ela.tax
17.08.09,09:20
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu v dvoch pripadoch:

1. Mam fakturu od zahranicneho dodavatela za poskytnuie pristupu na web server. mozem poskytnutie chapat ako sluzbu, alebo ide z mojej strany o odplatu za poskyntnutie prav podla par 16 pis e) 1.,2. Neviem, ci sa poskytnutim pristupu na web rozumie vyuzitie priemysel. prava, resp. ci sa vztahuje na tuto cinnost autorske prave....

2. zahranicna spolocnosti fakturuje prenajom IT systemu. kazdy mesiac sa platia za prenajom modulov tohto IT systemu fakturuje. Ide skor o najom licencii. podla mojho nazoru, by mala byt aplikovana zrazkova dan z kazdej platby.
budem rada ak ma uistite resp. napravite v mojich nazoroch. vopred velmi pekne dakujem.
ela.tax
17.08.09,07:33
nikto nic
Tweety
17.08.09,07:39
dobry den, chcela by som vas poprosit o radu v dvoch pripadoch:

1. Mam fakturu od zahranicneho dodavatela za poskytnuie pristupu na web server. mozem poskytnutie chapat ako sluzbu, alebo ide z mojej strany o odplatu za poskyntnutie prav podla par 16 pis e) 1.,2. Neviem, ci sa poskytnutim pristupu na web rozumie vyuzitie priemysel. prava, resp. ci sa vztahuje na tuto cinnost autorske prave....

2. zahranicna spolocnosti fakturuje prenajom IT systemu. kazdy mesiac sa platia za prenajom modulov tohto IT systemu fakturuje. Ide skor o najom licencii. podla mojho nazoru, by mala byt aplikovana zrazkova dan z kazdej platby.
budem rada ak ma uistite resp. napravite v mojich nazoroch. vopred velmi pekne dakujem.
Áno, pri licenciách uplatníš ZD.
ela.tax
17.08.09,07:50
dakujem. je podla vasho nazoru poskytnutie pristup na web stranku sluzba or. viaze na na tento pristup autorske pravo dodavatela?
Vladimír Ozimý
17.08.09,07:56
dakujem. je podla vasho nazoru poskytnutie pristup na web stranku sluzba or. viaze na na tento pristup autorske pravo dodavatela?

treba ísť vždy do zmluvy pretože licenčné poplatky môžu byť rôzno zadefinované v zmluvách...vo všeobecnosti licenčný poplatok by malo byť využívanie produktu vytvoreného niekym iným, využívanie skúsenosti. Poplatok za prístup na stránku treba posúdiť či je to poplatok za nejakú všeobecnú stránku alebo vám na mieru šitú :)...ale v prvom prípade aj by som sa priklonil ku službe t.j. nie k zrážkovej dani a v druhom prípade jednoznačne licenčný poplatok a zrážková daň do výšky určenej v medzinárodnej zmluve
ela.tax
17.08.09,08:03
Dakujem p. Ozimy!
Zmluva je niekedy problem, ked je jej uzatvorenie resp. neuzatvorenie definovane hodnotou obstaravaneho predmetu/sluzby. Vo velkych firmach to tak bohuzial funguje :)
Vladimír Ozimý
17.08.09,08:17
Dakujem p. Ozimy!
Zmluva je niekedy problem, ked je jej uzatvorenie resp. neuzatvorenie definovane hodnotou obstaravaneho predmetu/sluzby. Vo velkych firmach to tak bohuzial funguje :)

ja som v tomto prípade myslel zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia :)...ta už je uzatvorená medzi štátmi :)
Polly404
04.12.09,07:56
Prosím Vás, počuli ste niečo o tom, že existuje zvýhodnené zdanenie licenčných polatkov, autorských práv a podobne?