adavu
17.08.09,10:40
Dobrý den.
Chcela by som požiadať o radu. exekutorka nám v exekucii spojila niekolko exekučnýh titulov do jedného (všetky boli od soc. poistovne ale boli samostatné), ktorý sme neboli schopný naraz splatit. Môže niečo také urobiť? nenašla som nikde podporu v zákone len v EP:
§ 46


(2) Exekútor je povinný vykonávať exekúcie v poradí, v akom mu boli doručené návrhy na vykonanie exekúcie.

Možme sa domáhať náhrady škody žalobou na exekutorku ak to nemohla spraviť? Tým, že sme nemohli zaplatit v čas sme museli zaplatit aj druhu polovicu odmeny exekutorke...a dalsie trovy. čo bolo dost penazí.
Za odpoved vopred pekne dakujem.
Flinstone
18.08.09,09:23
návrhy boli od toho istého oprávneného a smerovali proti tomu istému povinnému, čiže sa obávam, že nič nebránilo tomu aby to spojil do jedného... čím možno aj ušetríte na poplatkoch exekútorovi. Ostáva už len komunikovať s ním a dohodnúť trebárs splátkový kalendár.
iriska
18.08.09,11:56
takéto niečo robí aj samotná SP už vo svojich návrhoch
adavu
18.08.09,12:45
Ano ide o rovnakého oprávneného aj povinného.No my práve na poplatkoch moc neušetríme takto,pretože ide o velmi vysokú sumu a tak tých 10 % ako odmena exekutorke za to že sme neplnili dobrovolne ( keby ano tak dostane len 50% z tých 20% odmeny) je viac ako keby sme mali platit poplatky za každú exekuciu zvlásť. Skutočne to može exekutorka len tak spojiť? je na to nejaká úprava?
Flinstone
18.08.09,19:28
aj keby ste dohodli splátkový kalendár, je to podľa mňa plnenie dobrovoľne... a SP určite poslala x upomienok, čo sa dalo riešiť... Pokiaľ ste to nechali dôjsť až k exekútorovi, ostáva vám už len dohodnúť sa s ním, inak začne vydávať rozhodnutia. A že to niečo stojí? Nikto nechodí do roboty zadarmo... dokonca ani exekútor.
adavu
19.08.09,13:35
exekutorka sa s nami odmieta dohodnuť, splátkový kalendár si vraj možme dohodnuť, ale že to určite nebude za polovičnu odmenu pre nu lebo ona od exekucie neupustí. nejak sa mi to nezdá...
iriska
20.08.09,15:36
polovičná odmena je len z platieb uhradených do 14 dní od prevzatia upovedomenia a jasné, že neupustí od exekúcie, prečo by mala?
adavu
20.08.09,17:39
v tomto je ten problém. Keď dobrovolne zaplatíme čo máme v lehote,ktorú nam na to poskytla tak to je naše dobrovolné plnenie a jej za to prisluchá polovičná odmena, v tom zvyšku ,ktorý získa až po tejto lehote potom odmena celá. Možem si teda toto nárokovať?
iriska
20.08.09,17:55
áno
adavu
20.08.09,18:37
ďakujem,veľmi mi to pomôže