beja
16.08.09,12:29
Ideme obkladať kúpeľňu v rodinnom dome a nevieme sa rozhodnúť, či to obložiť až po strop, alebo napr. len do výšky dverí. Čo je podľa Vás lepšie, resp. výhody, nevýhody... Ď.
dana9
16.08.09,10:31
cisto laicky, ak je to novy rodinny dom a nahodou bude trosku sadat, tak sa vam moze casom stat, ze obklad vam popraska, resp. sa bude vyduvat
znamy mali tento problem v byte v novostabe
ciners
16.08.09,10:48
cisto laicky, ak je to novy rodinny dom a nahodou bude trosku sadat, tak sa vam moze casom stat, ze obklad vam popraska, resp. sa bude vyduvat
znamy mali tento problem v byte v novostabe

Vyduva sa to na tenkych prieckach, Ytongaci mi to medzi 4ocami priznali, ze tie 10ky priecky su nanic, ale samozrejma ten vas pripad mohol byt iny. Myslim, ze je to vec vkusu a lenivosti,ze ak oblozim,nemusim to potom licit, ale sa to len obcas umyje.
220870
16.08.09,10:50
čisto laicky ak bude dom sadať alebo nesadať 50cm obkladu navyše na to nemá vplyv.;):rolleyes:.Všetko záleží od vašich nárokov a požiadaviek.Najnovšie trendy sú asi také : obkladať len v min množstve ,alebo čo najviac vodeodolných farieb.Ak farba vybledne alebo sa poškodí dá sa to pomerne jednoducho opraviť alebo zmeniť odtieň.
Aluš
16.08.09,11:24
Ja mám obloženú kúpelňu až po strop ale už by som to neurobila nikdy viac. Pri kúpaní, hlavne v zime keď je vetračka zatvorená tak je plná kúpelňa pary, celé obkladačky sú mokré. Myslím si, že keby nebola obložená celá tak, steny by mohli trošku viac vstrebávať vlkosť. Takto celá vlhkosť ostáva na obklade a tú treba potom pracne poutierať.
KEJKA
16.08.09,11:47
ja mám obklady len po dvere, práve kvôli tej pare, obkladačkám nie je nič, ale líčiť musíme.
Videla som celé obkladané kupelne a páči sa mi to oveľa viac.
Ale videla som už aj tie vodeodolné nátery, som rozhodnutá v novom domčeku pre túto variantu.
tutiola
16.08.09,11:51
Mám celú kúpeľňu obloženú. Tiež by som to už neurobila i keď z iného dôvodu. Kúpili sme RD a pri prerabaní sme ju nechali celú obložiť. Vedľajšou miestnosťou je špajz v ktorej bol len beton a my sme dali dlažbu.Teraz máme v špajzke trochu vlhké múry. Kľudne by som dala nad vaňou až po strop, ale kde to byť nemusí radšej stenu bez obkladačiek. Rozhodne odmietam názor, že je to z lenivosti. Nikto nemaľuje kúpeľäu 2x ročne, ale umývať alebo aspon poutierať obkladačky v kúpelní až po strop treba min. 2x ročne.
ciners
16.08.09,12:31
2x rocne ju nemaluje nikto, my sme mali iny problem, na malovke to plesnivelo a oskrabat to a urobit,tak kazde 2roky, rodicia nechcu investovat do zateplenia a je stym problem. To som myslel tym, ze kto je ako lenivy :)
ski555
16.08.09,17:08
ja mám kupeľňu obloženú až po strop,je pravda,že hlavne v zime sú obkladačky orosené,ale nie je to žiaden problém som spokojný
Tara1
16.08.09,17:23
Podľa mňa, obložiť až po strop. Aj maličkú kúpeľňu to opticky zväčší a vyzerá to veľmi pekne. Údržba je naozaj jednoduchá. Mám to tak už pár rokov.
lapejko
16.08.09,18:17
ak nie sú v kúpelni obvodové múry, môže byť až po strop, ak sú, sadrová omietka natretá silikónovou farbou trochu oddýcha,inak splesnejú aj škáry medzi obkladačkami. Ďalej by to chcelo dostatočne veľký ventilátor s vlhkostným senzorom.Ešte detail, nestačí do dvoch metrov ale trochu viac aby chytila obložka zárubne.
focus3ccd
17.08.09,05:40
Nechapem nazory ohladom vlhkosti.... Kupelka ma byt spravena s tekutou lepenkou, cize sa v ziadnom pripade nemoze dostat vlhkost do susedneho muriva. Podla mna je to stavebna chyba.

A to ze niekomu po sprchovani ostava para na obkladackach - hmmm, ved ventilator po osprchovani musi odviets vlhkost pach a paru von, ci nie?
Potom zas nieco nie je navrhnute dobre.....
Praveze si myslim, ze moze byt v buducnosti problem, ked bude absorbovat murivo vlhkost.
tutiola
17.08.09,10:52
Nechapem nazory ohladom vlhkosti.... Kupelka ma byt spravena s tekutou lepenkou, cize sa v ziadnom pripade nemoze dostat vlhkost do susedneho muriva. Podla mna je to stavebna chyba.

A to ze niekomu po sprchovani ostava para na obkladackach - hmmm, ved ventilator po osprchovani musi odviets vlhkost pach a paru von, ci nie?
Potom zas nieco nie je navrhnute dobre.....
Praveze si myslim, ze moze byt v buducnosti problem, ked bude absorbovat murivo vlhkost.

Čiastočne máš pravdu. My sme kúpili dom, ale vlhké steny tam neboli nikde. Je to možno súbeh náhod, ale po obložení celej kúpelne a položení dlaždíc do susednej špazky a zároveň po posledných záplavových rokoch nám mury vlhnu. Je to len náš pohľad na vec, že ak by sme boli nechali kúpeľňu obloženú len do výšky 120cm a v špajzke nechali holý beton, možno by nevlhli múry. Čo sa týka pary a obkladačkami po sprchovaní, tak s tým problém nemáme. Samozrejme že sa orosia, ale aj veľmi rýchlo obschnú. Ak niekto si napúšťa plnú vaňu horúcou vodou tak bude mať vlhké alebo obkladačky alebo steny je to úplne jedno.
klarissa
17.08.09,12:32
Je to asi vec vkusu, ale mne kúpelňa obložená po strop pripadá ako u mäsiara. Ale sto ľudí, sto chutí.
Aankaa
17.08.09,16:59
...ani ja už nepreferujem obklad až po strop - zbytočná práca naviac, zbytočná investícia do obkladu.
Kúpeľňa pol na pol vyzerá jemnejšie, útulnejšie ... keď sú ešte doplnky z dreva, napr. rám zrkadla, drevený stolík, veľký zelený kvet....
A okrem toho, kedysi sa robili domy, kúpeľne, izby štýlom - raz a dosť, toto nás musí prežiť... teraz ľudia chcú zmeny štýlu, farieb... Rozhodnutie je aj tak na tebe .
tixi
23.08.09,19:36
Rovnaku dilemu sme mali aj my este pred zaciatkom obkladania. Nakoniec sme sa priklonili k variante len po vysku dveri. Z dovodu,aby steny 'dychali'. A ako Aankaa uz povedala je to aj zbytocna praca a investicia do obkladov.
hnedoočka
23.08.09,19:43
až ste ma prinútili vstať a ísť sa pozrieť do našej kúpeľne.máme ju obloženú po strop, s tým,že je tam šikmý strop.steny dýchajú aj tak,ale asi najviac záleží na tvojom vkuse.ja by som prelistovala nejaké katalógy.už ich majú dosť i v predajniach s obkladmi.
ciners
23.08.09,20:10
mozno by bolo dobre pozriet si nejake kupelnove studia,ako to vyzera nazivo a tak si vybrat
AndrejG
23.08.09,21:37
Ja som dal nater, obklad uz nikdy viac.
ski555
24.08.09,17:11
ja myslím,že treba si fakt pozrieť tie katalogy a určite skorej niečo osloví.Tuná poradíme,ale je to zmiešané aj po strop aj nie a ťažko si vybrať.
Ferdosondo
25.08.09,05:40
My sme dali až po strop. Tiež sme sa nevedeli rozhodnúť. Prelistovali sme kopu katalógov, časopisov o bývaní, obrázkov na nete a z toho sme si spravili akúsi predstavu. Potom sme zašli do kúpelňového štúdia a dali si spraviť návrh. Tam nám urobili dve verzie- do 3/4 miestnosti a po strop. Nakoniec sa nám viac páčila tá po strop, tak sme si ju aj urobili. Tým nechcem povedať, že všetky sú krajšie po strop, to určite nie. Ale ak by som mal robiť znovu kúpeňu, určite by som si to dal nakresliť.
vankusik29
31.08.09,04:56
Moj nazor je taky, ze kupelna s obkladom az po strop vyzera ako pitevna.
Ked som si prerabala byt dala som si v kupelni obklad iba do vysky 1,2 m, tak isto aj na WC a iba v sprchovacom kute je obklad do vysky sprchovacich dvierok. Stena oproti sprchovaciemu kutu je bez obkladu je o nu oprety iba pruteny kos na pradlo. Nikdy nebolo v tej kupelni vlhko ani oprskana stena.

Pred rokom sme sa prestahovali do vacsieho bytu, kde bolo prerobene jadro, obklad az po strop, biedny vetracik preto dvere na kupelni musia byt stale otvorene.

Nikdy by som nedavala obkladacky az po strop.
Ferdosondo
01.09.09,05:05
Moj nazor je taky, ze kupelna s obkladom az po strop vyzera ako pitevna.
Ked som si prerabala byt dala som si v kupelni obklad iba do vysky 1,2 m, tak isto aj na WC a iba v sprchovacom kute je obklad do vysky sprchovacich dvierok. Stena oproti sprchovaciemu kutu je bez obkladu je o nu oprety iba pruteny kos na pradlo. Nikdy nebolo v tej kupelni vlhko ani oprskana stena.

Pred rokom sme sa prestahovali do vacsieho bytu, kde bolo prerobene jadro, obklad az po strop, biedny vetracik preto dvere na kupelni musia byt stale otvorene.

Nikdy by som nedavala obkladacky az po strop.
V pitevni som zatiaľ nebol, tak neviem posúdiť.:) Ale ak sa nemýlim tak bola otázka na kúpelňu do domu a nie do paneláku, s rozmermi v lepšom prípade 1,6x1,6 metra. Každopádne, každému podľa vkusu.
petmar
01.09.09,17:38
Osobne by som už nedával po strop, stačí tak 180cm výška. V sprche i viac, podľa jej tvaru.
beja
08.09.09,16:58
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem. Nakoniec sme dali až po strop a vyzerá to super. Krémovo-hnedá kombinácia, zvislé pruhy...na pitevnu by nikto ani nepomyslel.
Tara1
08.09.09,18:06
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem. Nakoniec sme dali až po strop a vyzerá to super. Krémovo-hnedá kombinácia, zvislé pruhy...na pitevnu by nikto ani nepomyslel.

To ma veru teší. Radila som vám to aj v mojom dávnejšom príspevku. Aj ja mám takú kombináciu, v tom výraznejšie listely, je to fajn.
focus3ccd
09.09.09,19:11
Neda mi, aby som nezareagoval, este to nemame uplne dorobene.
Posielam tu nasu pitevnu, ak to teda tak niekomu pripada, tak podla mna je naruseny, ale je to kazdeho nazor a to nikomu neberiem...
Nie je to na tych fotkach ako na zivo,ale musi stacit...
Ferdosondo
10.09.09,05:03
Po dlhej dobe vidím kvalitné rozmeranie a položenie obkladu. Z mojich skúseností viem, že takéhoto obkladača treba hľadať lupou. Vačšina z nich to nabácha bez rozmerania a potom sa stane, že umývadlo, wc, sprchový kút, batérie sú mimo osi obkladu, alebo škaredé 2cm dorezy v rohoch. Ja viem väčšina ľudí, čo je prirodzené a niektorí "majstri" ani len netušia, že to tak má byť. Gratulujem mal si šťastnú ruku pri výbere majstra.
focus3ccd
10.09.09,08:45
A to by si neveril, ako lacno.... Este ze existuju dobry ludia, ktorych to bavi a nechcu ta len osklbat.