Evelynka
10.08.05,09:43
Firma poriada pre svojich zamestnancov športové dni. Mohli by sa poháre pre víťazov dať do daňových nákladov, ak budú opatrené logom firmy? Takisto sa dali potlačiť tričká pre súťažiacich. Môžme ich považovať za reklamné predmety? Sú v hodnote do 500.-Sk. Pohostenie do nákladov nedáme, ale mohli by sme dať cez sociálny fond napríklad umelohmotné taniere a poháre? Prosím vás o názor.
liba2
10.08.05,07:50
Evelynka, to je ťažká otázka....
Evelynka
10.08.05,07:51
Veď preto som ju dala na poradu...:)
ALDA
10.08.05,08:06
Firma poriada pre svojich zamestnancov športové dni. Mohli by sa poháre pre víťazov dať do daňových nákladov, ak budú opatrené logom firmy? Takisto sa dali potlačiť tričká pre súťažiacich. Môžme ich považovať za reklamné predmety? Sú v hodnote do 500.-Sk. Pohostenie do nákladov nedáme, ale mohli by sme dať cez sociálny fond napríklad umelohmotné taniere a poháre? Prosím vás o názor.

Ja by som to riešila formou školenia zamestnancov. A o aké školenie by malo ísť, záleži od toho v akom obore pôsobí firma.

Hela
KEJKA
10.08.05,08:21
neriešila by som to ako firemnú akciu. Tričká poháre s logom a do 500 Sk je reklamný predmet a daňový náklad, pochybujem, že DU bude k tomu chcieť zoznam ludí, ktorí ho dostali.... Občerstvenie na 513.
Umelohmotné poháre a taniere - kludne by som to dala na materiál-réžiu firmy.
V účtovníctve sa nemusí vôbec objavit, že sa nejaká firemná akcia uskutočnila.
Čerpanie SF na iné účely ako na stravné-príspevok sa zdaňuje DPFO, takže s tým čerpaním SF treba opatrne.
Evelynka
10.08.05,08:25
To by mohlo byť riešenie, aspoň časť občerstvenia by sa mohla dať do nákladov.
Tričká a poháre pre víťazov asi nie. Minulý rok sme to dali všetko na 513. Nebola by ešte možnosť dať niečo aj zo sociálneho fondu (starostlivosť o zamestnancov a pod.)?
Vera
10.08.05,08:57
My sme mali tiež športové dni a s hotelom sme sa dohodli, že prenájom ihriska a iné sme mali ako prenájom miestnosti - ako školenie a iba stravu sme dávali na 513, ubytko na 512 ...
Evelynka
10.08.05,09:16
Pokúsime sa to nejak skombinovať. Rozmýšľali sme nad tým, že tričká by mohli byť aj pracovné oblečenie.
Ďakujem všetkým za rady.
KEJKA
10.08.05,09:17
To by mohlo byť riešenie, aspoň časť občerstvenia by sa mohla dať do nákladov.
Tričká a poháre pre víťazov asi nie. Minulý rok sme to dali všetko na 513. Nebola by ešte možnosť dať niečo aj zo sociálneho fondu (starostlivosť o zamestnancov a pod.)?
Tričká a poháre pre víťazov asi nie - to je na nich napísané? pre víťazov?
alebo sú tvarom a prevedením jasné súťažné? potom NIE.
Ale ak su požiteľné v bežnom živote a majú logo firmy tak potom by som to dala do nákladov.
Evelynka
10.08.05,09:26
Poháre nie sú ako na bežné použitie, sú to typické športové a je na nich napísané, že je to napr. za 1. miesto v behu. Takže určite 513. Hľadali sme len nejakú možnosť, ako by sa to mohlo dať do daňových nákladov.
Ešte raz ďakujem všetkým za názory.