palma13
16.08.09,08:03
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť nejaký nie príliš drahý šijací stroj, vhodný pre patchwork a quiltovanie? :confused: :)
Fipeko
07.03.10,21:01
uz mate stroj?
vema
04.12.10,18:58
Vie mi niekto poradiť v akom obchode kúpim rezacie koliečko, podložku a pravítko na výrobu patchworku?
veronikasad
04.12.10,19:09
Vie mi niekto poradiť v akom obchode kúpim rezacie koliečko, podložku a pravítko na výrobu patchworku?

http://www.patchworkdaniela.sk/index.php?page=3
olybaba
05.12.10,05:55
- mam dobre skusenosti

http://www.zebrapatchwork.sk/

- rezaciu podlozku, pravitko, rezac - zakladna vybava - som si u nich objednala
vema
05.12.10,08:18
- mam dobre skusenosti

http://www.zebrapatchwork.sk/

- rezaciu podlozku, pravitko, rezac - zakladna vybava - som si u nich objednala Ďakujem Veronike aj tebe za radu, objednám si.Ešte som to nerobila, mám doma spústu pánskych košieľ, tak to skúsim ušiť z nich. Mala by to byť deka. Mám nejakú literatúru, skúsim podľa návodu. To quiltovanie sa robí na koniec, keď je už prišitý aj spodok priikrývky?
vema
21.01.11,20:11
Už som sa dostala s patchworkovou dekou do finále. Chcela som začať prešívať a nastal problém. Deka je veľká 200x150 a tak strašne mi to ťažko ide, zle sa to posúva, musím to nasilu ťahať a výsledok neni uspokojivý. Mám stroj Veritas. Neviem akou technikou to mám šiť. Poradí mi niekto, kto má skúsenosť? Všetko som robila podľa odbornej knihy, aj som si to pofercovala, čiže mám to pripravené dokonale, ale nejde mi to tak, ako som si predstavovala.
olybaba
22.01.11,06:07
pozdravujem,
- aj u mna je najvacsim problemom zosivanie vrstiev, hlavne ked je deka velkych rozmerov na klasickych sijacich strojoch (tiez mam Veritas), vysledok je casto skaredy, nakolko tahanim pri siti sa aj latka popotahuje ....
- uz som robila asi 20 prehozov roznych rozmerov, aj 200x200
- ked chcem aby to bolo pekne, stvorce zosivam bud rucne, alebo po okrajoch, ked je manipulacia na stroji lahsia strojom a stredove rucne
- tiez by som uvitala iny sijaci stroj kvoli lahsiemu zosivaniu
- zvyknem aj tak robit, ze zosijem vrchnu vrstvu s vyplnou na stvorce a potom tretiu spodnu vrstvu len co najmenej
- poradila mi jedna patchworkarka na trhoch z madarska a uz aj ja ako vypln pouzivam letne paplony z Ikei, su velmi dobre (aj cenove vyhodne), nakolko sa nezachytavaju pri zosivani ako vliselin a prehoz je aj teplejsi
vema
22.01.11,07:58
pozdravujem,
- aj u mna je najvacsim problemom zosivanie vrstiev, hlavne ked je deka velkych rozmerov na klasickych sijacich strojoch (tiez mam Veritas), vysledok je casto skaredy, nakolko tahanim pri siti sa aj latka popotahuje ....
- uz som robila asi 20 prehozov roznych rozmerov, aj 200x200
- ked chcem aby to bolo pekne, stvorce zosivam bud rucne, alebo po okrajoch, ked je manipulacia na stroji lahsia strojom a stredove rucne
- tiez by som uvitala iny sijaci stroj kvoli lahsiemu zosivaniu
- zvyknem aj tak robit, ze zosijem vrchnu vrstvu s vyplnou na stvorce a potom tretiu spodnu vrstvu len co najmenej
- poradila mi jedna patchworkarka na trhoch z madarska a uz aj ja ako vypln pouzivam letne paplony z Ikei, su velmi dobre (aj cenove vyhodne), nakolko sa nezachytavaju pri zosivani ako vliselin a prehoz je aj teplejsiĎakujem za odpoveď, ja som myslela, že či sa na to prešívanie nemá použiť nejaká iná patka a aj iný spôsob šitia. Mne sa nekrčí nič, lebo to mám dobre sfercované a prilepené ale nakoľko je tá deka veľká, ten stroj ako keby nevládal posúvať a musím to trochu ťahať. Som dosť nešťastná, lebo ma to baví a chcela by som v tom pokračovať. Myslíš, že nové stroje to zvládajú lepšie?
olybaba
22.01.11,08:03
- presne tak, bezny typ stroja ani pri nastaveni na hrubu latku nevladze posuvat napr. 3 vrstvy a potom pri tom potahovani sa sev moze krcit - tak som to myslela
- specialne stroje zosivaniei zvladaju super, jedna znama ma taky, tak ziadny problem, stroj ma posuvne rameno a to je vyhoda, stroje su na takyto ucel zostrojene
vema
22.01.11,08:28
- presne tak, bezny typ stroja ani pri nastaveni na hrubu latku nevladze posuvat napr. 3 vrstvy a potom pri tom potahovani sa sev moze krcit - tak som to myslela
- specialne stroje zosivaniei zvladaju super, jedna znama ma taky, tak ziadny problem, stroj ma posuvne rameno a to je vyhoda, stroje su na takyto ucel zostrojene ďakujem, volačo vymyslím:)
hubatá
22.01.11,08:54
Skús si dať tenký papier a tak prešiť. Voľakedy som šila deťom kombinézy z "Burdy" a neboli ešte také kvalitné výplne a šijacie stroje. Tak som si dávala "preklepový papier" (bol tenký, priesvitný a ešte sme ho ako úradníčky aj fasovali). Videla som kde sa s ihlou pohybujem, ihla sa dobre šmýkala, nezadrhávala sa o látku. Inak tento papier som si dávala aj vtedy keď som šila z tenkej alebo naťahovacej látky.
jeliza
22.01.11,08:57
Pozdravujem všetkých patchw.-maniakov, ja mám momentálne doma knihu z knižnice "Bergene, Lise Vášeň pre patchwork; vyše 100 modelov na rôzne príležitosti", sú tam skvelé nápady aj prešívanie pomocou "vranieho kroku" - ručne, to by sa možno hodilo aj na tie mohutné prikrývky (ja sa na to tiež chystám, lebo som spracovala tiež staršie košele....).
Mimochodom: pre tých, čo sú z Košíc a okolia, na Mäsiarskej ulici som objavila v obchodíku so šij.strojmi, kde zároveň robia aj ich servis, všetky potreby pre patchworkárov...a chystám sa ho navštíviť, hneď ako peňaženka dovolí.
Všetkým prajem veľa príjemných chvíľ pri šití!
vema
22.01.11,09:32
Ja som mala kúpený vatelín 80g dokonca na dve vrstvy, ale potom som sa rozhodla lej pre jednu vrstvu, vraj pre začiatok, no a takýto problem mám aj s jednou vrstvou. Skúšam všeliako, skúsim ešte štepovať po jednej kocke, nie celý pás. Stroj som si priložila k veľkému stolu, aby mi trochu držal celý ten prehoz /deku/, ak inak nedá, budem uvažovať o novom stroji, ale dosť nerada, lebo tento sije bežne dobre. Knihy nejaké mám, dokonca manžel mi kúpil na vianoce jednu. Idem ešte zbierať nejaké poznatky z internetu. Je to veľmi zaujímavá práca a mám z nej radosť. Už som ušila aj vankúšik, ale to je malý kus, tak to ide. Košele som použila tenké bavlnené, puplínové, jemné farby, bola s tým práca, horšia ako s novou látkou, ale je to celkom pekné. Nové látky si kúpim, až keď zdolám tento problém. Ešte pozháňam aj nejakú inú literatúru. V knihách sú dobré návody a techniky, ako vytvárať rôzne vzory, dakujem za príspevky. Uvažovala som aj ručne, ale nie je to také pevné a nezdá sa mi to až také pekné, no možno to nerobím dobre, uvidím.
nora.tornosova
12.07.11,06:27
patchworkparty robia kurzy na šitie quiltu, na budúci týždeň bude kurz prešívania quiltovacím rámom a potom tým, ktorí ukončia kurz dajú do prenájmu rám. Obyčajným šijacím strojom je to poriadna fuška. V prípade použitia rámu sa vedie šijací stroj po látke a nie látka pod šijacím strojom. Bernina má ukážkové video ako sa to robí.
zena77
10.08.11,05:14
myslím, že najlepšie je mať - profesionálny -priemyselný stroj, .... je silnejší ako domáce .
Fany
10.08.11,05:46
Ja doporučím www.lazuli.sk . Majú internetový aj kamený obchodík (v N.Zámkoch), v ňom všetko od látok, rezačov... až po šijacie stroje Janome. A tiež robia skvelé kurzy. Ja som už na jednom bola a určite si to ešte zopakujem. Doporučujem.
zena77
10.08.11,05:49
s lazuli som si objednala - uši na kabelky,
šijacie stroje sú domáce a priemyselné, každý kto plánuje šiť veľa - by nad domásim mal uvažovať len ak ho nechce veľmi využívať... lebo ho bude mať často v oprave ...
Zimova
29.08.11,19:44
Vie mi niekto poradiť v akom obchode kúpim rezacie koliečko, podložku a pravítko na výrobu patchworku?
V Patchworkparty v Bratislave majú všetko potrebné pre patchwork ihneď k dispozícii. Kúpiť môžete osobne v predajni v BA alebo aj cez e-shop toho istého mena. Naviac majú veľký výber šijacích strojov od 165Eur až po svetovú špičku. Pri predaji robia zaškolenie, servis. A naviac - momentálne beží aj šrotovné - zľava 10% z ceny nového pri donesení starého stroja - dokonca aj nefunkčného
lujza.j
29.08.11,19:50
V Patchworkparty v Bratislave majú všetko potrebné pre patchwork ihneď k dispozícii. Kúpiť môžete osobne v predajni v BA alebo aj cez e-shop toho istého mena. Naviac majú veľký výber šijacích strojov od 165Eur až po svetovú špičku. Pri predaji robia zaškolenie, servis. A naviac - momentálne beží aj šrotovné - zľava 10% z ceny nového pri donesení starého stroja - dokonca aj nefunkčného

http://www.patchworkparty.sk/
danushka
29.08.11,20:24
Skúšali ste dievčatá patchworkovať aj bez rezátka len s klasickými nožnicami?
Už dávnejšie sa poihrávam s myšlienkou, že sa pustím do tohto umenia. Tvoríme si chalúpku svojich snov a vidím, že aj dcérka inklinuje ručným prácam, len sa ju bojím ešte pustiť k šiaciemu stroju. Ako ju poznám, pri svojej netrpezlivosti mi zamotá niť do spodného člnku a zadrie stroj.
Ale práve sme pozerali videjko o patchworku a tuším obe nezaspíme :D.

Priložte sem fotky svojich dielok a dajte rady a skúsenosti, ktoré Vám spočiatku komplikovali toto umenie.
Možno sa viaceré pustíme do práce...
lujza.j
29.08.11,20:35
Skúšali ste dievčatá patchworkovať aj bez rezátka len s klasickými nožnicami?
Už dávnejšie sa poihrávam s myšlienkou, že sa pustím do tohto umenia. Tvoríme si chalúpku svojich snov a vidím, že aj dcérka inklinuje ručným prácam, len sa ju bojím ešte pustiť k šiaciemu stroju. Ako ju poznám, pri svojej netrpezlivosti mi zamotá niť do spodného člnku a zadrie stroj.
Ale práve sme pozerali videjko o patchworku a tuším obe nezaspíme :D.

Priložte sem fotky svojich dielok a dajte rady a skúsenosti, ktoré Vám spočiatku komplikovali toto umenie.
Možno sa viaceré pustíme do práce...

bud rada:) ja by som ju pustila, síce by som sa tiež bála, ale ked nevyskúšaš nezistíš..... verím že by si bola pyšná keby sa jej niečo podarilo;) mne sa táto technika veľmi páči, sú to hotové umelecké diela:)
danushka
29.08.11,20:45
Šije ručne, ja som začínala na šlapacej singerke a potom keď mamka pochopila, že ma to baví a naozaj mi to ide, kúpila mi kufríkovú Veritasku. Och to bolo radosti :).
Nuž neostáva mi iné, ako jeden víkend sadnúť s dcérkou a zasvätiť ju do tajov tohto sveta.
Ale Lujzi, pamätaj! Môj šiací stroj máš na svedomí :D !
(inak ten stroj som si kúpila z pôrodného za dcérku...)
lujza.j
29.08.11,20:53
Šije ručne, ja som začínala na šlapacej singerke a potom keď mamka pochopila, že ma to baví a naozaj mi to ide, kúpila mi kufríkovú Veritasku. Och to bolo radosti :).
Nuž neostáva mi iné, ako jeden víkend sadnúť s dcérkou a zasvätiť ju do tajov tohto sveta.
Ale Lujzi, pamätaj! Môj šiací stroj máš na svedomí :D !
(inak ten stroj som si kúpila z pôrodného za dcérku...)

OK beriem:) ale budem s tebou tešiť ked to tvojej dcérke " pojde od ruky" a ty budeš mať niečo pekné do chalúpky, lebo tam si to takéto vecičky pýta:)