam ziadneho investora ani nikomu nic neponukam. :) pravna forma ta zaujimat nemusi. to nieje tvoj biznis. len pre zaujimavost riesi sa to uplne primitivnymi sposobmi, ale to je bezpredmetne kedze je to modelovy priklad.

otazka znela aky vynos je atraktivny pre bezneho investora.

a este by som sa opytal jednu otazku. vola sa to tu porada. a ked som sa registroval hladal som jednu informaciu . na ktoru mi samozrejme nikto neodpovedal. zrejme nevedel aj to sa stava. ale ako nezavisli pozorovatel som si precital par diskusii a zistil som ze v podstate sa tu stale hasterite a trosku vam ta uroven upada. pisu sem ludia ktori ponukaju 500 % zisk , alebo podnikatelia sa chvalia ze ukradli zoznam konkurencie, a tak sa vam tu hromadi mnozstvo kvalitnych reakcii ktore obohatia kazdu diskusiu kde nejde o nic ine len Ego.
Vnimam to asi tak lebo si vacsinou len citam. ale ty ako poradak aj odpovedas a preto aj tuto tvoju trosku prehnanu reakciu beriem ako deformaciu s toho messu co tu mate.

a teda otazka neplanujete pani poradaci s tymto nesvarom nieco robit.

(este poznamka, si poradak a teda je dost pravdepodobne ze by si chcel poradit, ale netreba to robit za kazdu cenu, nemusis vediet ako chodi kazdy biznis, to nieje hanba ked nieco nevies. horsie vyzera ked poradak strati sudnost a nevie si precitat otazku a pochopit z nej co sa clovek pytal )

:) prijemny vecer.

Mikael, položil si jednoduchú otázku, koľko % stačí pre bežného občana investora s čím by bol spokojný. Ja si myslím, že to percento a čas sú až na druhom mieste, tak ako ti to napísal misomiso. Nie je dôležitá, ani možnosť likvidity investície. Podstatné sú garancie hodnoty vkladu. To znamená, čím garantuješ vložený kapitál.

Musíme si priznať, že dnes je iná doba. Tato doba je nestabilná a štandardné záruky neplatia. Stratili v tejto dobe svoju reálnosť. Preto treba nájsť dôveryhodné záruky. Peňazí a investorov je dostatok, chýbajú nám vhodné (zaručené) investície. Uvedomte si, že aj banky majú problém s dôverou. Nemajú komu požičať a dokonca ani medzi sebou si nevedia poskytnúť garanciu.

Ja by som bol zvedavý hlavne na garancie a nech toho zbytočne veľa nepíšeme, napíšem čo je a čo nie je garancia.

Čo nie je garancia: napríklad si spomínal garančný fond 20%. Ten garantuje iba 20% vkladu a ostatné je vo hviezdach a predpokladaný zisk je v božích rukách.
Ešte by som chcel poukázať na skutočnosť, že sme sa vôbec nezaoberali časom vo vzťahu ku garanciám.

Zatiaľ by som vedel prijať ako dočasnú garanciu napríklad štátny dlhopis, ale iba jeho pomernú časť. Napríklad dlhopis v hodnote 10.000 €, ako záruku na vklad 9.500 € na dva roky s 2,5percentným zhodnotením ročne.

Alebo iná možnosť, nehnuteľnosť v hodnote 100.000 €, ako záruka na 50.000 €. To je možné považovať za záruku zhodnotenia.

Takže skúsme sa najskôr vysporiadať s garanciou vkladu a zisk nechajme na hviezdy, alebo na šikovnosť podnikateľa. Zisk nie je dnes dôležitý.
Mikael
26.09.09,08:21
jar88

pises ze nieje podstatna likvidita, ale garancia. ja som pisal otom ze je investicia garantovana na 100% , pretoze garancny fond v objeme 20% je len na vykryvanie docasnych vychyliek a pripad ze by sa investicia znehodnocovala kontinualne.

uvediem priklad. investujem 100000 EUR, garancny fond mam 20%. investicia sa znehodnoti kazdy mesiac o 2% , za 10 mesiacov sa mi automaticky na ucte objavy 80% investicie + 20% garancia. investicia sa automaticky uzavrie a ja som opat tam kde som zacal. vsetko je to automaticky postup (a pre toto je prave dolezita ta likvidita, aby som nestratil ani o cent viac ako bolo stanovene v plane riadenia risku) vopred naplanovany .

nechcel som nikoho zatazovat odbornou terminologiou ohladom garantovanych strukturovanych cennych papierov. a preto som zvolil taku terminologiu ktorej vsetci dobre rozumeju

z tych dvoch reakcii od mony a teba som pochopil ze dnes investori stratili uplne doveru a ze jedine co ich zaujima je aby sa ich investicia neznehodnotila, nejaky percentualny profit ktory by nahodou prevysoval standardne terminaky + zabezpecenie prepadu proti znehodnoteniu inflaciou je len ceresnicka na torte.

teda ak som to pochopil spravne :)
jar88
26.09.09,08:45
jar88

pises ze nieje podstatna likvidita, ale garancia. ja som pisal otom ze je investicia garantovana na 100% , pretoze garancny fond v objeme 20% je len na vykryvanie docasnych vychyliek a pripad ze by sa investicia znehodnocovala kontinualne.


nechcel som nikoho zatazovat odbornou terminologiou ohladom garantovanych strukturovanych cennych papierov. a preto som zvolil taku terminologiu ktorej vsetci dobre rozumeju

z tych dvoch reakcii od mony a teba som pochopil ze dnes investori stratili uplne doveru a ze jedine co ich zaujima je aby sa ich investicia neznehodnotila, nejaky percentualny profit ktory by nahodou prevysoval standardne terminaky + zabezpecenie prepadu proti znehodnoteniu inflaciou je len ceresnicka na torte.

teda ak som to pochopil spravne :)

Akonáhle sa bavíme o cenných papieroch, tak sa už nebavíme o investovaní, ale o hazarde s peniazmi. Čo je zárukou môjho spokojného spánku? Sú to cenné papiere?
jar88
26.09.09,08:50
No vidis, a ja som zohnal investora, ktoremu platim 5%. Cim vyssi urok slubis, tym si podozrivejsi.

Bola to tvoja reakcia na:
jar88: Ja ponúkam 500 % a nič. Záruka 100 % a nič.
Ľudia buďto nemajú peniaze, alebo rozum.

Misomiso, ja som tým chcel poukázať, že ľudia na základe (znalostí) skúsenosti napríklad s BMG-investom a rôznych iných znalostí o rôznych INVESTOCH s.r.o. považujú percento výnosnosti za ukazovateľ bezpečnosti. Je to nezmysel, lebo percento zisku nemá nič spoločné s rizikom výnosnosti investície. Predpokladám, že sa bavíme o investovaní a nie o rulete, alebo dokonca o podvode. Na rulete to percento výnosnosti vkladu naozaj závisí na percente pravdepodobnosti.

Investovanie, rovnako ako výroba, musí byť premyslená činnosť s logickým a zaručeným výsledkom. Investovanie musí byť napojené na výrobu a obchod, inak to nie je investovanie.

Ty si sa vyjadril, akosi tak že no vidíš, je som ponúkol 5% a tým som nebol až tak podozrivý, že sa jedná o podvod. Určite si mu nevešal na nos, že ťa tou investíciou podrží 5 mesiacov nad vodou, alebo že potrebuješ na platy a odvody. Preto som napísal tú poznámku, či mu nedáš ani tých sľúbených 5% úroku.
To že mu nedáš nič bol iba žart

Myslím, že každý si ľahko spočíta, že ak si požičiam 100.000 € na tri roky za 5.000 € ročne, stačí odložiť 10.000 € a ostatných 90.000 môžem minúť. Mám od neho na tri roky pokoj, lebo stačí po roku zaplatiť 5.000 a po druhom ďalších 5.000 a na konci tretieho roku to praskne.

Myslím si, že inteligentný investor, by mal inak posudzovať riziko a percento zhodnotenia, by malo byť až to posledné, čo by ho malo zaujímať.

O tých 500 percentách som sa zmienil hlavne preto, lebo je logické, že sa investor bude zaujímať hlavne o spôsob zhodnotenia jeho peňazí. Musíš mu objasniť do čoho investuje a ako sa jeho peniaze zhodnotia. Pritom je jasné, že ho nemôžeš klamať, že na tom máš 20% a jemu dáš z toho 10%, lebo pri oboznámení s investíciou, ľahko zistí, že na tom máš 1000 % a jemu ponúkaš vlastne len 1% zo zisku.
misomiso
26.09.09,09:26
Bola to tvoja reakcia na:
jar88: Ja ponúkam 500 % a nič. Záruka 100 % a nič.
Ľudia buďto nemajú peniaze, alebo rozum.

Je to nezmysel, lebo percento zisku nemá nič spoločné s rizikom výnosnosti investície.

Ty si sa vyjadril, akosi tak že no vidíš, je som ponúkol 5% a tým som nebol až tak podozrivý, že sa jedná o podvod. Určite si mu nevešal na nos, že ťa tou investíciou podrží 5 mesiacov nad vodou, alebo že potrebuješ na platy a odvody. Preto som napísal tú poznámku, či mu nedáš ani tých sľúbených 5% úroku.
To že mu nedáš nič bol iba žart


No prepac. ale ak sa tu ideme bavit o podvodoch, tak ja opustam tuto debatu. Ja som mu neponukol 5%, on mi ponukol 5%, to je rozdiel. Ponukol mi 5% pretoze nema problem s dovorou voci mne ani mojmu podnikaniu a vie, ze nikdy nebude mat problemy svoje peniaze dostat spat. To je pravei nieco, co sa tebe mozno tazko chape.

Samozrejme - nie je to cudzi clovek, ktoreho by som nasiel na Porade na zaklade lakaveho inzeratu. Ak si si iste vsimol, som tu prakticky denne, napriek tomu takouto formou investorov nehladam a ani by som taktoani neivestoval. Je to clovek, s ktorym sa uz par rokov pozname, takze vieme, co od seba mozeme cakat.

Al teraz vseobecne - ak hladas investora cez inzerat, tak % slubovaneho vynosu VELMI ovplyvnuje doveru. Ci je to tak spravne alebo nie, ci to ma nejaky racionalny zaklad alebo nie nie je podstatne. Prave preto maju ekonomovia taky problem riadit a ovplynovat ekonomiku, pretoze ta sa neriadi prirodnymi (vopred predvidatelnymi) zakonmi, ale psychologiou a naladou ludi. Doslova sa denne pouziva termon "nalada na trhoch". A funguje to aj v krajinach, kde BMG nezazili (v podsate vsade to zazili, iba pod inym nazvom).

Proste ak ponukas zhodnotenie ktore vyrazne prevysuje "priemernu" vynosnost "bezneho" podnikania, si podozrivy, aj keby to zrovna nemalo ziaden racionalny zaklad, s tym nic nenarobime.
Mikael
26.09.09,09:32
Akonáhle sa bavíme o cenných papieroch, tak sa už nebavíme o investovaní, ale o hazarde s peniazmi. Čo je zárukou môjho spokojného spánku? Sú to cenné papiere?


tak toto tvrdenie je uplne mimo realitu. je to uplne standardny system zhodnocovania kapitalu.

tot je presne dovod preco je lepsie zadat modelovy priklad. je to preto ze od laika mozem ocakavat ze jeho reakcia bude ovplyvnena nejakymi subjektivnymi predsudkami. katastrofickymi scenarmi v mediach a nevedomostou. tak isto ako laik nemoze pochpit ze investovanie nije o hazarde, ale o matematike .

pre mna predstavuju cenne papiere jedinu slusnu cestu systematickeho incomu. v dnesnej, alebo akejkolvek inej dobe.pocity, alebo predsudky su irelevantne.
jar88
26.09.09,09:59
No prepac. ale ak sa tu ideme bavit o podvodoch, tak ja opustam tuto debatu. Ja som mu neponukol 5%, on mi ponukol 5%, to je rozdiel. Ponukol mi 5% pretoze nema problem s dovorou voci mne ani mojmu podnikaniu a vie, ze nikdy nebude mat problemy svoje peniaze dostat spat. To je pravei nieco, co sa tebe mozno tazko chape.

Samozrejme - nie je to cudzi clovek, ktoreho by som nasiel na Porade na zaklade lakaveho inzeratu. Ak si si iste vsimol, som tu prakticky denne, napriek tomu takouto formou investorov nehladam a ani by som taktoani neivestoval. Je to clovek, s ktorym sa uz par rokov pozname, takze vieme, co od seba mozeme cakat.

Al teraz vseobecne - ak hladas investora cez inzerat, tak % slubovaneho vynosu VELMI ovplyvnuje doveru. Ci je to tak spravne alebo nie, ci to ma nejaky racionalny zaklad alebo nie nie je podstatne. Prave preto maju ekonomovia taky problem riadit a ovplynovat ekonomiku, pretoze ta sa neriadi prirodnymi (vopred predvidatelnymi) zakonmi, ale psychologiou a naladou ludi. Doslova sa denne pouziva termon "nalada na trhoch". A funguje to aj v krajinach, kde BMG nezazili (v podsate vsade to zazili, iba pod inym nazvom).

Proste ak ponukas zhodnotenie ktore vyrazne prevysuje "priemernu" vynosnost "bezneho" podnikania, si podozrivy, aj keby to zrovna nemalo ziaden racionalny zaklad, s tym nic nenarobime.


Misomiso, určite si rozumieme, že som ťa nechcel podozrievať z podvodu.

Je pravda že nechápem spojenie peniaze a dôvera, pre mňa je to naozaj nespájatelné.
Preto tu máme právny systém a písomné dohody o peniazoch a majetku.
Ja som myslel hlavne na logiku záruk. Napríklad záložné právo, bez ktotého ti žiadna banka nič nepožičia, ale ľudia bankám požičajú len tak, lebo veria.

Ešte k tomu, že hľadám (reklamujem) na porade investora.
Nehľadám. Chcem len upozorniť na možnosť, ako vyúžiť peniaze a dobu (krízu). Nemusí sa každý rovno utopiť, ak má možnosť bezpečne zbohatnúť.
Pozemky a možnosti sú aj pri Trnave aj pri Prešove. Je to 100%ná istota zhodnotenia. Najmenej 500 % a za tým si stojím.
jar88
26.09.09,10:05
tak toto tvrdenie je uplne mimo realitu. je to uplne standardny system zhodnocovania kapitalu.

tot je presne dovod preco je lepsie zadat modelovy priklad. je to preto ze od laika mozem ocakavat ze jeho reakcia bude ovplyvnena nejakymi subjektivnymi predsudkami. katastrofickymi scenarmi v mediach a nevedomostou. tak isto ako laik nemoze pochpit ze investovanie nije o hazarde, ale o matematike .

pre mna predstavuju cenne papiere jedinu slusnu cestu systematickeho incomu. v dnesnej, alebo akejkolvek inej dobe.pocity, alebo predsudky su irelevantne.

Mikael, podľa toho čo píšeš, si obchodník s cennými papiermi.

Preto by som sa ťa chcel opýtať, prečo neinvestujú ľudia ako ty do skutočných hodnôt, ako napríklad do pozemkov.
Mikael
26.09.09,10:20
jar88

samozrejme ze investuju, vola sa to diverzifikacia . vacsina prostriedkov nadobudnuta na dennej baze sa presuva na investicie dlhodobeho horizontu. ja ale ako obchodnik mozem povedat ze na to aby som investoval peniaze potrebujem mat poziciu chranenu. cover pozicia musi byt na dennej baze. co sa tyka pozemku,, tak to sice realna hodnota je, ale je nechranena a velmi tazko sa riadi riziko.

ako priklad si spominal si pozemky v pezinku. tak si predstav ze investujes do pozemku, a niekto ti pri nom postavi skladku odpadu. ten pozemok len velmi tazko predas za cenu aku si ho kupil. to su proste rizika ktore nedokazes ovplyvnit. ja mam radsej investicie pri ktorych som schopny riziko riadit okamzite, nech je situacia akakolvek. riziko investicie je vzdy. akejkolvek. ide len o pravdepodobnost rizika a moznosti jeho riadenia.
ismail
27.09.09,13:16
Viete po pravde Ano vynos sa zda bit vysoky,Ale je tiez pravda ze vynos bude podla toho ako sa bude darit samozrejme som chcel nalakat niakeho investora aby som to mohol rozbehnut skor a ako vidim urobil som chybu.Vynos bude pohyblivy alebo stanoveny to sa dohodneme a zmluvne osetrime A v com to bude podnikanie zalozim s.r.o. sjednym konatelom a viacerymi zamermi.Pojde o autolakovnu,autoservis,elektromontaze,predaj dovezenych aut....

Miesto i ludi by som mal a je pravda ze aj par euro mam...
Dalsia pravda ako spominate je ta ze 50 000euro je malinko na rozbeh niecoho takehoto,ale zacnem kludne s malom a postupne sa rozbehnem
-okolie poznam a mam viac menej podchytene mojim dobrym menom z minulosti
tatramat
28.09.09,20:13
niekedy je dobré sa rozliahnuť i okolo seba, napr. v marci ERSTE BANK stála 7 eur, dnes 29 eur a kopu ďalší príležitostí.
Každý technický indikátor to signalizoval a čakalo sa na ich potvrdenie, pozitívnu správu, ktorá potvrdila, že daný hrôzostrašný scénar pádu finančného systému sa nerealizuje.

Na burze exisujú iba 2 smery:
Hore alebo Dole.
Zarábať sa dá na oboch.

Ide to bez prehovárania nejakých potenciálnych zákazníkov, bez povinností platiť všetky možné druhy daní a odvodov, bez nutnosti vlastnej kancelárie a prenájmov, bez akýchkoľvek zamestnancov.

Na burze nie je potrebné mať vedecké IQ, je ale potrebné mať zdravý sedliacky rozum a naučiť sa chápať trh.
tatramat
28.09.09,20:31
Prosim ta pekne, ake garancie chces ponukat? Aku pravnu formu bude mat subjekt, ktory bude vklady investorov prijmat?

Pokial viem, vsetko okrem Fondu na ochranu vkladov je zdrap papiera. AWG ponukali garancie na blistavom papieri, za vklad ponukali akcie firmy, no ale co z toho, ked tie mali odrazu jdeneho dna hodnotu nula.
==============

Tie akcie AWG mali hodnotu NULA už pri vydaní.
Mikael
01.10.09,10:29
starcek

no ono je to paradoxne presne opacne, nikdy netreba hadat kedy je to na minime alebo maxime. jedine co ma zmysel je presny opak. ked to ide hore treba kupovat, nie rozmyslat kedy pojde dole. a ked toide zase dole treba predavat. ked sa trhy hybu treba kalkulovat ze sa budu hybat aj nadalej, a ked sa nehybu treba spekulovat ze sa hybat nebudu. to je cela pointa. ale 90% ludi to robi presne ako si napisal ty a preto stracaju :)

ak sa k tomu prida trocha riskmanazmentu, tak je uspech zaruceny :)
Trip
04.10.09,16:35
starcek

no ono je to paradoxne presne opacne, nikdy netreba hadat kedy je to na minime alebo maxime. jedine co ma zmysel je presny opak. ked to ide hore treba kupovat, nie rozmyslat kedy pojde dole. a ked toide zase dole treba predavat. ked sa trhy hybu treba kalkulovat ze sa budu hybat aj nadalej, a ked sa nehybu treba spekulovat ze sa hybat nebudu. to je cela pointa. ale 90% ludi to robi presne ako si napisal ty a preto stracaju :)

ak sa k tomu prida trocha riskmanazmentu, tak je uspech zaruceny :)

hej, hej,
aj s potravinami, oblecenim, autami a inymi vecami to tak robis ? = ked cena ide hore tak kupujes ?:eek:
Kedze si obchodnik s cennymi papiermi, urcite ti hovori nieco meno Warren Buffet - nie je podstatne ze je to dlhodobo 2. najbohatsi muz na planete, (dolezitejsie je ze drvivu vacsinu svojho majetku dal na charitu). On tieto peniaze zarobil tak, ze investuje a kupuje prave vtedy ked ceny padaju.
'Be fearful when others are greedy and be greedy when others are fearful'.

Robim vo financiach nejaky ten patek a musim povedat, ze najviac som sa zabaval na vetach, co som podciarkol hore v Tvojom prispevku. Pokial naozaj vyuzivas takuto taktiku, tak Ti prajem naozaj vela stastia (a tu uplne bez ironie, pretoze ho budes potrebovat).
Mikael
04.10.09,19:18
potraviny ,oblecenie a ine veci si vyberam podla kvality a nie ceny, cenu veci beznej spotreby vobec nesledujem. :)


Warren Buffet je investor ktory sa zaobera investovanim a skupovanim podhodnotenych firiem. robi to comu rozumie.
investuje z dlhodobeho hladiska. toto ja nerobim , aj ked sa v buducnosti chystam

ja obchodujem intradenne a derivaty . o ktorych mimochodom prave WB povedal: derivaty neobchodujem lebo im nerozumiem.

na knihach a sledovani investicnych guru je fantasticka vec, ked ich citaju alebo sleduuju ludia ktori im nerozumeju zoberu si z nich vzdy to spatne, ale su presvedceni ze to je to spravne.
Mikael
04.10.09,19:41
financne trhy niesu o stasti. ale o matematike a statistike. stastie nieje velmi potrebne. ak by som to mal matematicky vyjadrit , na to aby si sa stal profitabilnym obchodnikom potrebujes rovnake percento stastia ako smoly :)

som rad ze si sa pobavil, a ked sa este k tej zabave aj zamyslis, tak zacnes rozmyslat nad tym co som napisal. Btw: pracovat vo financiach moze znamenat aj to ze si nejaky agent s teplou vodou. pokial tvoja profesia nieje full time trader , asi je uplne zbitocne sa o niektorych veciach bavit. ja si napriklad vazim kazdu pracu , ale urcite nebudem vrtat a vtipkovat o praci pravnika alebo uctovnika, ked tomu nerozumiem. pripadal by som si trapne , ak by som sa mylil.

skus si odpovedat na tieto otazky :

1) teoreticky priklad . ak v jeden den index S&P stupol o 1% je vacsia pravdepodobnost ze druhy den porastie alebo ze poklesne?

2) teoreticky priklad. ak v jeden den index S&P stupol o 5% a hociktory iny den stupol o 1% . v ktorom pripade je vacsia pravdepodobnost ze dalsi den porastie?

hlavne nieje treba dokazovat kto pravdu ma a kto nema. tieto veci sa daju uplne jednoducho overit na historickych datach, takze skor ako niekto povies ze nemam pravdu lebo waren buffet to takto nerobi, tak si to skus overit. no a ked budes citat niecoo Warenovi Buffetovi, tak citaj pozornejsie
Trip
05.10.09,16:12
financne trhy niesu o stasti. ale o matematike a statistike. stastie nieje velmi potrebne. ak by som to mal matematicky vyjadrit , na to aby si sa stal profitabilnym obchodnikom potrebujes rovnake percento stastia ako smoly :)

som rad ze si sa pobavil, a ked sa este k tej zabave aj zamyslis, tak zacnes rozmyslat nad tym co som napisal. Btw: pracovat vo financiach moze znamenat aj to ze si nejaky agent s teplou vodou. pokial tvoja profesia nieje full time trader , asi je uplne zbitocne sa o niektorych veciach bavit. ja si napriklad vazim kazdu pracu , ale urcite nebudem vrtat a vtipkovat o praci pravnika alebo uctovnika, ked tomu nerozumiem. pripadal by som si trapne , ak by som sa mylil.

skus si odpovedat na tieto otazky :

1) teoreticky priklad . ak v jeden den index S&P stupol o 1% je vacsia pravdepodobnost ze druhy den porastie alebo ze poklesne?

2) teoreticky priklad. ak v jeden den index S&P stupol o 5% a hociktory iny den stupol o 1% . v ktorom pripade je vacsia pravdepodobnost ze dalsi den porastie?

hlavne nieje treba dokazovat kto pravdu ma a kto nema. tieto veci sa daju uplne jednoducho overit na historickych datach, takze skor ako niekto povies ze nemam pravdu lebo waren buffet to takto nerobi, tak si to skus overit. no a ked budes citat niecoo Warenovi Buffetovi, tak citaj pozornejsie


ano, a WB taktiez povedal, ze financne derivaty su financne zbrane hromadneho nicenia...ale to je jedno, asi som si z tych knih naozaj zobral tie zle veci. Kazdopadne som ta nechcel urazit a pomenovanie agenta s teplou vodou si zasluzim :-). BTW, vedel by si mi povedat ake veci si si z jeho knih alebo clankov zobral ty ? (nerypem, naozaj ma to zaujima)

este raz nechcel som urazit teba ani tvoju pracu, i ked na spekulovanie s derivatmi mam svoj nazor hlavne co sa tyka ich vplyvu na cely svetovy financny system, ale to sa netyka teba, kazdy sa zivi ako chce alebo ako vie. peace.

no co sa tyka tych teoretickych prikladov ma asi budes musiet poucit v matematike, pretoze pokial ma pamat neklame, tak pravdepodobnost je pri kazdom novom pokuse vzdy rovnaka - cize ked hadzes kockou, tak je pravdepodobnost ze hodis napr. 6-ku taka ista bez rozdielu na to ci si v predchadzajucom hode tu 6-ku hodil alebo nie... alebo to vidis inak ? Jediny rozdiel v tomto priklade a tom tvojom je, ze v ramci tvojho tradingu vstupuju do rozhodovania emocie spekulantov a velmi uspesny predchadzajuci den ich moze ovplyvnit pozitivne...to by som dokazal akceptovat, ale matika v tom nie je podla mna ziadna....
Mikael
05.10.09,20:43
v tomto uplne suhlasim, ze derivaty su zbrane. a skusim vysvetlit dva pohlady na ne.

1) v prvom rade su to zbrane z jedneho velmi logickeho dovodu. objemy zobchodovane na derivatoch su mnohonasobne vacsie ako na podkladoch , ktore by vlastne mali vyjadrovat. a teda nasledoval logicky krok, ze derivaty ktore mali sluzit na zaistovanie portfolii sa stali najlepsou a najvacsou zbranou spekulantov. stalo sa nieco co prave ludi ako je WB. pripravuje o vela peniaze.

WB je skutocny majster v odhadovani realnej hodnoty spolocnosti, a analyzy vykonnosti. problem je ale v tom ze ked podobni investori ako WB zacinali svoj biznis stavat, tak bola uplne ina doba .primarna bola analyza, zahrnujuca vsetky fundamentalne aspekty, zalezalo na vykonnosti a akcionari mali primi z dividend a tituly drzali dlhodobo. proste to boli invesori zo starej skoly. na to aby si svoje dlhodobo drzane pozicie fondy a banky ochranili ale potrebovali nieco,nejaky instrument, co im pomoze pri turbulentnych dobach ochranit zisk, a tak na to aby nemuseli vynakladat obrovske miliony na kritie portfolii, vznikli pakove produkty. mas povedzme akcie za 1M dolarov, ale pre pripad ze by zacali klesat , tak ich ochranis tym ze predas nejaky povedzme futures contrakt alebo niekolko (podla velkosti portfolia) ktory odzrkadluje cenu tvojho portfolia a jeho baza sa sklada prave z titulov ktore mas v portfoliu. prakticky to vyzera tak ze cena tvojho portfolio rastie acena tvojich kontraktov klesa. ak tvoje portfolio klesa tvoja ochranna zlozka rastie. no ale ovladat obrovsky balik penazi len za zlozenie zalohy prave sposobilo to ze ludia zacali spekulovat ako tieto uzasne silne zbrane vyuzit pre svoj prospech. tymi ludmi neboli drobni spekulanti, pretoze tyto nemali sancu dostat sa na trh. boli to prave ludia ktori viac ako fundamentalne analyzy uprednostnovali matematiku. zacala sa nova era, na trh prisla likvidita a trhy sa pretransformovali na nieco nove, cim viac sa trhy liberalizovali tym sa stali nachylnejsie na turbulencie a menej odolne. ludia zo starej skoly zacali stracat.

2 pohlad na vec.
trhy boli chore vzdy. boli nakazene optimizmom, ludia kupovali akcie bez rozmyslu a analyzy, existovali poucky ak: "najidealnejsie je akciu kupit a drzat navzdy", alebo "akcie klesat mozu ale rast musia". takzvany system buy and hold bol jedinou strategiou ktora fungovala a firmy sa hrnuli na trhy aby sa stali verejne obchodovatelnymi a zvysili si tak hodnotu. tato hodnota ale absolutne nebola realnou hodnotou. bolo to dlhe roky umele zdvihanie ceny.

uvediem priklad: kazda burza ktora prima na trh firmu (IPO) vyzadovala od firmy aby dlhodobo generovala zisk (3roky) aby mala za sebou kapital a aby mala know how.to by bolo ok, no ale tu zase videli velky potencial emitenti, ktori mali zaujem odhriznut si z kolaca. banky ako goldman sachs lobovali aby sa uvolnili podmienky pre vstup na burzu, v konecnej faze dosiahli to ze firmy vobec nemuseli vykazat zisk , nemuseli mat kapital, GS im vyemitovali akcie z ktorych si vzali 5-6 % , nasli nezdravej firme investora ktory podiel kupil, firma dostala peniaze.GS proviziu, no a ked investor zbadal ze je firma nezdrava posunul ju na trh. alebo to nezbadal :). firma dostala nalepku napriklad technologicka. podla jedneho anglickeho vtipu, problem nebol v tom ze cenny papier je na trhu a obchodoval sa, problem bol ze sa nejaky hlupak opytal aku ma ten papier cenu. no a ked sa prislo na to ze ziadnu, tak trhy zacali padat. no a ako lepsie spustit pad trhu ako obrovskym objemom cez derivaty.
a teraz basnicka otazka. je derivat spatny nastroj , ked sa nim odhali aku ma trh skutocnu kondiciu. poznam par ludi ktori povedia ze derivaty su uzasna vec , pretoze pomozu trhu najst skutocnu Fair Price. Nenajdu ju hned pretoze aj na trhu ako vsade v prirode platia zakony dynamiky, zotrvacnosti a podobne veci ktore nas ucili na zakladnej skole :).

no a teraz si mozes vybrat na ktorej strane barikady chces byt. ci na tej dlhodobo medialne tlacenej, podporovanej celym financnym a bankovym systemom. ktory z beznych ludi taha peniaze na terminakoch a podielovych fondoch, alebo na tej druhej kde ludia veria ze trh sa musi ocistit a musi problemy viriesit sam.

moj nazor je ze trh bol chory dlhodobo a pretransformoval sa na nieco uplne nove. nieco co dava uplne nove moznosti. ale toto je prilis velky underground a hlavne neexistuje ziadna skola ktora by bola natolko progresivna aby situaciu zahrnula do osnov :). na skolach sa ucia poucky ktore uz par rokou neplatia. ale je dobre pre system aby sa to ucilo :).

no a este by som chcel ospravedlnit ze som to napisal takouto velmi jednoduchou formou, ak to cita nejaky odbornik, tak moze z niecim suhlasit, na niecom sa pobavit. :) , snazil som sa to napisat velmi jednoducho a zrozumitelne, a kedze niesom ziadny historik, urcite tam bude vela chyb, tak pardon :)
Mikael
05.10.09,21:40
co sa tyka reakcie, vobec sa nehnevam, je to uplne prirodzena reakcia.

no a kedze som napisal poriadne dlhy spam tak len v kratkosti odpoviem na otazku ohladom pravdepodobnosti. opat na priklade.

mas dve karty, cervenu a ciernu, nech ich zamiesas akokolvek vzdy mas 50% sancu ze vitiahnes jednu alebo druhu.
ked vidis graf mas 50% pravdepodobnost ze pojde hore alebo dole.to ale plati len vtedy ked sa na graf pozeras z vonku. za grafom je ale nieco ako hlbka trhu, a ta odzrkadluje pocet objednavok ludi ktori su ochotni akceptovat urcitu cenu za zaplatenie financneho instrumentu. ak chce 100 ludi kupit na cene 1000 a 10 ludi co chce predat na cene 1001 graf stoji a nehybe sa . ty ho zvonku vnimas ako 50% pravdepodobnost ze pojde pod 1000 alebo nad 1001, ja vidim to ze je vacsia pravdepodobnost ze sa najde 10 ludi ktori kupia na cene 1001, ako ze sa najde 100 ludi ktori akceptuju predajmu cenu 1000. (je uplne jedno kolko ludi sa najde, ide len o objem ktory stoji proti sebe, ked sa sparuju kontrakty a uz nieje nikto kto by ponukol rovnaku cenu na sparovanie trh sa pohne na inu cenu .kontrakty stale pribudaju a ubudaju , je to dynamicky system,ide len o to kto koho pretlaci a kto je aku cenu ochotny akceptovat.) opat som to napisal najjednoduchsie, ako som vedel, je to samozrejme zlozitejsie, ale nechcem to tu spamovat.

emotivny ludia vzdy na trhu prehravaju, skor alebo neskor, pretoze nerataju, vnimaju obchody ako prehry a vyhry jednotlivo,nie ako celok .prezivaju pocity a nekoncentruju sa. samozrejme ze sa hovori ze na trhu je pesimizmus alebo optimizmus, ale to je skor slang.

z toho co som o WB cital ma zaujalo najviac to, ze sa venuje len tomu comu skutocne rozumie, vsetko ma precizne vyratane. bohaty clovek je to hlavne preto co vie a tym ako sa sprava.
duves
09.10.09,13:59
ano, a WB taktiez povedal, ze financne derivaty su financne zbrane hromadneho nicenia...
To jednoznacne.
Mikael
11.10.09,14:05
duves

som si sity ze bezny clovek ktory je bombardovany medialnymi polopravdami bude mat iny nazor ako producent ktory produkuje soju , kukuricu, psenicu, alebo hociaku komoditu na svete. tiez si neviem predstavit ako inak by sa dala nakupit stavebna ocel, cemet, alebo hocico ine bez kontraktu na dodavku. tak ma napada ci su toto vsetko zbrane hromadneho nicenia ? ak niekto najde nejaky lepsi sposob zabezpecenia , alebo nejaky lepsi sposob ako dohodu na dodavku suroviny, bude to revolucia . zatial sa vsak tak nestalo. vsetky reci o zbraniach hromadneho nicenia su nazory nespokojnych ludi.

kazdy kto ma predstavu ako funguju poistovne , spravcovske spolocnosti a banky. kde si odkladame na svoje peniaze na dochodky by sa mal zamysliet, kolko by mu ostalo z penazi, keby portfolia neboli zabezpecene derivatmi.

skuste si polozit otazku preco vasa DSS v progresivnom fonde stratila 3 % a nie 60%.
Barbarakol
11.10.09,14:14
Je to síce zaujímavé a možno by sa aj investor našiel, ale ak sľubuješ len astronomické zisky a nedáš k tomu trošku viac informácií, tak ti zostane len snívať. Na svete je totiž mnoho takých, čo z večera do rána sa stanú milionármi, avšak len na papieriku a to tak nefunguje. Stále akosi platí, bez práce nie sú koláče a bez informácií, nie je investor. Tak ak to myslíš vážne, píš viac.
duves
11.10.09,15:05
duves

som si sity ze bezny clovek ktory je bombardovany medialnymi polopravdami bude mat iny nazor ako producent ktory produkuje soju , kukuricu, psenicu, alebo hociaku komoditu na svete. tiez si neviem predstavit ako inak by sa dala nakupit stavebna ocel, cemet, alebo hocico ine bez kontraktu na dodavku. tak ma napada ci su toto vsetko zbrane hromadneho nicenia ? ak niekto najde nejaky lepsi sposob zabezpecenia , alebo nejaky lepsi sposob ako dohodu na dodavku suroviny, bude to revolucia . zatial sa vsak tak nestalo. vsetky reci o zbraniach hromadneho nicenia su nazory nespokojnych ludi.

kazdy kto ma predstavu ako funguju poistovne , spravcovske spolocnosti a banky. kde si odkladame na svoje peniaze na dochodky by sa mal zamysliet, kolko by mu ostalo z penazi, keby portfolia neboli zabezpecene derivatmi.

skuste si polozit otazku preco vasa DSS v progresivnom fonde stratila 3 % a nie 60%.
No myslim, že som sa skor vyjadril v rovine kapitalu, nie komodit. Derivaty na financie su tou tragediou. Skoda, že si nebol na diskusii este zaciatkom roka co sme preberali fin.krízu, vtedy sa prave objavili taketo myslienky okolo fin.derivatoch. Financne derivaty su vlastne nastroje, čo sa vo velkom objavili po skončení zlatého štandartu (od roku 1971). Kdežto kontrakty na komodity su starsieho data.
duves
11.10.09,15:08
...skuste si polozit otazku preco vasa DSS v progresivnom fonde stratila 3 % a nie 60%.
Aha a este na toto chcem dat odpoved. Ci otazku. Skusme si položiť otázku, prečo nestratili konzervatívne fondy?
(som rad, že som konzervatívny:D)
Mikael
11.10.09,16:07
duves

ale samozrejme ze stratili, je totiz pravidlom ze ked sa na akciovych trhoch objavy neistota, tak sa nakupuju dlhopisy, a ked su dlhopisy pod nakupnym tlakom, tak klesa ich vynos. ;). mozno to nieje take viditelne, ale strata je tak ci tak. mozeme byt radi ze je to tak ako toje. skutocny problem je totiz niekde inde. vsetky financne instrumenty su len prostriedok na vyriesenie alebo prehlbenie problemu.

nuz co sa tyka debat o financnej krize, nerad sa zapajam , pretoze pouzivam trosku inu optiku. a ako som povedal dovody su niekde uplne inde. ale nieje v nasej moci ich ovplyvnit, a riesit ich tiez asi nema zmysel :).

konstruktivne debaty su ale o niecom inom, ked som rozmyslal nad vysvetlenim vyznamu a vyhodnosti ci nevyhodnosti derivatov, napadli ma myslienky ktore sa daju zrealizovat aj v beznom zivote. takze dakujem za otazky a debatu :)
Mikael
11.10.09,16:17
btw: co sa tyka toho konzervativneho 2 pilieru. celkom by ma zaujimalo ako si predstavujete taky nakup dlhopisov , teda bez pouzitia futures kontraktu :), povedzme nemecky dlhopis zo splatnostou 2012 :) ?

teraz som si uvedomil ze to je uz skutocne trochu mimo temy, ale predsalen sa jedna o investiciu , tak pardon
monNR
12.10.09,09:29
Ahojte, aj ja hladám investora na podnikanie.
Kedze som na MD žiadna banka mi úver nedá,hlavne ked máme úver na byt.
Kedze sa mi nedarí zamestnat chcela by som zacat podnikat,živnost mam asi pol roka no zatial som nezohnala financie. Jednalo by sa asi o 15000eur. Neviem ako by si investor predstavoval zisk,alebo aké záruky by požadoval. Nemáte s tým skúsenost? dakujem pekne
Dod.com
13.11.09,11:00
Dobrý deň milí poradcovia. :)


Už dlhšie sledujem diskusné témy a príspevky na tejto web-stránke. Našiel som tu veľakrát mnoho užitočných informácií.

Tentokrát, nakoľko si to situácia vyžiadala, sa zapájam aj takto aktívne a to hneď v pozícii žiadateľa o radu. Resp. pomoc.

Mám zaujímavý podnikateľský plán, aspoň teda podľa mňa. Na jeho rozbeh svojím spôsobom nepotrebujem ani nejako urgentne investora. Teda aspoň nie čo do priameho súvisu s financovaním projektu.

Jedná sa mi o to, že mám isté pohľadávky, ktoré by som rád vyrovnal, aby sa mi „lepšie dýchalo“, a teda mohol v pokoji pokračovať v projekte a naplno ho rozbehnúť.

Keďže viem, že v dnešnej dobe dostať úver nie je jednoduché, začal som uvažovať o „obchodnom partnerovi“, ktorý by ma finančne podporil.

Samozrejme, za predpokladu, že by sa mu projekt pozdával. Čo sa týka konkrétnych podmienok, to by bolo asi na osobnej dohode.

Projekt je zameraný na poskytovanie služieb ako firmám a organizáciám, tak aj FO. Aspoň takto v skratke.


Vopred za postrehy, nápady a názory ďakujem. :)