promont maja
17.08.09,08:00
Prosím poraďákov o pomoc.

Mám študenta ktorého nastúpi v jeseni do prvého semestra na Karlovu univerzitu v Prahe ( uvádzam, pretože vraj každá škola má to inak zariadené) a chcela by som sa poinformovať, ak mi niekto vie poradiť, ako je to so zdravotným poistením študenta v zahraničí, Dá sa nejako pripoistiť ... ??
ivka70
17.08.09,06:10
Ako student denneho studia bude mat standardne ZP - plati stat.
Pri vybaveni medzinarodneho zdravotneho preukazu ma potom v CR rovnako hradene zdravotnictvo ako Cesi.

Pokial ide o pripoistenie, tak existuje standardne pripoistenie pre pobyty v zahranici v komercnych poistovniach, kotre sa da uzavriet na par dni ale aj na cely rok.
O tom ,ci je to potrebne, treba pouvazovat.
Ceny mozu mat rozne poistovne rozne.
promont maja
17.08.09,06:31
Veľká vďaka, vďaka, vďaka.
promont maja
11.09.09,04:42
Opäť by som Vás chcela poprosiť o pomoc. Prosím ... opäť ide o toho istého študenta. Keďže mi dnešným dňom jeho ocko predložil potvrdenie o návšteve školy a táto škola sa nachádza mimo územia SR, kam sa mám obrátiť, resp. akým spôsobom zistím, že túto univerzitu naša republika akceptuje?
promont maja
11.09.09,05:48
Práve som si stiahla z www stránky ministerstva školstva žiadosť o posúdenie štúdia v zahraničí, takže je moja predchádzajúca otázočka už vyriešená. Takže prajem všetkým príjemný zvyšok dňa a ospravedlňujem sa všetkým poraďakom.