kolja8
17.08.09,08:59
Ak dam 2rocne dieta do statnej skolky, prichadzam o RP.Mam vsak otazku: automaticky sa musim odhlasit zo soc.p. z rodicovskej dovolenky a prestava za mna platit odvody stat? nie je mozne zachovat si rodic.dovolenku do troch rokov dietata?Pracujem na dohodu a rada by som to tak zachovala.Asi to nie je mozne, ale pre istotu sa pytam...
Dakujem
mariangelo
17.08.09,07:07
Radšej si to zisti na UPSVaR. Máme podobný prípad - tiež bude mať vnuk dva roky a potrebovala sa dcéra zamestnať kvôli nároku na ďalšiu MD a povedali mi, že keďže ona poberá RP od minulého roku, tak na ňu sa toto nové ustanovenie, čo platí v tomto roku nevzťahuje. Nezisťovala som prečo, lebo nakoniec sa nezamestnala, ale tak mi povedali na UPSVaR.
kolja8
17.08.09,07:20
Bola som sa informovat na soc.p. a tam mi povedali, ze mi automaticky RD konci, no nasla som na internete protichodny nazor a ta teta zo soc.p. bola tiez najprv taka neista.Hladam niekoho s pod.skusenostou pre istotu.Dakujem.
veronikasad
17.08.09,07:34
Ak dam 2rocne dieta do statnej skolky, prichadzam o RP.Mam vsak otazku: automaticky sa musim odhlasit zo soc.p. z rodicovskej dovolenky a prestava za mna platit odvody stat? nie je mozne zachovat si rodic.dovolenku do troch rokov dietata?Pracujem na dohodu a rada by som to tak zachovala.Asi to nie je mozne, ale pre istotu sa pytam...
Dakujem
starostlivosť o dieťa je definovaná v poučení vyhlásenia, ktoré podpisuje rodič v sociálnej poisťovni

http://www.socpoist.sk/ext_dok-vyhlasenie-fyzickej-osoby--ze-sa-riadne-stara-o-dieta/13153c

...
e) rodič počas práce vykonávanej na základe dohôd o*prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru zabezpečí riadnu starostlivosť o*dieťa druhým rodičom dieťaťa alebo inou plnoletou fyzickou osobu podľa osobitného predpisu [§ 2 ods. 3 písm. d) zákona č. 561/2008 Z. z.].
kolja8
17.08.09,09:19
Dakujem, pani v soc.poistovni bola sice neista, ale mala teda pravdu.