jaanna
17.08.09,11:07
Dobrý deň,
prosím o informáciu aký je postup voči poisťovniam a iným inštitúciám /DU,
ŽR a i./ pri presťahovaní firmy do iného okresu? Ďakujem
m.hladka
17.08.09,09:12
Všade treba písomné nahlásenie o zmene sídla. Na DU je dobre aj osobne odniesť písomnú zmenu sídla.
jaanna
17.08.09,10:10
To áno, ale napr. firma mala sídlo v Žiline a bola prihlásená do poisťovní v Žiline, ale teraz má sídlo v Čadci, takže bude spadať pod pobočky SP a ZP v Čadci, ako i pod daňový úrad v Čadci?
m.hladka
17.08.09,13:16
To áno, ale napr. firma mala sídlo v Žiline a bola prihlásená do poisťovní v Žiline, ale teraz má sídlo v Čadci, takže bude spadať pod pobočky SP a ZP v Čadci, ako i pod daňový úrad v Čadci?
Áno.
Lianka
17.08.09,14:01
Zmeny treba ohlasit poistovniam do 8 dni.
veronikasad
17.08.09,14:08
Dobrý deň,
prosím o informáciu aký je postup voči poisťovniam a iným inštitúciám /DU,
ŽR a i./ pri presťahovaní firmy do iného okresu? Ďakujem
ide o fyzickú alebo právnickú osobu ? Má zamestnancov ? Kde bude spracovávané účtovníctvo ?
jaanna
18.08.09,04:23
Ide o právnickú osobu, ktorá má zamestnancov a účtovníctvo spracováva v sídle firmy. Firma sídlila v Žiline a presťahovala sa do okresu Čadca, takže napr. na VŠZP vypíšeí oznámenie zamestnávateľa, a doručí ho do Čadce? A to isté platí i pre Soc. poisťovňu.
Dáša_
18.08.09,04:28
Ja mám pocit, že najskôr treba navštíviť ŽR, tam zmeniť sídlo. Toto poslať do ORSR. A ostatné sa absolvuje až s novým výpisom z OR - bez toho sa tuším ani nebudú s vami baviť. Až až potom DU, ZP

Oprava: najskor OR, potom ostatné
m.hladka
18.08.09,06:53
Je to úplne jedno, či je to FO, alebo PO - postup je rovnaký.
Samozrejme, že zmenu začína robiť na ŽR a postupne ostaté inštitúcie, ale musí sa prehlásiť aj na DU.
mi_ke
18.08.09,08:09
Ja mám pocit, že najskôr treba navštíviť ŽR, tam zmeniť sídlo. Toto poslať do ORSR. A ostatné sa absolvuje až s novým výpisom z OR - bez toho sa tuším ani nebudú s vami baviť. Až až potom DU, ZP

Nie, najskor sa zmena sidla vykona v obchodnom registri, pretoze zapis v OR ma konstitutivny ucinok. Az potom sa zmena ohlasi dalsim instituciam...
Dáša_
18.08.09,09:28
Nie, najskor sa zmena sidla vykona v obchodnom registri, pretoze zapis v OR ma konstitutivny ucinok. Az potom sa zmena ohlasi dalsim instituciam...

Ano, mas pravdu, zistovala som si to teraz. Najskor zmeny v OR, az potom zivnostensky, danovy ....