Janatomaskovicova
16.08.09,09:22
Existuje nejaký spôsob ,alebo program,ktorý by mi pomohol vymazať z nahrávky na USB kľúči silnú hudbu,ktorá prekrýva slová?Chcela by som tú hudbu odstrániť ,aby ostalo len hovorové slovo.Mám obavy,že to asi na normálnom notbooku sa nedá,asi len v nejakom štúdiu,ale aj tak prosím niekoho,keby mi vedel poradiť,je to pre mňa dosť dôležité.Zatiaľ vďaka .
myfleetwood
16.08.09,08:32
Z toho co pises predpokladam ze je to jedna nahravka kde mas zmiesanu
hudbu a slovo. (napr. wav, mp3, ci zvukova stopa k videu). Bohuziala s tym by mali problem aj profesionalne studia. V domacej praxi mozes vyskusat cez equalizer potlacit basy, vysky, popr. keby si mala equalizer
na viac frekvencnych pasiem, tak vyskusat jednotlive pasma potlacit ci vyzdvihnut, cim by sa mohla zvysit zrozumitelnost hovoreneho slova.
Jednoduchy equlizer (basy, vysky) byva sucastou hifi vezi, resp. skor
byval. V sucasnosti je skor trend natvrdo zadefinovat nejake nastavenie
(ROCK, POP,JAZZ) a velmi sa nepohras..AK to pustas cez PC, kedze
spominas USB, tak skus cez hudobne prehravace v pocitaci vyskusat equalizer, byva ich beznou sucastou..ale prilis oslnive vysledky neocakavaj :-)
Chobot
16.08.09,18:20
Existuje nejaký spôsob ,alebo program,ktorý by mi pomohol vymazať z nahrávky na USB kľúči silnú hudbu,ktorá prekrýva slová?Chcela by som tú hudbu odstrániť ,aby ostalo len hovorové slovo.Mám obavy,že to asi na normálnom notbooku sa nedá,asi len v nejakom štúdiu,ale aj tak prosím niekoho,keby mi vedel poradiť,je to pre mňa dosť dôležité.Zatiaľ vďaka .


To len vo filmoch dokážu niekoľkými ťuknutiami do klávesnice odfiltrovať akýkoľvek zvuk. Ak to je zvukový záznam na stereostope, tak z toho súhrnného toku dát je ťažké vybrať len niektorý zvuk. Možno nejaké profesionálne zvukové štúdiu dokáže odfiltrovať presné intervaly frekvencií, ale bežne dostupnými programami to neurobíš.
Fero11
16.08.09,18:38
Ano je to velmi tazke spravit, predstav si, ze mas hovorene slovo a zapnes do toho zvuk z monoskopu (myslim, ze to bezi na 1KHz konstantne) tak to nieje problem odfiltrovat, ale hudbu, ktora sa rozklada v celom akustickom pasme, to je uz tvrdsi oriesok
pistik71
17.08.09,10:11
Da sa to spravit, ale vysledo nie je nijako zazracny. Existuju na to aj beznejsie softy, nielen v studiach. Napada ma napriklad Music Morpher, ale vedia to spravit aj ine. Dokonca som niekedy davnejsie natrafil na taky, kde mu pustis original hudbu a tu co chces filtrovat, a on ti necha rozdiel. Ale nieco ciste necakaj, skor ide o porozumenie toho hovoreneho slova.
pistik71
17.08.09,10:16
tak som na to mrkol, tu mas link:
http://www.musicmorpher.com/free-tutorials/voice-extractor.htm
Ale aj tam samozreje pisu ze kvalita...
Janatomaskovicova
17.08.09,14:18
Pistik71 a ostatní,ktorí ste sa zaangažovali pre môj problém vrele ďakujem,ono by mi ozaj stačili aspoň stíšiť tú hudbu,aby jakžtakž boli tie slová počuť,neviem či sa mi to podarí,čo si mi poslal ten link,lebo ja som totál amatér na takéto veci,držte mi pakce díky
Janatomaskovicova
17.08.09,14:26
klikla som na link a som v keli ..všetko je v angličtine a ja neovládam ani mäkké f.čo teraz? vedel by sa ma aspoň trochu navigovať,ale ak nemáš čas,alebo chuť tak Ti to samozrejme nemám za zlé.