habib
17.08.09,11:44
Dobry den,rozhodol som sa nanovo vyšpárovat dlažbu na balkóne,je tam asi tak 4-5rokov a kedže je biela tak to tak aj vyzera.Zaujímalo by ma či sa teda na spárovanie dlažby vonku používa iná špárovacia hmota ako na interier.Len nedávno som dával novú špárovačku na dlažbu v predsieni a tam sa ta stará dala vyškrabat úplne v pohode,táto na balkóne je ale nejaká tvrdšie,neviem či je nejak vypálená od toho slnka,alebo čo a neviem sa dostat k človeku čo tú dlažbu robil,tak preto by som to potreboval takto zistiť.Dakujem
habib
19.08.09,07:53
Ale no tak,to nik neporadí...........zostalo mi ešte asi 1,5kg spárovačky (Ceresit)
Píše sa tam že je vodostála a mrazuvzdorná,tak to vyzerá že by to mohlo byt.Len to fakt nechcem robil na 2x,tak ak niekto s tým má skúsenost,nech niečo k tomu napíše.Dakujem
FugAn
19.08.09,07:58
Špárovačka na interier je iná nemusí byť mrazuvzdorná. Takže klľudne môžeš použiť tú čo máš. V prvom príspevku si si aj sám odpovedal ohľadom toho, že je tvrdá. Vplyvom počasia dážd a slnko zatvrdne ešte viac.
Nachtigal
19.08.09,08:06
Ale no tak,to nik neporadí...........zostalo mi ešte asi 1,5kg spárovačky (Ceresit)
Píše sa tam že je vodostála a mrazuvzdorná,tak to vyzerá že by to mohlo byt.Len to fakt nechcem robil na 2x,tak ak niekto s tým má skúsenost,nech niečo k tomu napíše.Dakujem
nespýtal si sa nato v predajni kde si kupoval spárovaciu hmotu? Niekedy vedia veľmi dobre poradiť !!!!!!
220870
19.08.09,08:51
Špárovačka von je iná ako sa používa v interiéri.Veľmi veľa záleží aj od značky a druhu .
habib
19.08.09,09:27
no práve že v obchode kde som to kupoval je ženská čo hovorila ,,no,ja si myslím že je dobrá,,....ale nevadí,prebrúzdal som net a všade sa píše že stačí ked je mrazuvzdorná a vodeodolná.Tak sa do toho pustím,hádam to časom nechytí nejaký blbý odtieň alebo nepopraská....ok tak dík Všem
220870
19.08.09,11:04
nespýtal si sa nato v predajni kde si kupoval spárovaciu hmotu? Niekedy vedia veľmi dobre poradiť !!!!!!

Nesúhlasím.S predajcami stavebnín mám len zlé skúsenosti.Ako každý obchodník sa snažia za každú cenu predať.Ľahko oblbnú niekoho čo sa tomu nerozumie.Ak narazia na mňa tak majú poväčšinou smolu a dobre vynadané.;)
Nachtigal
19.08.09,12:15
Nesúhlasím.S predajcami stavebnín mám len zlé skúsenosti.Ako každý obchodník sa snažia za každú cenu predať.Ľahko oblbnú niekoho čo sa tomu nerozumie.Ak narazia na mňa tak majú poväčšinou smolu a dobre vynadané.;)
spárovaciu hmotu nemusíš kúpiť len v stavebninách!!! U nás je predajňa s veľkým sortimentom farieb, lakov, zateplovací systém a iné a dostať tam aj spárovacie hmoty a chlapci čo tam robia sa vyznajú!!!!!
Taserda
19.08.09,13:22
Pozri sa po špárovačkach ktoré sú nielen mrazuvzdorné ale aj do určitej mieri pružné,takú som dával na balkon .Presné pomenovanie si už nepamätám ale dá sa kúpiť aj prísada do obyčajnej špárovačky.
220870
19.08.09,13:29
Pozri sa po špárovačkach ktoré sú nielen mrazuvzdorné ale aj do určitej mieri pružné,takú som dával na balkon .Presné pomenovanie si už nepamätám ale dá sa kúpiť aj prísada do obyčajnej špárovačky.

Potom to asi bude Murexin.