ami05
17.08.09,08:32
Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť ohľadom nasledovnej veci. Babka chce prepísať svoj byt 2 vnukom jedného svojho syna a to kvôli veľmi zlým vzťahom s druhým synom a jeho potomkom - ďalším vnukom. Spôsob darovania a všetky úkony s tým spojené sú nám známe, napadla nás ešte jedna možnosť, či nie je jednoduchšie spísať závet, v ktorom babka určí ako jediných dedičov svojich dvoch vnukov. Ako je to prosím Vás z právneho hľadiska ? Je lepšie darovať byt s vecným bremenom doživotného bývania alebo spísať závet s určením konkrétnych dedičov po jej smrti. Administratívne sa mi alternatíva závetu zdá jednoduchšia, len neviem ako je to s právnej stránky ? Poradíte niekto ???? Ďakujem :)
Xanti
17.08.09,07:36
Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť ohľadom nasledovnej veci. Babka chce prepísať svoj byt 2 vnukom jedného svojho syna a to kvôli veľmi zlým vzťahom s druhým synom a jeho potomkom - ďalším vnukom. Spôsob darovania a všetky úkony s tým spojené sú nám známe, napadla nás ešte jedna možnosť, či nie je jednoduchšie spísať závet, v ktorom babka určí ako jediných dedičov svojich dvoch vnukov. Ako je to prosím Vás z právneho hľadiska ? Je lepšie darovať byt s vecným bremenom doživotného bývania alebo spísať závet s určením konkrétnych dedičov po jej smrti. Administratívne sa mi alternatíva závetu zdá jednoduchšia, len neviem ako je to s právnej stránky ? Poradíte niekto ???? Ďakujem :)V každom prípade je lepšie darovanie nehnuteľnosti. V prípade závetu babka by nemohla vynechať svojho syna ( toho s ktorým má zlý vzťah ) a nepíšete či otec vnukov ( babkin syn ) je živý alebo nie. Takže ak to chcete mať bez problémov väčších tak darovanie je jediná voľba.
ami05
17.08.09,07:41
Dakujem za odpoved. Ja si tiez myslim, ze darovanie je lepsie ako zavet, aj z pravneho hladiska. Je potrebne pri darovacej zmluve aj znalecky posudok na predmetnu nehnutelnost ? A ako je to s danami po zapise do KN ?