Janka 24
17.08.09,07:13
ahojte poradáci, obraciam sa na Vás nakolko vo svojom okoli nemam nikoho kto by mi poradil.
Takze, cez zákonnú poistku sme na firemnom aute dali vymenit sklo predné . Teraz nam firma, ktora sklo menila vystavila fakkturu a povedali ze im mame zaplatit DPH a zvysok ze zaplati poistovna, ale ja ked ju zaevidujem a zaplatim len DPH tak mi bude stale vysvietena ze je nezaplatena , alebo mate nejaky postup? co sa stane ked DPH nezaplatime? ved na to je poistovna aby im zaplatila vsetko nie? prosim poradte ak viete. dakujem J.
Martasch
17.08.09,05:38
Čiastku, ktorú by mala uhradiť poisťovňa zaúčtuj ako pohľadávku voči poisťovni. Potom urob zápočet pohľadávka voči poisťovni a úhrada bez DPH firme, ktorá uskutočnila výmenu ska. Potom ti nebude nič svietiť úsamozrejme, keď uhradíť DPH firme/.
ZuzanaP
17.08.09,06:27
ahojte poradáci, obraciam sa na Vás nakolko vo svojom okoli nemam nikoho kto by mi poradil.
Takze, cez zákonnú poistku sme na firemnom aute dali vymenit sklo predné . Teraz nam firma, ktora sklo menila vystavila fakkturu a povedali ze im mame zaplatit DPH a zvysok ze zaplati poistovna, ale ja ked ju zaevidujem a zaplatim len DPH tak mi bude stale vysvietena ze je nezaplatena , alebo mate nejaky postup? co sa stane ked DPH nezaplatime? ved na to je poistovna aby im zaplatila vsetko nie? prosim poradte ak viete. dakujem J.

Od poisťovne dostanete krycí list, na základe ktorého zaúčtujete tak, ako máte napísané v predch. príspevku. DPH zaplatíte vy servisu.
Janka 24
17.08.09,06:58
este otázku, je to povinnosť zaplatiť tu DPH? čo sa stane ak nezaplatíme?
Paula
17.08.09,07:02
este otázku, je to povinnosť zaplatiť tu DPH? čo sa stane ak nezaplatíme?


Stane sa z vás dlžník / neplatič ;)
ZuzanaP
17.08.09,08:06
este otázku, je to povinnosť zaplatiť tu DPH? čo sa stane ak nezaplatíme?

A prečo nechcete zaplatiť DPH?
Janka 24
04.09.09,05:20
ahoj ZuzanaP, ja som tu nebola dosť dlho a nevedela som ze mam od teba otazocku. Takze preco nechceme zaplatit DPH? ved ja neplatim zakonnu poistku pre nic za nic, koli comu mam platit dph? nie je jednoduhsie ist a vymenit sklo a mat pokoj? uz potom bez papierovaciek? mozno si chce niekto ponizit dph ale naco , najprv dph zaplatit a potom o to menej platit? ved to je uplne jedno nie? pa
Stefan2005
04.09.09,05:41
A prečo nechcete zaplatiť DPH?

... žeby neboli plátcovia DPH?
ZuzanaP
04.09.09,05:44
... žeby neboli plátcovia DPH?
To nie je dôvod na nezaplatenie DPH.
veronikasad
04.09.09,05:46
... žeby neboli plátcovia DPH?
tento spôsob v servisoch nepoznáš ? Je jednoduchší - bez papierovania - ako píše Janka 24

- na ruku , bez dokladov, bez DPH ?
ZuzanaP
04.09.09,05:47
tento spôsob v servisoch nepoznáš ? Je jednoduchší - bez papierovania - ako píše Janka 24

- na ruku , bez dokladov, bez DPH ?


Lenže ak je servis poctivý.....:rolleyes: