Ada13
17.08.09,07:46
Dobrý deň,

ak poskytneme peniaze a aj nejaké reklamné predmety ako jednu z cien do súťaže v rámci nášho odvetvia podnikania za cieľom zviditeľniť sa, môžem aj peniaze považovať ako daňový výdavok na reklamu spoločnosti a ako to mám vydokladovať? Darovaciu zmluvu alebo niečo podobné?

Ďakujem
Milan Benka
17.08.09,07:48
Dobrý deň,

ak poskytneme peniaze a aj nejaké reklamné predmety ako jednu z cien do súťaže v rámci nášho odvetvia podnikania za cieľom zviditeľniť sa, môžem aj peniaze považovať ako daňový výdavok na reklamu spoločnosti a ako to mám vydokladovať? Darovaciu zmluvu alebo niečo podobné?

Ďakujem

Darovacia zmluva = sponzoring = nadaňový náklad.


Skúste zmluvu "o reklame".
HUPKA64
19.08.09,14:26
Zdravím

neviem, do ktorej témy môžem dať pokladničné doklady. Vyrobila som v programe "excel" výdavkový a príjmový pokladničný doklad. Možno Vám uľahčia život. Ospravedlňujem sa, ak som mimo témy.
HUPKA64
19.08.09,14:27
Zdravím, chcela by som vložiť tlačivá, pomôcku pre všetkých, ktorí pracujú s pokladňou.
JankaO
19.08.09,14:27
Zdravím

neviem, do ktorej témy môžem dať pokladničné doklady. Vyrobila som v programe "excel" výdavkový a príjmový pokladničný doklad. Možno Vám uľahčia život. Ospravedlňujem sa, ak som mimo témy.
tu:chlievik "Dokumenty" http://www.porada.sk/downloads.php?do=add&cat=
HUPKA64
19.08.09,14:31
Chcela by som vložiť pomôcku tlačivo.
Muška
19.08.09,14:35
Veď Ti Janka dala v predchádzajúcom príspevku link,kam to môžeš vložiť, ....keď preroluješ dole, tak tam máš priložiť prílohu.

Alebo môžeš aj v téme a to tak, že píšeš ako odpoveď , ale klikneš na "formátovať odpoveď" ....a tam máš potom možnosť priložiť aj prílohu.
HUPKA64
19.08.09,14:45
Ďakujem, už som tlačivá vložila. Nejako mi v poslednej dobe štrajkuje počítač a myslela som si, že odpoveď neodišla. No a ona odišla. Preto je tu niekoľkokrát.
ekonom1
20.08.09,08:12
Dobrý deň,

ak poskytneme peniaze a aj nejaké reklamné predmety ako jednu z cien do súťaže v rámci nášho odvetvia podnikania za cieľom zviditeľniť sa, môžem aj peniaze považovať ako daňový výdavok na reklamu spoločnosti a ako to mám vydokladovať? Darovaciu zmluvu alebo niečo podobné?

Ďakujem

Pokiaľ to dáš do súťaže a vyhrá to konkrétna osoba ktorá to prevezme tak to je daňový náklady firmy a zdaňuje to výherca. Samozrejme podľa zákona.
Takže ak budeš mať doklad o tom že to prevzal a preukážeš že táto súťaž zviditeľný a pomôže tvojej firme tak nevidím problém.
Je to tzv.reklama.