soso1
16.08.09,11:44
caw chcem sa spitat do akej kategorie mam napisat ked chcem imformacie ohladom uradu prace a socialnej poistovne? dakujem
Danielle369
16.08.09,09:47
Mozeš aj do : Mzdové účtovníctvo
liba2
16.08.09,09:47
Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody
soso1
16.08.09,10:16
1.januara som sa zaevidoval na urade a priznali mi socialku na 6 mesiacov! chapem to dobre, že teraz už po uplynuti tejto doby nedostanem nič? to budem na urade prace len preto aby mi zaplatily zdravotne?
veronikasad
16.08.09,10:17
1.januara som sa zaevidoval na urade a priznali mi socialku na 6 mesiacov! chapem to dobre, že teraz už po uplynuti tejto doby nedostanem nič? to budem na urade prace len preto aby mi zaplatily zdravotne?
Po dobu 6 mesiacov si zrejme poberal dávku v nezamestnanosti, nie sociálku. Ak ti vznikne nárok na dávku v hmotnej núdzi, informuj sa na sociálnom odbore UPSVaR. Inak bude štát za teba platiť len zdravotné poistenie.
soso1
16.08.09,10:47
1.januara som sa zaevidoval na urade a priznali mi socialku na 6 mesiacov! chapem to dobre, že teraz už po uplynuti tejto doby nedostanem nič? to budem na urade prace len preto aby mi zaplatily zdravotne?
Xanti
16.08.09,11:01
1.januara som sa zaevidoval na urade a priznali mi socialku na 6 mesiacov! chapem to dobre, že teraz už po uplynuti tejto doby nedostanem nič? to budem na urade prace len preto aby mi zaplatily zdravotne?
Na túto otázku ti bolo zodpovedané,
Po dobu 6 mesiacov si zrejme poberal dávku v nezamestnanosti, nie sociálku. Ak ti vznikne nárok na dávku v hmotnej núdzi, informuj sa na sociálnom odbore UPSVaR. Inak bude štát za teba platiť len zdravotné poistenie. chceš sa opýtať na niečo iné?

Zhrniem to, od 1.1.2009 do 30.6.2009 si dostával podporu v nezamestnanosti. Od 1.7.2009 nedostávaš nič, akurát za teba platí štát odvody do ZP .
Ak chceš niečo ešte od štátu dostať, tak si požiadaj na príslušnom úrade práce o dávku v hmotnej núdzi http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
výcuc z uvedenej stránky

Dávka v hmotnej núdzi patrí občanovi v hmotnej núdzi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom spoločne posudzujú, na zabezpečenie základných životných podmienok.

Podmienky nároku:
príjmy spoločne posudzovaných osôb nedosahujú sumu ustanovenú zákonom,
nemožnosť občana zabezpečiť alebo zvýšiť si príjem vlastným pričinením,
nemožnosť zabezpečiť si základné životné podmienky vlastným majetkom,
uplatnenie si zákonných nárokov


Výška dávky:
58,43 € pre jednotlivca,
109,54€ pre jednotlivca s 1 až 4 deťmi,
159,34€ pre jednotlivca s viac ako 4 deťmi,
101,58€ pre dvojicu,
150,04€ pre dvojicu s 1 až 4 deťmi,
201,160€ pre dvojicu s viac ako 4 deťmi.


Dávka v hmotnej núdzi je už len to jediné čo môžeš od štátu dostať, ak splňaš podmienky.
katkap17
10.09.09,04:52
Ahojte mám takú zvláštnu otázku SZČO mal poistnú udalosť. Cúval s nákladným autom ale autu sa nič nestalo len trochu poškodil múrik plotu.
Na ute netrebalo preplatiť nič len poškodenému. Náhlasili sme to ako poitnú udalosť, ale šofér opravil múrik sám zo svojich peňazí. Chcem sa spýtať či si môže vystaviť faktúru ako oprava , NA SEBA by tie peniaze z poisťovne prišli na jeho účet pretože poškodený bol nedočkavý a strašne to naháňal aby sa to spravilo a šofér zaplatil všetky náklady s tým spojené. Ďakujem dúfam že to niekto pochopil