vanilka
17.08.09,09:43
ahojte, potrebujem pomoc

robim vykaz DPH a vaham pri riadkoch 13, 14, 15. V pouceni je, ze riadok 13 sa rovna suctu riadkov 14 a 15. V riadku 14 - EU tovar v riadku 15 - tovary a sluzby 3.krajiny....chcem sa spytat do ktoreho riadku mam dat EU sluzby.....nikde som to nenasla podla odkazov na paragrafy v riadkoch...
dik za kazdu pomoc
vanilka
17.08.09,07:45
opravujem sa...nema to byt sucet, teraz to tu vidim
Milan Benka
17.08.09,07:53
ahojte, potrebujem pomoc

robim vykaz DPH a vaham pri riadkoch 13, 14, 15. V pouceni je, ze riadok 13 sa rovna suctu riadkov 14 a 15. V riadku 14 - EU tovar v riadku 15 - tovary a sluzby 3.krajiny....chcem sa spytat do ktoreho riadku mam dat EU sluzby.....nikde som to nenasla podla odkazov na paragrafy v riadkoch...
dik za kazdu pomoc


Služby EU nie su nikde definované.

Ak sa jedná o služby s miestom dodania mimo SR, tieto služby do DP nevstupujú, evidujete ich iba v záznamoch.
vanilka
17.08.09,08:09
ani ked sa jedna o samozdanenie v ramci EU?
Vladimír Ozimý
17.08.09,08:33
ani ked sa jedna o samozdanenie v ramci EU?

keď ide o samozdanenie tak služba má miesto dodania v tuzemsku a taká sa do DP uvádza do riadkov 9,10 a 19. Ale ak má služba miesto dodania mimo tuzemska, t.j. v inej krajine EU potom toto plnenie nie je predmetom dane a do DP sa neuvádza..
vanilka
17.08.09,09:30
tak to som vobec netusila...hoci nechapem, na danovom urade som zistila, ze mam vyplneny okrem riadka 13 aj riadok 14 omylom ( firma ktorej robim uctovnictvo poskytuje len sluzby do EU), lebo moj uctovny softver ho doplni automaticky aj ked sa jedna o oslobodene sluzby, tak som to bola opravit pri spravkyni, riadok 14 som len premazala, ved vysledok vykazu sa nemeni ale preco ma neupozornila, ze vlastne ani v riadku 13 nema nic byt...mala mi to povedat ...cize ak ja ako SZCO platca dodavam sluzbu do statu EU tiez platcovi, na vykaze o DPH to nikde neuvadzam, resp. budem od buduceho roka...dufam, ze som to pochopila spravne...
Milan Benka
17.08.09,10:05
tak to som vobec netusila...hoci nechapem, na danovom urade som zistila, ze mam vyplneny okrem riadka 13 aj riadok 14 omylom ( firma ktorej robim uctovnictvo poskytuje len sluzby do EU), lebo moj uctovny softver ho doplni automaticky aj ked sa jedna o oslobodene sluzby, tak som to bola opravit pri spravkyni, riadok 14 som len premazala, ved vysledok vykazu sa nemeni ale preco ma neupozornila, ze vlastne ani v riadku 13 nema nic byt...mala mi to povedat ...cize ak ja ako SZCO platca dodavam sluzbu do statu EU tiez platcovi, na vykaze o DPH to nikde neuvadzam, resp. budem od buduceho roka...dufam, ze som to pochopila spravne...

Pokiaľ služba má miesto dodania mimo SR, nejde o oslobodené plnenie, ale o plnenie, ktoré nie je predmetom dane. Ide to mimo DPH.
Paula
17.08.09,10:13
ale preco ma neupozornila, ze vlastne ani v riadku 13 nema nic byt...mala mi to povedat ...



Myslím, že školiť daňovníkov je skôr dobrá vôľa správcu dane, než povinnosť.:)
vanilka
17.08.09,10:45
a to nie je prvy pripad co sa mi stal...taktiez ma spravkyna takmer presvedcila ze sucet riadkov 14 a 15 mi musi davat riadok 13, az ked som pozrela do zakona som zistila, ze to tak nemusi vzdy byt...no co uz nezostava mi nic ine len poopravovat vykazy a odniest na DU...dik. moc ste mi pomohli
vanilka
17.08.09,10:52
Myslím, že školiť daňovníkov je skôr dobrá vôľa správcu dane, než povinnosť.:)


ano, viem, ze to nie je ich povinnost, ale ked som tam uz a bola a rozoberali sme to a vedela vsetky okolnosti mohla ma nato upozornit... sudim len podla seba...mne by to nedalo
Vladimír Ozimý
18.08.09,04:58
ano, viem, ze to nie je ich povinnost, ale ked som tam uz a bola a rozoberali sme to a vedela vsetky okolnosti mohla ma nato upozornit... sudim len podla seba...mne by to nedalo

oni síce nemajú povinnosť školiť daňové subjekty ale majú byť ústretoví pretože tie daňové subjekty ich živia...takže tu nejde ani o to aby školila ale aby bola ochotná, milá, príjemná a pomohla daňovníkovi najlepšie ako vie...aspoň takto by to malo fungovať v štátnej správe...potom budem mať pocit že tie dane aj na niečo platíme...