beruska23
17.08.09,10:44
Dobry den,

prosim Vas, ma niekto skusenosti alebo informacie ako to chodi na prijimacich pohovoroch na Bratislavsku vysoku skolu prava - konkretne fakulta prava?

Cakaju ma tam v septembri prijimacky a ja by som rada vedela, z coho pozostava ustny pohovor s komisiou. Co sa zvyknu pytat?

Dakujem velmi pekne vsetkym za odpoved
Lianka
17.08.09,09:36
Ja som robila prijimacky pred 4 rokmi, ale nakoniec som isla na inu fakultu (zobrali ma na dve).

Povedala by som, ze taky vseobecny prehlad - u mna dost vychadzali zo zivotopisu - pytali sa na veci, ktore by som vzhladom na svoju prax mala vediet. Pytali sa dost aj z historie, napr. Samova risa :eek:. Mala som taku knizku - Nauka o spolocnosti, z toho som sa pripravovala. Vo vseobecnosti som bola vtedy dost orientovana, najma co sa tyka politiky. Polozili mi asi dve tri otazky. Dolezite je aj, ako vystupujes.
beruska23
17.08.09,10:12
Dakujem velmi pekne, Lianka.
Kolki mali prosim Ta s Tebou ten pohovor?
Samova risa :) Fuha, tak tam ani nezatnem... uz som vyse 10 rokov zo skoly... musim si oprasit dejiny. Uff.

Dakujem este raz
Lianka
17.08.09,13:30
Vtedy nas bolo vyse 1000, prijimacky sa robili asi dva tyzdne (uz si take detaily nepamatam) - bolo nas ovela viac, ako sa dnes hlasi zaujemcov a brali len limitovany pocet ludi (dnes beru o niekolko stoviek viac).

Samova risa mi ozaj nic nehovorila... :) mne historia moc nehovori, nastastie som bez problemov odpovedala na ostatne otazky a vedela sa obhajit.

Hovorim, ze vela urobi aj dojem, vystupovanie. Zdrave sebavedomie, plynula komunikacia, vhodne oblecenie a vhodna uprava zovnajsku (ide o seriozne povolanie ;))- a vseobecny prehlad, aby ta nenachytali na nieco jednoduchom. Nemas za co, rado sa stalo :).
beruska23
17.08.09,13:42
Dakujem este raz Lianka!

Na akej fakulte si? Masmedialka? Ake je studium na tejto skole? Bavi Ta?
Si spokojna s pristupom?
Lianka
17.08.09,13:50
Nie, nie - som na FEP (Fakulta ekonomie a podnikania).

Uz do toho az prilis vidim za tie roky ;)... ale v podstate mi studium vyhovuje, aj ked Ing. odbor vobec nie :( (nechcela som studovat tento odbor, ale iny nebol a na inu skolu som ist nechcela), u nas poznam pomery, viem, ako to chodi :).

FEP je mensia fakulta ako FP, my tu mame k sebe blizsie :), ale na druhej strane sme od Vas (budova FP a rektoratu) velmi daleko. Mne to pripada, akoby sme ani neboli jedna skola, kazda fakulta zije svojim zivotom :D.

Drzim ti palce na prijimackach, daj vediet, ako dopadli :).