LudmilaZ
17.07.04,11:29
Dobrý deň,
Vie mi niekto poradiť čo má byť uvedené pri vyplňaní podkladov
vyplývajúcich z OZ § 110/1 i,j?

Dostal som zamietnutie zápisu spoločnosti z dôvodu chýbajúcich
informácií v týchto bodoch.

Spoločenská zmluva musí obsahovať:
i. výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo
na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť
j. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti

Ako mám teraz postupovať voči obchodnému registru,
môžem tieto údaje doplniť?

Nemáte niekto skúsenosti?

Michal
Beata
17.07.04,20:13
Michal, ak chcete aby vaša spoločnosť bola založená, tak tie údaje budete musieť doplniť. Už sme niekde hovorili o s.r.o., skúste si vyhľadať príspevky. Inak pozrite sa na tento link http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm , tu máte aj zákon, aj potrebné tlačivá...
Tu je link na podobnú tému: http://www.porada.sk/showthread.php?t=1129&highlight=spolo%E8ensk%E1+zmluva
Vzor spoločenskej zmluvy vám pošlem do SS.
Hlinkovx
04.08.04,08:19
Bea , ak by si mohla, aj mne mozes poslat ten vzor spoločenskej zmluvy do SS.
jess
05.08.04,19:05
Ja sa chcem len spýtať znalých s.r.o.. V spoloč.zmluve som uviedla, že sme splatili základné imanie 50% z 200000,-Sk a druhých 50% splatíme po zápise do OR. Keď ten zvyšok doplatím plynú mi potom nejaké papierové povinnosti voči OR, alebo to stačí vysporiadať účtovne v evidencii PU. Ďakujem.
dvd
06.08.04,06:28
OR eviduje v zapise pri každom spoločníkovi celkovú výšku vkladu a splatenú časť. Keďže sa zmení údaj o splatenej časti, je potrebné urobiť zmenu v zápise v OR.
vladan
06.08.04,09:15
ak máš nové číslo Trendu, tak tam je rozoberaná práve táto situácia. Spoločník ručí za dlh v rozsahu výšky nesplateného vkladu uvedeného v OR. Čiže ak by mal v OR uvedené, že splatil 100 000,-, ale v skutočnosti by mal splatených 200 000,-, tak by sa bral zápis v OR a tak by mal nesplatených 100 000,- Sk. A o týchto 100 tis. by ho potom mohol obrať dlžník :-)))
Takže zápis urob!
Pekný deň
jess
06.08.04,18:51
Vladan, prosím Ťa. Akurát čakám na odozvu z OR, či mi zapísali s.r.o., avšak do spoloč.zmluvy som uviedla, že dvaja spoločníci zaplatili pred zápisom po 50% zo ZI a že ďalších 50% zaplatia do 15 dní po zápise do OR. Ono tých 200000 fyzicky nemám a keďže som rátala s tým, že čo ak odo mňa budú pýtať potvrdenie o splatenom ZI, tak tých 200 nezoženiem tak skoro, ale 100 áno. Tak som si to teraz nechtiac skomplikovala, keď som si prečítala, že znova mám pri zmene všetky papiere overiť a zaplatiť poplatok 1500Sk + cesta do OR. Tak to ma pekne draho vyšlo. Čo sa teda stane, keď peniažky účtovne budú, ale nebude táto zmena zapísaná v OR . Sme dvaja spoločníci-manželia a skrachovať sa v najbližšej dobe nechystáme. Je určená nejaká časová doba do ktorej treba zmeny zapísať do OR? Vrelá vďaka za odpoveď.
vladan
09.08.04,04:25
jess, máš to aj v spoločenskej zmluve - teda splatenie do 15 dní od zápisu do OR. Takže ak "splatíte" tých 100. tis. (v tejto lehote) - tak na zápis údajov máš ??? dní. Neviem, či je to dané v zákone o Obchodnom registri, skús pozrieť aj Obchodný zákonník.
ale tuším tu bola taká nejaká téma, tak možno tam budú tie doby na zápis údajov. Skús trošku posurfovať po Porade, lebo ja by som rada, ale teraz mám veľa práce.
Prajem pekný deň
jess
09.08.04,08:31
Vladan, ďakujem ti pekne. Skúsim pozrieť v Obchodnom zákonníku. Pekný deň!
palino78
16.08.04,07:51
mame identicky problem ako Michal, tiez sme dostali zamietave stanovisko ohladom zapisu do OR, z dovodu chybajucich bodov i/ a j/ podla §110 OZ v Spolocenskej zmluve.

ake su nase moznosti? dodatok k SZ? nova SZ? podat to vramci odvolania (ako ma vyzerat odvolanie?) opet na sud?

budem vdacny za kazdu odpoved!
Ervin
16.08.04,10:21
odvolanie neodporucam, odporucam upravit spol. zmluvu o poz. nalezitosti
neviem teraz v rchlosti ako to bude spoplatkom....ale snad sa dozvieme aj od inych

ake su vase prakticke skusenosti s postupom po zamietnuti navrhu na zapis s.r.o.?
vladan
16.08.04,10:29
pri opätovnom zápise údajov do OR platíš rovnaké poplatky ako pri prvom pokuse o zápis. ak si opravíš údaje, ktoré ti tam chýbali tak sa začína "nový" návrh na zápis údajov, čiže akoby tomu aktuálnemu iný nepredchádzal. čiže pri zápise údajov je to 1500,- Sk.
palino78
16.08.04,12:36
vladan: ale co s tymi kolkami za 10.000sk? je potrebne opet vyplnit ziadost o zapis do OR atd.? mame si vyziadat ten spis? alebo ako postupovat?

zamietave stanovisko sme si prebrali osobne. okrem neho sme nedostali nic.
vladan
16.08.04,12:47
keď pozerám na zákon o Obchodnom registri, tak tam je uvedené, že ak nemáte splnené podmienky zápisu, tak súd zápis nevykoná. O tejto skutočnosti súd upovedomí navrhovateľa oznámením o odmietnutí, ktoré má písomnú formu ... Oznámenie sa odošle alebo vydá navrhovateľovi bez zbytočného odkladu!!! Z toho mi vyplýva, že vám súd nevráti žiaden váš dokument.
Ak by ste podávali odvolanie a neuznali vám ho, tak musíš absolvovať ešte raz to isté.

Ináč zákon o obchodnom registri č. 530/2003 § 7 ods. 3 píše čo všetko preveruje súd pred zápisom s. r. o. do obchodného registra - skús pozrieť.
Pekný deň
jess
16.08.04,13:08
Volala som do OR a povedali mi , že stačí doložiť opravené dokumenty a ak to stihneme do 15 dní od doručenia rozhodnutia, tak sa nič neplatí. Ak to nestihneme tak prídeme o 10.000,- a proces sa začína odznova. Len dúfam, že to tak aj bude ako mi to povedala pracovníčka z OR, lebo ja už neverím nikomu. /odpísala som zmluvu podľa právnika a je na ..../
palino78
17.08.04,06:18
dakujem za reakcie!

volali sme na OR: do 15 dni, ak odmietli (nam odmietli), nie zamietli, tak mame podat namietku s tym, ze tam bude aj ten dodatok k SZ a netreba nic platit, len to podat na podatelni

mate niekto predstavu ako ma vyzerat dodatok k Spolocenskej zmluve? dodatok sa spoji so SZ a spolu budu tvorit novu SZ?
a ako sa podava namietka?
vladan
17.08.04,06:46
palino, myslím, že dodatok ku spoločenskej zmluve sa už nerobí, vypracováva sa už úplné znenie spoločenskej zmluvy - to úplné znenie (aktuálne) vždy posielaš do zbierky listín. Ja navrhujem zvolanie valnej hromady (mimoriadne), kde bude bod programu zmena, resp. doplnenie spoločenskej zmluvy.
S tou námietkou ti nepomôžem (sorry, ja nepravik) :-)))
Pekný deň
palino78
17.08.04,07:03
vladan: vdaka! uz je to podane, cakame na vysledok...
axel
19.08.04,12:16
cau , predpokladane naklady su napr naklady ako kolok, poštovne a pod . niečo tam napíš a je to , nerob si ťažkú hlavu :)) axel
palino78
20.08.04,07:41
tak sme si dnes vyzdvihli zamietnutie odvolania. body i/ a j/ sme sice doplnili,
ALE zmysleli si, ze chcu od nas overenie podpisov konatelov, i ked to mame ako sucast spolocenskej zmluvy s klauzulou, ze podpisy spolocnikov, ktori su konatelmi predstavuju i podpisovy vzor. spravili sme chybu my alebo na sude?
volali sme na OR, mame podat odvolanie a prilozit overeny podpisovy vzor konatelov.
vladan
20.08.04,07:46
myslím, že aj pred novelou OZ bolo nutné dať podpisové vzory konateľov na osobitný "zdrap papiera" :-)
palino78
24.08.04,06:35
prosim, napiste mi niekto ako ma vyzerat ten podpisovy vzor. pocul som niekolko verzii, tak nech to mame spravne :) (aky text tam ma byt)
jess
24.08.04,19:19
Ja som napísala na papier len názov PODPISOVÝ VZOR a pod to som nižšie dala čiaru pod ktorou som uviedla meno, priezvisko,dátum nar., bydlisko konateľa /toto pre každého konateľa/ a pred notárom na tú čiaru sme to podpísali. Spravila som to 2x a zaslala na OR. Spätne odo mna chceli 1000,-Sk kolok do Zbierky listín. Minulý týždeň som podala námietku a teraz čakám na verdikt sudcu. Som zvedavá, čo si zase vymyslia. Držím všetkým spoluzúfalcom palce!
Nuno
31.10.04,15:31
dodatky treba spravit, k tomu aj uplne nove znenie spolocenskej zmluvy resp. zakladatelskej listiny. samozrejme nezabudnut na rozhodnutie valneho zhromazdenia v pripade, ak to je tak ustanovene v SZ ze zmenu spolocenskej zmluvy musi schvalit valne zhromazdenie.
lehota na podanie namietok je 15 dni s tym, ze namietky budu obsahovat aj uvedene dokumenty v potrebnom pocte vyhotoveni.
neviem, ci sa to fakt oplati to pisat sam, napr. my (a vsetci ostatni notari na slovensku tiez) si uctujeme notarsky podplatok podla vyhlasky o nahradach a odmenach notarov, tzn. vyjde to zhruba na nejakych 3000 sk bez dph v pripade ak je ZI 200.000,-Sk. a mate to zapisane na prvykrat bez problemov. k tomu este zaratate aj zopar overenych podpisov a kopii a neexistuje, ze sa to oplati pisat sam alebo u advokata.
minno6
23.08.05,08:04
Budete taky dobry a poslete tu spolocensku zmluvu i mne? dakujem minno6@zoznam.sk
RenataK
23.08.05,08:14
Prikladám vzor podpisového vzoru.
RenataK
23.08.05,08:28
Pripájam vzor Dodatku k SZ. Samozrejme podľa toho čo máte napísané v SZ - mal by byť odsúhlasený VZ. Pripájam aj prvú stranu z úplného znenia SZ - ostatné je SZ so zapracovaným dodatkom. Na konci nový dátum z dodatku k SZ.




dakujem za reakcie!

volali sme na OR: do 15 dni, ak odmietli (nam odmietli), nie zamietli, tak mame podat namietku s tym, ze tam bude aj ten dodatok k SZ a netreba nic platit, len to podat na podatelni

mate niekto predstavu ako ma vyzerat dodatok k Spolocenskej zmluve? dodatok sa spoji so SZ a spolu budu tvorit novu SZ?
a ako sa podava namietka?
Nuno
31.08.05,03:39
naco robite dodatky? vsak zakon jasne hovori, ze ich nie je treba. s dodatkami to je kapanek komplikovanejsie.
Katarína STR
31.08.05,03:54
Veď dodatky sa už nerobia vôbec. Ak chcete urobiť nejakú zmenu, tak sa musí napísať NOVÁ spoločenská zmluva, ktorá obsahuje už aj potrebnú zmenu.
Nuno
07.09.05,09:46
Katarina STR: to je len cast pravdy. ak chcete urobit zmenu, potrebujete v prvom rade rozhodnutie valneho zhromazdenia.
Katarína STR
07.09.05,09:48
Áno máš pravdu, potrebuješ rozhodnutie valného zhromaždenia, ale to nie je dodatok k zmluve.
nepto
02.01.06,09:36
palino, myslím, že dodatok ku spoločenskej zmluve sa už nerobí, vypracováva sa už úplné znenie spoločenskej zmluvy - to úplné znenie (aktuálne) vždy posielaš do zbierky listín. Ja navrhujem zvolanie valnej hromady (mimoriadne), kde bude bod programu zmena, resp. doplnenie spoločenskej zmluvy.
S tou námietkou ti nepomôžem (sorry, ja nepravik) :-)))
Pekný deň

Obavam sa, ze mimoriadne Valne zhromazdenie, ako organ firmy, neprichadza do uvahy, vzhladom nato, ze firma este neexistuje (nevznikla, bola sice zalozena spolocnikmi, ale zaroven odmietnuta pri zapise do OR).
Varadero
09.01.06,18:56
prosim vas, mne tiez zamietli zakladatelsku listinu, ze mi tam chyba rodne cislo, co mam robit? napisat novu ?alebo doplnit dodatok c.1? ako ma taky dodato vyzerat?poradte mi please niekto, je to surne
KEJKA
09.01.06,19:02
prosim vas, mne tiez zamietli zakladatelsku listinu, ze mi tam chyba rodne cislo, co mam robit? napisat novu ?alebo doplnit dodatok c.1? ako ma taky dodato vyzerat?poradte mi please niekto, je to surne
Podľa mňa najjednoduchšie je napísať nové znenie a podať ho v najktratšom termíne na OR.
nepto
09.01.06,19:19
Potrebujes ale sformulovat tiez namietku.
KEJKA
09.01.06,19:28
Potrebujes ale sformulovat tiez namietku.
čo bude namietať, ked tá chyba je jasná?
nepto
09.01.06,19:51
čo bude namietať, ked tá chyba je jasná?

Namietka nie je nato aby sa namietalo. Namietka je dokument, ktorym sa da dat aj sudu za pravdu. Asi tazko tam je mozne priniest len Spolocensku Zmluvu a tvarit sa, ze je vsetko OK. Akurat zajtra idem spravit to iste. Spolu s namietkou podat novu spolocensku zmluvu, ktora ma opravene chyby, ktore sme tam mali.

Ja to chapem takto:
- pokial niekto nesuhlasi s rozhodnutim sudu = odvolanie
- pokial suhlasi = namietka
rada
10.01.06,08:57
Ja som posielala takúto námietku. Možno to pomôže ako vzor.
.................................................. .................................................. .............................



Okresný súd ...................
Obchodný register
.....................
........................




k č. ..........................


Vec : Námietka proti Oznámeniu o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra


Dňa ..................... nám bolo doručené Oznámenie Okresného súdu ................................. zo dňa ............................... o odmietnutí vykonať zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra, týkajúcich sa spoločnosti .................................................. ......, z dôvodu, že
1. návrh na zápis podali a podpísali neoprávnené osoby, nakoľko návrh podali a podpísali bývalí konatelia spoločnosti, ktorým zanikla funkcia konateľa ........................
2. navrhovateľ spolu s návrhom na zápis nepredložil súdu listinu, ktorou sa preukazuje vznik funkcie nového konateľa, t.j. rozhodnutie valného zhromaždenia o vymenovaní nového konateľa, z ktorého vyplývajú zapisované údaje o konateľovi a rozhodnutie spoločníkov alebo valného zhromaždenia spoločnosti o zmene spoločenskej zmluvy, z ktorého vyplýva zmena spôsobu konania štatutárneho orgánu v mene spoločnosti.
3. údaje uvedené v návrhu na zápis v časti deň skončenia funkcie konateľov (uvedené ....................... ) sa nezhodujú s údajmi vyplývajúcimi z predloženej prílohy – zápisnice valného zhromaždenia spoločnosti zo dňa ................ (uvedené ................. ).

Proti odmietnutiu vykonania zápisu podávame námietku, ktorú odôvodňujeme nasledovne.

1. nedopatrením z našej strany sa stalo, že návrh podali a podpísali bývalí konatelia spoločnosti, ktorým zanikla funkcia. Uvedený nedostatok odstraňujeme a opravujeme nesprávne údaje na strane P8/15 návrhu a súčasne v prílohe predkladáme notárom overené splnomocnenie od konateľa ............................ ktorým splnomocňuje .........................- advokátku na zastupovanie a vykonanie všetkých úkonov súvisiacich s prevodom obchodného podielu a s podaním návrhu na zápis zmeny zapísaných údajov do obchodného registra na registrovom súde.
2. nedopatrením z našej strany sme v zápisnici z valného zhromaždenia neuviedli rozhodnutie valného zhromaždenia o vymenovaní nového konateľa ..................., r.č. ............................. Uvedený nedostatok odstraňujeme a v prílohe predkladáme zápisnice z valného zhromaždenia s doplnenými chýbajúcimi údajmi.
3. v návrhu sme omylom uviedli v kolónke deň skončenia funkcie konateľov ............... Uvedený nedostatok odstraňujeme na strane P8/3 – výmaz bod 7opravou na deň ................... pri obidvoch konateľoch. Rovnako odstraňujeme nesprávny údaj deň vzniku funkcie nového konateľa ......................... uvedený na strane P8/3 - zápis v bode 6 z pôvodného údaju ....................... na nový údaj .....................


Na základe uvedenej skutočnosti žiadame, aby súd námietke vyhovel a povolil zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra.

V Bratislave .........................


S úctou
rada
10.01.06,12:39
Takže moja prvá osobná skúsenosť. Súd mi akceptoval moje námietky napísané v príspevku 38 a zapísal mi spoločnosť (aj keď to bol prevod OP, ale námietky sa určite podávajú rovnako aj pri zápise novej spoločnosti s prihliadnutím k zákonu o obchodnom registri).
skatja
10.01.06,13:05
Môžeš mi napísať, či treba celý návrh na zmeny napísať odznovu celý aj s prázdnymi stranami a overiť podpisy znovu u notára, alebo stačí len opravenú stranu napr.P8/3.Potrebujem dať námietku ,mali sme chybu v časti štatutárny orgán a rozsah splatenia ZI.Ďakujem za odpoveď
rada
10.01.06,18:00
Je potrebný celý návrh kompletne s opravenou chybou uvedenou v odmietnutí a aj s osvedčením notárom.
skatja
10.01.06,22:02
Je niekto ochotný v KE urobiť námietku a prepracovať návrh na zmenu? Za úhradu. Už nemám energiu sa tým zapodievať.
rada
11.01.06,07:07
Ak máš možnosť zoskenovať odmietnutie zápisu a napadnutý návrh môžeš mi to zaslať ja Ti s tým skusím pomôcť (ja som z Bratislavy, takže na osobnú konzultáciu to nie je). Nie je to ťažké. Pozri na môj vzor námietky vo vyššie uvedenom príspevku .Ak by si to urobila presne podľa toho nemáš tam čo pokaziť. Mimochodom asi neviem dobre pracovať s preposielaním príspevkov, dostala si odo mňa odpoveď čo som Ti zaslala dokonca dvakrát. Len pre info či som to dobre poslala. Ďakujem.
Ešte upozorňujem na 15 dňovú lehotu na podanie námietok, ktorá sa počíta od nasledujúceho dňa po doručení odmietnutia. Jedná sa o procesnoprávnu lehotu takže pre jej splnenie stačí ak sa v posledný teda 15. deň námietky podajú na pošte.
ala13
03.04.06,09:01
Ideme prerabat SZ kvoli novym konatelom. Neviete mi prosim poradit, ci tam mame i zapracovat tie body i a j, ak sme v case vzniku nemali taku povinnost, lebo vtedy v OZ nebola. Ale teraz sa mi vidi divne pisat o nejakych predpokladanych nakladoch, ked uz davno su zalozeni. Zato tie vyhody neviem sformulovat, jasne, ze ich maju, ved kvoli tomu to robia.

Mam teda este otazku, ak sa zmeni a hlavne teda doplni OZ o nejake novinky, treba ich zapracovat do SZ? Robite to tak?

Vdaka za odpovede.
josh
03.04.06,09:20
treba si dokladne precitat Obchodny zakonnik a najdes tam, ako a ci vobec je treba menit spolocensku zmluvu v pripade, ak sa menia konatelia. Ja osobne ak uz aj robim uplne znenie, nepisem tam udaje, ktore neboli potrebne v case zalozenia spolocnosti. V Nitre mi to prechadza, ale nevravim, ze robim spravne. Na druhu cast otazky Ti totiz nie som schopny dat odpoved... :)
ala13
03.04.06,09:25
Dakujem, i to pomohlo, praveze my v SZ mame konatelov vymenovavanych, tym sme si vyrobili pracu navyse a to, ze ich tam musime prerabat. Asi by stacilo prerobit to raz a navzdy na oznamenie, kto bol prvym konatelom a ostatnych tam uz nespominat.

Mna hlavne zaujima, ci tam dorabate tie vyhody.
draha24
16.04.06,09:25
Dobrý deň, môžte mi niekto napísať ako vyzerá Dodatok k SZ, ked mi odmietli zápis spoločnosti z dôvodu neurčenia výšky rezervného fondu. Musím na to zvolať valné shromaždenie? Ďakujem za odpovede.
Eulalia
16.04.06,14:13
Dobrý deň, môžte mi niekto napísať ako vyzerá Dodatok k SZ, ked mi odmietli zápis spoločnosti z dôvodu neurčenia výšky rezervného fondu. Musím na to zvolať valné shromaždenie? Ďakujem za odpovede.

Bratislavský súd Ba I, ktorý vedie obch. register pre kraj Bratislava, postupuje takto:
- ak sa zistí nejaká chyba v spoloč. zmluve, návrhu na zápis do registra, alebo v inom dokumente potrebnom na zápis do OR, do zamietnutia uvedú všetky nedostatky.
- ak je chyba v spoločenskej zmluve, dá sa to opravit tak, že sa jednoducho napíše nová zmluva, do ktorej sa doplní chýbajúci článok, podpisy spoločníkov sa notársky overia a spraví sa znova tlačivo na návrh zápisu do OR - stiahne sa z internetu z adresy www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) - samozrejme, aj tento nový návrh sa podpisuje overeným podpisom!
- po opravení a skompletizovaní dokladov sa to predloží na súd s krátkym sprievodným listom, v ktorom zakladajúci spoločník-spoločníci uvedú, že v predkladaných dokladoch boli odstraánené chyby, pre ktoré bol zápis zamietnuty.
Námietka voči uzneseniu je v tomto prípade nezaujímavá, pretože ak bola v zmluve chyba, zamietnutie zápisu je oprávnené. Týmto sposobom sa dá napravit chyba myslim ze do 5 dni.

Ak by sa robil dodatok zmluvy, tazko hovorit o valnom zhromazdeni, ked este nie je spolocnost zapisana v or - az zapisom spolocnost vznika. Ja by som to spravila dodatkom k spolocenskej zmluve, ktory by schvalili zakladajuci - samozrejme vsetci - spolocnici.
Co sa tyka rezerv.fondu, je vyhodnejsie do zmluvy napisat, ze sa vytvori v ten rok, kedy spolocnost dosiahne po prvy krat v hospodareni zisk, z tohto zisku a v akej vyske bude.
draha24
16.04.06,17:41
Eulalia, ďakujem pekne za odpoveď. Paní na súde mi povedala, že to mám urobiť dodatkom zmluvy, tak to skúsim dodatkom a opravenou SZ v dobrom znení.Držte mi palce, príjemné sviatky.
josh
18.04.06,07:15
pani na sude Ti nepovedla uplne vsetko, dodatky uz technicky nie je treba vyhotovovat. na zmenu uz staci rozhodnutie valneho zhromazdenia, ktore musia konatelia vykonat (tzn. vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy). Dalej si osobne myslim, ze ked bola chybna spolocenska zmluva, neda sa menit tak, ze sa proste vyhotovi nova a doruci sa na OR. Akonahle uz je prva spolocenska zmluva (aj ked obsahuje iba nadpis ze Spolocenska zmluva a podpisy), neda sa tato menit ziadnym inym sposobom, ako rozhodnutim valneho zhromazdenia (ak nie je dohodnute inak). Takze ak bratislavsky OR prijme nove znenie spolocenskej zmluvy bez rozhodnutia VZ, kona podla mna zle (aj ked pohodlne, hehe)
Eulalia
28.04.06,20:19
pani na sude Ti nepovedla uplne vsetko, dodatky uz technicky nie je treba vyhotovovat. na zmenu uz staci rozhodnutie valneho zhromazdenia, ktore musia konatelia vykonat (tzn. vyhotovit uplne znenie spolocenskej zmluvy). Dalej si osobne myslim, ze ked bola chybna spolocenska zmluva, neda sa menit tak, ze sa proste vyhotovi nova a doruci sa na OR. Akonahle uz je prva spolocenska zmluva (aj ked obsahuje iba nadpis ze Spolocenska zmluva a podpisy), neda sa tato menit ziadnym inym sposobom, ako rozhodnutim valneho zhromazdenia (ak nie je dohodnute inak). Takze ak bratislavsky OR prijme nove znenie spolocenskej zmluvy bez rozhodnutia VZ, kona podla mna zle (aj ked pohodlne, hehe)

V podstate sa to berie ako nové podanie. Ako chceš podať námietky, ak súd má pravdu, a v spoločenskej zmluve sú nedostatky? Pokiaľ nie je firma zapísaná v Obch. registri, neexistuje, vznik firmy je dňom zápisu do OR! Ako chceš zvolať zasadnutie valného zhromaždenia firmy, ktorá ešte právne neexistuje? Až do zápisu do obch. registra sa stále dá hovoriť len o zakladajúcich spoločníkoch!!!!!!
josh
29.04.06,06:13
V podstate sa to berie ako nové podanie. Ako chceš podať námietky, ak súd má pravdu, a v spoločenskej zmluve sú nedostatky? Pokiaľ nie je firma zapísaná v Obch. registri, neexistuje, vznik firmy je dňom zápisu do OR! Ako chceš zvolať zasadnutie valného zhromaždenia firmy, ktorá ešte právne neexistuje? Až do zápisu do obch. registra sa stále dá hovoriť len o zakladajúcich spoločníkoch!!!!!!
ok, tak ked sa to berie ako nove podanie, treba zaplatit opat 10.000,-SKK kolok, nie? zakon o sudnych poplatkoch hovori jasne.
opat opakujem (a zdoraznujem, ze to je moj nazor a mam ho potvrdeny skusenostami s obchodnym registrom v nitre), ze spolocenska zmluva sa neda menit tak, ze proste vyhotovim novu. uz len napriklad pre pripad, ze zivnostensky list je vydany k 01.01.2006 a spolocenska zmluva datovana a podpisana k 01.03.2006. podla mna nelogicke.
a prosim, uz ziadne vykricniky, trochu ma to znervoznuje. dakujem.
Eulalia
29.04.06,08:38
ok, tak ked sa to berie ako nove podanie, treba zaplatit opat 10.000,-SKK kolok, nie? zakon o sudnych poplatkoch hovori jasne.
opat opakujem (a zdoraznujem, ze to je moj nazor a mam ho potvrdeny skusenostami s obchodnym registrom v nitre), ze spolocenska zmluva sa neda menit tak, ze proste vyhotovim novu. uz len napriklad pre pripad, ze zivnostensky list je vydany k 01.01.2006 a spolocenska zmluva datovana a podpisana k 01.03.2006. podla mna nelogicke.
a prosim, uz ziadne vykricniky, trochu ma to znervoznuje. dakujem.

Fajn, tak bez výkričníkov. Ja tu hovorím o svojich skúsenostiach s bratislavským súdom. V rámci jedného poplatku to do 5 dní môžeš opraviť. Ak to chceš spraviť novou-opravenou zmluvou, je to to isté, ako keby zakladajúci spoločníci prijali dodatok k zmluve. Ale nie valné zhromaždenie, pretože o tom zhromaždení sa dá hovoriť skutočne až po zápise do registra. Do okamihu vzniku spoločnosti sú to stále len zakladajúci spoločníci. A ak nemeníš predmet podnikania a ostatné skutočnosti, ktoré sa zapisujú aj do živnostenského registra, živnostenský úrad táto zmena nezaujíma. Podľa mojich posledných skúseností sa zamieta zápis najmä pre chýbajúce náležitosti zmluvy podľa obch. zákonníka, ktoré nie sú potrebné pre živ.register. Živnostenský úrad neskúma iné náležitosti, ako tie, ktoré sú potrebné pre vydanie živ. listu. Súd musí pre zápis do obch. registra skúmať všetky zákonné podmienky spoločenskej zmluvy.

:) :) :) Tých smajlíkov máš na udobrenie za tie výkričníky.
josh
01.05.06,10:10
ok udobrenie prijmam :) ukoncime to tym, ze to zavisi od konkretneho obchodneho registra... a mame obaja pravdu :) nikto neprehral a vyhrali sme obaja :)
Žofa
02.05.06,12:59
Dobrý deň,
dostali sme zo súdu odmietnutie vykonania zápisu do OR (predmet činnosti v ŽL sa nezhodoval s predmetom činnosti v spol. zmuve - drobný nedostatok). Prepracovali sme spol. zmluvu a ponechali pôvodný dátum a vypracovali znova návrh na zápis do OR a k tomu ešte námietku.
Chcem sa opýtať, či pôvodný dátum na spol. zmluve môže zostať a či návrh na zápis musí byť dodržaný min. 5 pracovných dní alebo môžeme dať kratší termín. Prosím súrne odpoveď, zajtra to chceme ísť znovu podať na OR.
Ďakujem
Eulalia
02.05.06,15:13
Dobrý deň,
dostali sme zo súdu odmietnutie vykonania zápisu do OR (predmet činnosti v ŽL sa nezhodoval s predmetom činnosti v spol. zmuve - drobný nedostatok). Prepracovali sme spol. zmluvu a ponechali pôvodný dátum a vypracovali znova návrh na zápis do OR a k tomu ešte námietku.
Chcem sa opýtať, či pôvodný dátum na spol. zmluve môže zostať a či návrh na zápis musí byť dodržaný min. 5 pracovných dní alebo môžeme dať kratší termín. Prosím súrne odpoveď, zajtra to chceme ísť znovu podať na OR.
Ďakujem

Aj tá opravená spoločenská zmluva musí mať overené podpisy zakladajúcich spoločníkov. Dátum tam síce môže zostať, ale stejne platí dátum overeného podpisu. Na živnostenskom registri si nevšimli, že sa nezhoduje predmet činnosti so spoločenskou zmluvou? Tých 5 dní na opravu podania - to je moja konkrétna skúsenosť s bratislavským registrom. Ako vidíš z predchádzajúcej polemiky, každý register asi postupuje s miernymi rozdielmi.Inak lehota na podanie návrhu na zápis do OR je iná, o tých 5 dňoch som hovorila len v súvislosti s opravou podania.
Žofa
02.05.06,16:16
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Eulalia
03.05.06,02:20
Daj vedieť, ako si dopadla a na ktorom súde to bolo. Skutočne ma to zaujíma, pretože sa zdá, že každý registrový súd má svoje "špecialitky".
adozo
24.07.06,08:04
Ahojte,

Mam nasledovný problém:
Dostali sme oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu do OR z dôvodu:
spoločenská zmluva neobsahuje - výšku splatených vkladom spoločníkov pri založení spoločnosti, spôsob a lehoty splácania vkladov. (§ 110 ods.písm d) Obch.z.)

Spoločenská zmluva obsahuje nasledovné (bolo podpísané 07.07.2006):

Článok 5
ZÁKLADNÉ IMANIE SPOLOČNOSTI

1. Základné imanie spoločnosti je 200 000 Sk, slovom dvestotisíc slovenských korún.
2. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladu je:
xxx 140 000 Sk t.j. 70%
xxx 60 000 Sk t.j. 30%
3. Vklady uvedené v odseku 2 splatia spoločníci v hotovosti k rukám správcu vkladu, resp. prevodom na bankový účet, určený správcom vkladu.
4. Vlastnícke právo k častiam vkladov, ktoré boli splatené pred vznikom spoločnosti, prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku.
5. Valné zhromaždenie spoločnosti môže uložiť spoločníkom prispieť na úhradu strát spoločnosti peňažným plnením nad výšku vkladu až do polovice (50 %) základného imania spoločnosti podľa výšky vkladov spoločníkov.
6. Pred vznikom spoločnosti spravuje vložené vklady xxx, ako správca vkladu. Ak by spoločnosť nevznikla, je povinný zabezpečiť vrátenie vložených častí vkladov spoločníkom.

Poslali sme aj VYHLÁSENIE O ROZSAHU SPLATENIA VKLADOV

Spoločenskou zmluvou zo dňa 07. 07. 2006 bola založená obchodná spoločnosť s.r.o. so sídlom xxx. Podľa článku 5 zmluvy bola správou vkladov spoločníkov do vzniku spoločnosti poverená pani XXX.
Ako správca vkladu podľa § 60 ods. 4 Obchodného zákonníka vyhlasujem, že
a) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 140 000 Sk, slovom stoštyridsaťtisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu,
b) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 60 000 Sk, slovom šesťdesiattisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu.
Nakoľko spoločníci splatili na každý peňažný vklad 100 %, splnili tým svoju povinnosť podľa § 111 ods. 1 zákona.
Vo .... dňa 07. 07. 2006

Preto som to všetko rozpísal, lebo pred mesiacom firmu, kde sa podávali doklady, kde sa používali tie iste vzory (len mená boli iné), zapísali do OR.

Poraďte mi ako mám doplniť spoločenskú zmluvu?

Vopred ďakujem.
josh
24.07.06,09:07
po rychlom precitani by som osobne doplnil do spolocenskej zmluvy vetu, ze vklady spolocnikov boli splatene pri zalozeni spolocnosti v celosti (rozhodnutie valneho zhromazdenia + uplne znenie SZ + namietky)
Evanka
24.07.06,09:42
Ahojte,

Mam nasledovný problém:
Dostali sme oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu do OR z dôvodu:
spoločenská zmluva neobsahuje - výšku splatených vkladom spoločníkov pri založení spoločnosti, spôsob a lehoty splácania vkladov. (§ 110 ods.písm d) Obch.z.)

Spoločenská zmluva obsahuje nasledovné (bolo podpísané 07.07.2006):

Článok 5
ZÁKLADNÉ IMANIE SPOLOČNOSTI

1. Základné imanie spoločnosti je 200 000 Sk, slovom dvestotisíc slovenských korún.
2. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladu je:
xxx 140 000 Sk t.j. 70%
xxx 60 000 Sk t.j. 30%
3. Vklady uvedené v odseku 2 splatia spoločníci v hotovosti k rukám správcu vkladu, resp. prevodom na bankový účet, určený správcom vkladu.
4. Vlastnícke právo k častiam vkladov, ktoré boli splatené pred vznikom spoločnosti, prechádza na spoločnosť dňom jej vzniku.
5. Valné zhromaždenie spoločnosti môže uložiť spoločníkom prispieť na úhradu strát spoločnosti peňažným plnením nad výšku vkladu až do polovice (50 %) základného imania spoločnosti podľa výšky vkladov spoločníkov.
6. Pred vznikom spoločnosti spravuje vložené vklady xxx, ako správca vkladu. Ak by spoločnosť nevznikla, je povinný zabezpečiť vrátenie vložených častí vkladov spoločníkom.

Poslali sme aj VYHLÁSENIE O ROZSAHU SPLATENIA VKLADOV

Spoločenskou zmluvou zo dňa 07. 07. 2006 bola založená obchodná spoločnosť s.r.o. so sídlom xxx. Podľa článku 5 zmluvy bola správou vkladov spoločníkov do vzniku spoločnosti poverená pani XXX.
Ako správca vkladu podľa § 60 ods. 4 Obchodného zákonníka vyhlasujem, že
a) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 140 000 Sk, slovom stoštyridsaťtisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu,
b) spoločník XXX do dnešného dňa zaplatil do pokladne spoločnosti 60 000 Sk, slovom šesťdesiattisíc slovenských korún, t. j. 100 % svojho peňažného vkladu.
Nakoľko spoločníci splatili na každý peňažný vklad 100 %, splnili tým svoju povinnosť podľa § 111 ods. 1 zákona.
Vo .... dňa 07. 07. 2006

Preto som to všetko rozpísal, lebo pred mesiacom firmu, kde sa podávali doklady, kde sa používali tie iste vzory (len mená boli iné), zapísali do OR.

Poraďte mi ako mám doplniť spoločenskú zmluvu?

Vopred ďakujem.
Na základe toho, čo ti napísali, by som to upravila nasledovne:
2. Základné imanie spoločnosti je vytvorené peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom zakladajúci spoločníci sa zúčastňujú na ňom nasledovne:
Meno xxxxx peňažný vklad 140 000,- Sk
splatené 140.000,- Sk
Meno xxxxx peňažný vklad 70 000,- Sk
splatené 70.000,- Sk
3. Vklady uvedené v odseku 2 splatia spoločníci v hotovosti k rukám správcu vkladu, do podania návrhu na zápis do obchodného registra.
adozo
28.08.06,08:24
Dakujem vsetkym, preslo to :-)
Petra79
08.09.06,08:06
ahojte mam dva problemy
1. dnes som si vyzdvihla zivnostensky list a v nom su predmety podnikania poprehadzovane a nie v takom poradi ako v spolocenskej zmluve. este pred vyzdvihnutim ZL sme boli dat notarsky overit navrh na zapis do OR a ostatne prilohy ale v navrhu na zapis mam predmety uvedene v takom poradi ako v spolocenskej zmluve...takze neviem zoberu to na OR?
2. v spolocenskej zmluve mame predmet:
osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel taxislužby, ale v ZL nezapisali s výnimkou vozidiel taxislužby. V navrhu do OR to ale mame zapisane...takze opat zoberu to?
Prosim prosim o odpoved potrebujem to podat este dnes.Dakujem vam
josh
08.09.06,08:11
1. poradie je nepodstatne
2. zavisi od vyssieho sudneho uradnika, ako sa vyspal. Mne raz (opodstatnene) nezapisali, lebo som omylom do navrhu dal "predaj alkoholickych, nealkoholickych..." a malo tam byt "predaj nealkoholickych...". S touto taxisluzbou by sa dalo povedat, ze to nie je sirsi predmet cinnosti ako vydany zivnostensky list, takze podla mna to pojde, treba skusit, alebo ist naspat na zivnostensky a poprosit ich, nech to opravia.
ajobs
08.09.06,08:12
ahojte mam dva problemy
1. dnes som si vyzdvihla zivnostensky list a v nom su predmety podnikania poprehadzovane a nie v takom poradi ako v spolocenskej zmluve. este pred vyzdvihnutim ZL sme boli dat notarsky overit navrh na zapis do OR a ostatne prilohy ale v navrhu na zapis mam predmety uvedene v takom poradi ako v spolocenskej zmluve...takze neviem zoberu to na OR?
2. v spolocenskej zmluve mame predmet:
osobná cestná doprava vykonávaná cestnými osobnými vozidlami, ktorých celková obsaditeľnosť nepresahuje deväť osôb vrátane vodiča s výnimkou vozidiel taxislužby, ale v ZL nezapisali s výnimkou vozidiel taxislužby. V navrhu do OR to ale mame zapisane...takze opat zoberu to?
Prosim prosim o odpoved potrebujem to podat este dnes.Dakujem vam

Bod 1. to by problém nemal byť, ak je to len v inom poradí, ale text je identický.
Bod 2. to už môže byť problém, ale skús to podať takto, a keď ti to registrový súd vráti, požiadaj živnostenský odbor o vydanie nového ŽL (samozrejme bez poplatku), kde ti zapíšu aj teraz neuvedený text.
Petra79
08.09.06,08:17
dakujem za odpovede urcite napisem ako som dopadla skusim to risknut...drzte mi prsty
josh
08.09.06,08:19
HA! rychlejsi som bol
ajobs
08.09.06,08:20
HA! rychlejsi som bol

No o minútu, ale vieš, so sadrou na ruke sa blbo píše.
josh
08.09.06,09:57
vyhovorky... :)
Petra79
08.09.06,12:54
chlapi tak som to bola podat takze ked ste ma tam poslali dobre tak diky a ked ne tak aj ten druhy bude mat sadru na ruke:D
ajobs
08.09.06,14:08
chlapi tak som to bola podat takze ked ste ma tam poslali dobre tak diky a ked ne tak aj ten druhy bude mat sadru na ruke:D

:D :D :D ...ale keď to vyjde, pozveš nás na poldeci. Napriek sádre, piť môžem.:) :D :D
Petra79
08.09.06,14:33
dohodnute ale este si pockame tych 5 dni
josh
20.09.06,09:14
no s tou spolocenskou zmluvou, urcite mas potvrdenie o prevzati a je tam napisane, kolko priloh je pripojenych k navrhu. ak to tam je spravne, nemusela by si davat tu spolocensku dvakrat, iba spravit kopiu z tohto potvrdenia a prilozit, ze si ju tam predsa dala.
Ak sa nechces hadat, tak to tam supni a hotovo.
Namietku Ti zial neviem dat.
josh
21.09.06,06:25
Ono by ste mali podla mna dat opravit zivnostensky list v prvom rade, samozrejme chapem, ze komunikacia s uradom vedie casto do slepej ulicky.
V takomto pripade by ste mali spravit dodatok k spolocenskej zmluve, tzn. aby ste ho dorucili na obchodny tak, ze 2x spolocenska, 2x dodatok (na vsetkom osvedcena pravost podpisov), 2x uplne znenie. Toto je iba moj nazor, ktory sa mi ale podaktori kolegovia snazia zatial bezuspesne vyvratit.
ajobs
21.09.06,07:18
Sú 2 možnosti:
1. požiadať živnoúrad o zmenu ŽL tak, aby súhlasil v predmete podnikania so spoločenskou zmluvou (potom túto netreba opravovať). Tam by si mal úrad uvedomiť, že bezdôvodne zmenil napísané predmety činnosti v návrhu - to je ovšem ťažší spôsob, lebo sa treba dohodnúť s úradom,
2. v zmysle ŽL zmeniť predmety podnikania v spoločenskej zmluve, overiť podpisy a 2x ju priložiť v návrhu.
ajobs
22.09.06,13:17
riesim namietku na OS proti odmietnutiu zapisu do OR. ( predmet v navrhu nebol vv sulade so zivnolistom, nebola prilozena spol.zmluva) chcem to dat dnes dokopy, ak sa mi to podari... takze mam napisanu namietku, spolocensku zmluvu chcem dat opat overit notarom ( mam tam datum ako bola napisana t.j. 28.8.2006) ale overena bude asi s dnesnym datumom, takze dufam, ze je to v poriadku...alebo sa mylim?
druhy moj problem je v navrhu, ktory som cely opat vypisala a predmet som dala do suladu so zivnolistom...ale nakonci je datum...kedy navrhujeme napisat spol.do OR a my sme tam mali 19.9.2006 co uz ubehlo...treba napisat novy datum, alebo to spatne zapisu?
A co s prilohami? v navrhu su vypisane ale tie som im uz dala takze nemusia byt prilozene?
uz ma asi z toho trafi:eek: dakujem

1. overenie podpisov s dnešným dátumom je v poriadku,
2. zápis do OR nemôže byť spätne, treba uviesť nový dátum,
3. ak si už prílohy dala, nemusíš ich znova prikladať.
Petra79
12.10.06,17:51
ahojte takze vyslo nam to...sme v OR...tymto chcem podakovat vsetkym, ktori poskytli cenne informacie, bez ktorych by sme museli chodit po pravnikoch a neviem kde este....SRDECNA VDAKA
sairo
12.10.06,17:55
gratulujeme a prajeme vela uspechov :D
makusko
13.05.07,09:59
ahojte dostal som odmietnutie na zapis do OR koli chybajucemu Listu vlasnistva spolocnosti ktorej budem platit najom a mala chyba v spolocenskej zmluve.

a chcem sa spytat : 1. napisem namietku a v nej ako "k č." napišem ktore čislo? 2/Re/456/2007 ? nejake take?
2. opravim spolocensku zmluvu a dam znova overit a je treba znova aj posielat návrh na zapis? preco? a tam kolky nelepim uz? nebude problem ked poslem nový navrh aj s namietkou bez kolkov? dakujem
simonka
21.08.07,12:21
Dobrý deň dostala som odmietnutie na zápis sro. navrhli sme obchodné meno, ktoré už existuje. Máme doložiť, zmenu spoločenskej zmluvy mám rozumieť dodatok s novým názvom spoločnosti a úplne znenie spoločenskej zmluvy( nie novú spoločenskú zmluvu), čiže napíšem na hlavičku úplne znenie a skopírujem SZ s novým názvom spoločnosti?
josh
21.08.07,13:10
Dobrý deň dostala som odmietnutie na zápis sro. navrhli sme obchodné meno, ktoré už existuje. Máme doložiť, zmenu spoločenskej zmluvy mám rozumieť dodatok s novým názvom spoločnosti a úplne znenie spoločenskej zmluvy( nie novú spoločenskú zmluvu), čiže napíšem na hlavičku úplne znenie a skopírujem SZ s novým názvom spoločnosti?
Kedze uz treba ist na istotu a nechcete sa sudit s nejakym sudom za to, ze ste to nemuseli dokladat, spravil by som dodatok, uplne znenie a urobil by som pre istotu aj vsetky vyhlasenia a podpisove vzory, kde figurovalo stare obchodne meno. Dalej by som spravil aj novy navrh a pripadne vyziadal zo zivnostenskeho aj uradny zaznam o tom, ze sa menil zivnostensky list - v obchodnom mene spolocnosti.
Na druhej strane by malo stacit aj to, co pises ty, ale ako vravim, isiel by som na istotu.
simka999
24.08.07,05:56
Mám otázku k úplnemu zneniu spoločenskej zmluvy.
malo by tovyzerať asi tak:

Uplne znenie SZ v znení dodatku č.1 k SZ zo dňa....

text

má tam byť aj toto

V........ dńa............
podpis alebo bez podpisov
josh
24.08.07,07:57
uplne znenie vyhotovuje konatel a kedze vyhotovenie ma byt pisomne, bolo by fajn, keby bolo aj podpisane :)
staslov
08.09.07,03:54
v ramci namietok predložiť úplné znenie spoločenskej zmluvy, ktoré bude všetky náležitosti § 110 OZ obsahovať, pokiaľ uplynula lehota na podanie námietok ale ešte nie lehota 90 dní od získania ŽL, znovu podať nový návrh, ak uplynula lehota 90 dní, vrátiť ŽL a všetko začať od znova.
heket
19.09.07,19:05
Do koľkých dni je súd povinný zapísať sro do obchodného registra?Nie je tam lehota že do 7 dní?Aké máte prosím Vás skúsenosti s lehotami zápisov. Nám po 25 dňoch poslal zamietnutie zápisu.Teraz zasielame námietku.Vidí sa mi to veľmi dlhá doba.
Zoltán Kovács
19.09.07,19:12
Do koľkých dni je súd povinný zapísať sro do obchodného registra?Nie je tam lehota že do 7 dní?Aké máte prosím Vás skúsenosti s lehotami zápisov. Nám po 25 dňoch poslal zamietnutie zápisu.Teraz zasielame námietku.Vidí sa mi to veľmi dlhá doba.

Mne sro zapísali do 5 dni.
heket
19.09.07,19:24
A podľa zákona je aká lehota?A ostatní máte aké skúsenosti?
ajobs
19.09.07,20:28
A podľa zákona je aká lehota?A ostatní máte aké skúsenosti?


Podľa zákona je lehota 5 pracovných dní.
josh
20.09.07,07:59
drobna oprava: 5 pracovnych dni
ajobs
20.09.07,19:20
drobna oprava: 5 pracovnych dni

mimotemy Vďaka josh, už som opravil. Myslel som, že to je každému jasné - že 5 pracovných dní, ale nenapísal som.
josh
21.09.07,06:54
Bol v tom zmatok, lebo zivnostensky mal na vydanie 7 dni a obchodny register 5 pracovnych dni. Od oktobra sa meni myslim zivnostensky tiez na 5 pracovnych dni, takze je to rovnake.
lastovicka
10.10.07,18:20
Podali sme ziadost na OR a prislo nam,odmietnutie ze nesplanme vraj tieto podmienky: "Navrh nesplna podmienky podla par.6ods.1 pism.c)zakona c.530/2003 Z.z. o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorych zakonov v zneni neskorsich predpisov:
-spolu s navrhom na zapis nebola predlozena listina,ktorou sa preukazuje vlastnicke pravo alebo uzivacie pravo k nehnutelnosti,alebo jej casti,ktore uzivanie nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania nevylucuje,alebo suhlas vlastnika nehnutelnosti alebo jej casti so zapisom nehnutelnosti alebo jej casti ako sidla alebo miesta podnikania do obchodneho registra podla osobitneho predpisu(par.4 ods.2 vyhlasky č.25/2004 Z.z. ktorou sa ustanovuju vzory tlaciv na podavanie navrhov na zapis do obchodneho registra a zoznam listin,ktore je potrebne k navrhu na zapis prilozit v zneni neskorsich predpisov) "

Prosim ta vies mi poradit ako si to riesil ?Mam uz original LV,najomnu zmluvu s najomcom,co este potrebujem?prosim ako bz malo vyzerat odvolanie ?Nic ine k tomu netreba?Vdaka za kazdu radu.
Cecilia
10.10.07,18:48
lastovicka
11.10.07,08:32
este vam poprosim o radu,staci teda LV,a najomna zmluva,ktore musi byt overena alebo staci ked budu len podpisz najomcu a prenajimatela?a treba aj suhlas vlastnika bytu,ak ano nemate niekto vzor ako by to malo vyzerat....
KEJKA
11.10.07,09:40
všetko čo chceš, tu je. Vyhľadaj si. Sú tu aj vzory.
redie
11.10.07,12:04
k tomu zapisu sro do ORSR...by som sa chcela spytat, kolko trva od podania ziadosti na ORSR po jej vybavenie...dakujem
redie
11.10.07,12:07
este vam poprosim o radu,staci teda LV,a najomna zmluva,ktore musi byt overena alebo staci ked budu len podpisz najomcu a prenajimatela?a treba aj suhlas vlastnika bytu,ak ano nemate niekto vzor ako by to malo vyzerat....

pri zakladani sro podpisy na najomnej zmluve mat overene nemusis (notarom).;)
riccado
11.10.07,12:46
k tomu zapisu sro do ORSR...by som sa chcela spytat, kolko trva od podania ziadosti na ORSR po jej vybavenie...dakujem

5 pracovných dní
kameja
30.10.07,16:11
tak sme si dnes vyzdvihli zamietnutie odvolania. body i/ a j/ sme sice doplnili,
ALE zmysleli si, ze chcu od nas overenie podpisov konatelov, i ked to mame ako sucast spolocenskej zmluvy s klauzulou, ze podpisy spolocnikov, ktori su konatelmi predstavuju i podpisovy vzor. spravili sme chybu my alebo na sude?
volali sme na OR, mame podat odvolanie a prilozit overeny podpisovy vzor konatelov.


Našla som k zamietnutiu zápisu do OR len tento jeden príspevok, ale neviem ako ďalej postupovať.Požiadali ma o pomoc vo veci zamietnutia zápisu, čo sa dá s tým robiť.Preštudovala som si všetky príspevky ale neviem poradiť a všetko nové naučí niečo aj mňa, tak by som rada rozlúskla tento problém.
Ako prvé dostali odmietnutie zápisu do OR s možnosťou podať námietky. Námietkou opravovali niekoľko vecí, medzi iným však trvali na obchodnom mene aké si zadali , aj keď súd namietal zameniteľnosť s iným obchodným menom už zaregistrovaným,aj keď tam boli drobné odchílky-interpunkčné znamienka.Teraz na tie námietky prišlo uznesenie o zamietnutí námietok-súd námietky navrhovateľa zamietol.Je to vlastne len kůli tomu obchodnému menu.Je možné sa proti tomuto uzneseniu odvolať do 15 dní.V odvolaní má uviesť proti čomu sa odvoláva.A teraz neviem čo ďalej.Je možné v odvolaní opraviť to obchodné meno, alebo už nie je šanca a musí sa znova platiť 10 000,- kolok a žiadať nanovo zápis do OR? Odvolával sa niekto alebo vie poradiť ako sa odvolať aby nemuseli nanovo platiť?
Zatiaľ som poadu len sledovala a je super, mnoho rád už pomohlo aj mne, tak dúfam , že aj teraz mi niekto poradí.Vopred ďakujem.
josh
31.10.07,06:18
kameja, vidim v tvojom profile, ze si uctovnik, tak nechapem, preco sa na teba obracaju, potom sa tu musis trapit na porade.
ja by som im odporucil obratit sa na toho pravnika, ktory im tie listiny vyhotovoval, nech im to dotiahne do konca.
ak si to robili sami, mozu skusit podavat odvolania, ale skor ako za niekolko mesiacov sa o tom odvolani nerozhodne. takze radsej vsetko na novo a prisli takmer o vsetko, co zaplatili doteraz. a kedze chceli usetrit za zalozenie, tazko teraz vsetko preplatia. myslim inak, ze to je spravodlive :)
kameja
31.10.07,14:33
kameja, vidim v tvojom profile, ze si uctovnik, tak nechapem, preco sa na teba obracaju, potom sa tu musis trapit na porade.
ja by som im odporucil obratit sa na toho pravnika, ktory im tie listiny vyhotovoval, nech im to dotiahne do konca.
ak si to robili sami, mozu skusit podavat odvolania, ale skor ako za niekolko mesiacov sa o tom odvolani nerozhodne. takze radsej vsetko na novo a prisli takmer o vsetko, co zaplatili doteraz. a kedze chceli usetrit za zalozenie, tazko teraz vsetko preplatia. myslim inak, ze to je spravodlive :)

Tiež sa týmto naučím niečo nové, takže je aj v mojom záujme skúsiť to prelúskať.To odvolanie může trvať aj niekoľko mesiacov?Takže ak to prešvihne tých 90 dní na zápis tak sa to může začať odznova?
josh
31.10.07,14:40
nie, ta lehota na podanie navrhu 90 dni po vydani zivnostenskeho listu sa prerusuje az do pravoplatneho skoncenia veci.
Gastanko
21.02.08,09:29
Ideme zakladať s.r.o., takže čítam všetko na porade ohľadne toho. Chcela by som sa spytať čo sa týka názvu s.r.o. môže nám súd zamietnuť registráciu s.r.o. keď sa názov odlišuje len interpunkčným znamienkom napriklad je zaregistrovaná GASTAN, s.r.o. a my by sme chceli GAŠTAN, s.r.o. čiže by sa odlišovala len mäkčeňom? Ďakujem.
klaudiak
04.07.08,10:19
áno zamietna Vám veľmi podobný prípad a prišlo mi zamietnutie
veja79
30.04.09,06:37
Zdravím poraďáci, vie mi prosím niekto poradiť?
Tiež mi prišlo odmietnutie zápisu pre" nezrozumiteľné udanie ZI - nakoľko bolo v SZ ktorá je ešte z 11/2008 uvedené v korunách. navrhli nám aby sme spravili dodatok v eurách. Stačí v námietke doložiť dodatok, alebo musíme nanovo aj návrh na klad aj vyhlásenie správcu vkladu? Tie boli duálne aj SK aj €
mi_ke
30.04.09,10:44
Ano, musis vypracovat dodatok SZ, kde budes mat eura... podpisy vsetkych spolocnikov overit a kedze vychadzam z toho, ze aj do formulara a prehlasenia spravcu vkladu ste pisali SK, tak treba podat novy navrh a nove prehlasenie, kde budu len eura.
veja79
30.04.09,17:35
T.j. úplne odznova aj s poplatkom? Vo formulári aj v prehlásení boli aj € aj SK.
Bude chyba ak tie veci spravíme a nebude ich treba?Môžu nám odpustiť ten poplatok?
mi_ke
30.04.09,19:29
Nie odznova podat navrh, ale v ramci namietok opat podat spravne vyplneny formular...Inak, nejak si neviem predstavit ako ste do prvozapisu dali euro aj SK.
veja79
03.05.09,18:58
Nejak sme nevedeli čo s tými korunami tak sme tam dali koruny a v zátvorke prepočítané na euro- preto to neprešlo- vraj nezrozumiteľné. Treba aj úplné znenie? Treba aj zasadnutie valného zhromaždenia? Ide to do Trnavy.
Mienime len dodatok, vyhlásenie a návrh- tlačivo s novým dátumom a pridanými prílohami len v eurách všetko overené+námietka- stačí?
Ďakujem všetkým
veja79
28.05.09,17:21
Námietku nám zamietli nakoľko sme podľa nich nedoložili premenu ZI na euro - podľa nás to ale bolo doplnené dodatkom k SZ, ktorá bola podpísaná všetkými spoločníkmi a overené u notára- to neni dosť?
Poslali sme aj nový návrh na vklad - overený aj vyhlásenie správcu nové overené- lebo na týchto troch to bolo pôvodne duálne. Čo tam chýbalo?
Vivi
08.06.09,11:38
Prosim o radu - co su predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti?
Zamietli nam navrh na registraciu sro,lebo to nemame uvedene v spolk.zmluve.poradte,prosim....
riccado
08.06.09,20:05
Prosim o radu - co su predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom
spoločnosti?
Zamietli nam navrh na registraciu sro,lebo to nemame uvedene v spolk.zmluve.poradte,prosim....

1. su to napr. spravne poplatky, notarske poplatky, sudne poplatky, odmena advokata a pod...

2. je to povinnou sucastou spolocenskej zmluvy a staci tam uviest napr:

Predpokladane naklady spolocnosti suvisiace so zalozenim a vznikom spolocnosti su 500.- EUR
VODCA
22.03.10,08:58
Dobry den,
potreboval by som poradit.
Podaval som navrh na zapis sro elektronicky. zamietli mi to z dovodu,ze spolocnost bola zalozena zakladatelskou listinou az po tom,co boli vydane zivnostnenske listy. Ako z toho von ?
Vec sa ma tak,ze ja blbec som raz overil zakladatelsku u notara, potom podal na zivnosti a ked som dostal zivnostenske listy,tak az potom som to overil 2x a to nascanoval do prilohy pri elektronickom podani ? Da sa s tym nieco robit ? Kedze pri elektronickom podani nemusi byt overena u notara zakladatelska zmluva? Jedna sa o jednoosobovu sro a zakladatel je drzitelom ZEP, ktorym to aj podpisal vsetko.

dakujem..prosim o rychlu odpoved..kedze cas na namietky bezi..
mi_ke
23.03.10,11:56
Nechapem...ty si nechal overit podpis na zakl. listine po tom co si podal povodnu ZL na zivnostensky urad? Lebo ak ano, tak jasne, ze to zamietli. Stacilo vyhotovit overene kopie povodne ZL, aj keby to bolo potom co si dal navrh ZL na zivnostensky urad. A kde si zobral, ze pri elektronickom podani nemusi byt overena ZL? Jasne, ze musi.
Ak mas povodnu ZL, tak na register odosli jej overenu kopiu, aby bolo zrejme, ze spolocnost uz bola zalozena, ked si podaval ziadost o vydanie zivn. listov, nie overeny podpis!
VODCA
23.03.10,20:14
vec je taka,ze som si dal overit len jednu ZL a tu som podal na zivnostensky urad. Potom,ked mi vydali zivnostenske listy,tak som si dal overit 2x ZL a tu som nascanoval. Moja chyba..
Cital som to tu na fore,ze niekto to tak podaval,ze zakladatelsku ako wordacky dokument klasicky podpisal cez ZEP a to poslal a ze mu to preslo.. z toho som vydedukoval,ze asi to netreba overit, nascanovat, podpisat cez ZEP a tak poslat.

Ako to potom je ? som z toho uplny magor ) :