slavo11
17.08.09,06:22
Moja fabia sa doživa troch rokov a opäť by som mal isť na ročnu servisnu prehliadku. po dvoch skusenostiach viem že za 45 minut práce si vypýtaju 3,5 tisic Sk teraz už inu sumu v Eurach. má tato prehliadka ešte zmysel ak končí záruka po 3 rokoch a meni sa olej a filter po roku alebo 15 000 km čo auto ešte nenajazdilo. musím isť do autorizovaneho servisu Skoda, či postači aj nejaky iny servis.
stanco007
17.08.09,16:52
Je hlupost chodit do autorizovaneho servisu v takom pripade. No ovsem, ak clovek na to ma, tak nech ide... Uplne ti staci ist niekde do osvedceneho servisu. Tam ti na aute urobia tiez prehliadku a povedal by som, ze este s lepsim zretelom. V autorizovanom servise ti auto napoja na pc, opticky pozru a hotovo. Zacvakas za to poriadnu palku. V neautorizovanom servise ti , aspon ja mam taku skusenost skontroluju vsetko-zalezi od mechanikov a ich ochoty a za ovela nizsiu sumu. A pecietku servisu mas v servisnej knizke tiez.
Mna ako kupujuceho nezaujima kde bola vykonana prehliadka a servis auta ale ci bola vobec vykonana...
VLG
17.08.09,18:05
Tiež mám fabiu 4 roky 75 000km zatiaľ som chodil do servisu, ale kvôli výmene oleja (to si urobím aj sám) a to že stiahnu z diagnostiky dáta platiť také palky sa mi nechce. Dôkladnú prehliadku spravia aj na STK, ak by bol nejaký problém dám to opraviť.
Len neviem ako sa dá vynulovať aby mi stále neblikalo na palubovke upozornenie, že treba isť na servisnú prehliadku.
Neviete niekto ako to vynulovať, je to vôbec možné bez nejakých zložitých zariadení?
ivka70
17.08.09,18:26
Tiež mám fabiu 4 roky 75 000km zatiaľ som chodil do servisu, ale kvôli výmene oleja (to si urobím aj sám) a to že stiahnu z diagnostiky dáta platiť také palky sa mi nechce. Dôkladnú prehliadku spravia aj na STK, ak by bol nejaký problém dám to opraviť.
Len neviem ako sa dá vynulovať aby mi stále neblikalo na palubovke upozornenie, že treba isť na servisnú prehliadku.
Neviete niekto ako to vynulovať, je to vôbec možné bez nejakých zložitých zariadení?

Slusnejsi autopravar uz ma vo svojej vybave aj pocitac, kam vie napojit pocitac auta a danu informaciu v aute upravi.
ajamka
11.08.12,07:11
Tiež riešim tento problém a neviem, čo spraviť, nemám chuť cvakať toľké prachy. zhodnotila som to na nejakého mechanika:) Ďakujem za pomoc.
misoft
11.08.12,14:36
meni sa olej a filter po roku alebo 15 000 km čo auto ešte nenajazdilo - neviem, či si to pochopil - tam nie je pevne stanovené jedno a druhé - myslí sa tým po roku ak nejazdíš s tým veľa, alebo po dosiahnutí 15000 km aj v dobe kratšej ako rok.
A za ďalšie - nikde nie je stanovené, že musíš použiť služby autorizovaného servisu - použi ten, ktorý vykoná kvalitnú prácu. A keď sa to zapíše do "servisnej" knižky - nie je čo riešiť - záznam bude a basta.
220870
11.08.12,17:25
Mňa stojí servisná prehliadka v autorizovanom servise cc 150-200€ Fábia.Na prehliadky pokiaľ chcete záruku musíte chodiť do autorizovaných servisov.Po záruke je to na vás či budete olej meniť po 15000 alebo 25000 km a v akom servise.
dad111
11.08.12,22:15
Len neviem ako sa dá vynulovať aby mi stále neblikalo na palubovke upozornenie, že treba isť na servisnú prehliadku.
Neviete niekto ako to vynulovať, je to vôbec možné bez nejakých zložitých zariadení?
Je to už síce staré, ale vynulovať hlášku upozrňujúcu na servis a výmenu oleja sa dá ľahko. Pred naštartovaním stlačiť a držať tlačítko nulovania denného počitadla km, držať stále aj pár sekúnd po štarte. Údaj sa vynuluje.
Diagnostiku dnes už robia bežne aj súkromníci. Len si nájsť toho svojho a najlepšie vybaveného. Pred koncom záruky zájsť práve k takému a dať si urobiť diagnostiku podrobnú. Je nezmysel čakať od autorizovaného servisu, že tesne pred koncom záruky Vás upozornia na nejakú závadu. To si nechajú až keď platenie opravy ide z Vášho vrecka. A práve tesne pred koncom záruky Vás vždy čaká aj záručná prehliadka.
Stefan2005
12.08.12,05:42
...Na prehliadky pokiaľ chcete záruku musíte chodiť do autorizovaných servisov....

... už to neplatí; Európska komisia schválila (od 1.6.2012) nové pravidlá, v rámci ktorých sa záručná prehliadka môže vykonať i mimo siete autorizovaných servisov bez straty záruky !
(Osobne som napr. dostal od zástupcu importéra auta aj dodatok k záručným podmienkam, v ktorom sú zohľadnené tieto nové podmienky)....

viď napr.
http://auto.idnes.cz/zaruka-na-auto-uz-nebude-podminena-autorizovanym-servisem-pom-/automoto.aspx?c=A100527_152724_automoto_fdv
http://www.servisauta.sk/majitel-auta-zarucny-servis/automobil/kupa-a-servis-automobilu/