happymimi
16.08.09,19:40
Potrebovala by som poradit ohladom otvorenia bufetu v divadle. Chceli by sme predavat najmä alkohol, nealko napoje a menšie cukrovinky. Divadlo nie je v prevadzke kazdy den a pride nam v podstate zbytocne,aby sme museli kupovat registracnu pokladnu a viest knihu uctov, robit uzavierky. Chcela by som sa spytat,ci sa daju tieto veci obist nejako legalne. A ak nie,ci by ste neboli ochotny mi poskytnut aspon zbezne info,co vsetko treba spravit,aby bol bufet zlegalizovany. Za odpoved velmi pekne dakujem, je to pre mna naozaj dolezite. Mirka
Lianka
16.08.09,17:46
Divadlo nie je v prevadzke kazdy den a pride nam v podstate zbytocne,aby sme museli kupovat registracnu pokladnu a viest knihu uctov, robit uzavierky.

:eek:

Podla mojho nazoru ide jednoznacne o podnikanie, aj ked predaj sa nebude vykonavat kazdy den. Zakon sa nepyta, ci sa niekomu "chce" kupovat reg. pokl. a viest uctovnictvo ;). Zakon prikazuje (alebo zakazuje). :rolleyes:

§ 2 Podnikanie

(1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html