ivab
17.08.09,12:55
Ahojte, dnes mi bolo oznámené, že s.r.o. bola zrušená k 03.07.2009 a výmaz k 30.07.2009. S.r.o. však mala obrovské záväzky a tovarové zásoby, pohľadávky žiadne, na bankovom účte 0, v pokladni 0.

Moja otázka znie, čo treba a v akých lehotách splniť voči daňovému úradu.
S.r.o. bola aj platcom DPH. Čo s tými záväzkami a tovarom?

Nie je mi jasné, kto by prípadné daňové priznanie podpísal, keďže konatelia už nie sú, keďže ani s.r.o. už neexistuje.

Prosím poraďte.
Badko
17.08.09,11:55
Neviem presne či sa jedná o ten istý prípad, ale ja som pripravovala jednej firme podklady na konkurz. Po podaní žiadosti na konkurz / to spisovala právnička/ - k žiadosti som musela doložiť priebežnú účtovnú závierku, výkaz ziskov a strát a súvahu ku dňu podania žiadosti o konkurz. Po určitom čase sa mi ohlásila správkyňa knkurznéj podstaty a ešte žiadala kopec dokladov a vysvetlovanie urťčitých vecí čo jej nebolo jasné. Od toho okamihu ako prevzala konkurz správkyňa sme mi ako firma viac nerobili, ona podala na konci roka DP, DPH a všetko ostatné. Správca konkurznej podstaty koná za konateľa firmy.
Takže vy, keď už máte výmaz v obchodnom registri tak už nič nerobíte, lebo firma prakticky neexistuje.
ivab
17.08.09,19:33
Ďakujem. Tiež to tak prebiehalo, len mi nebolo jasné, čo bude teraz. Ešte raz ďakujem.
tibor1000
02.09.09,09:57
Zdravím Vás poraďáci.
Prosím Vás,keď ideme zrušiť spoločnosť s ručením obmedzeným,aké úkony treba urobiť? Spoločnosť bude úplne zrušená a vymazaná z obchodného registra (bez nového nadobúdateľa apod)

aké úkony treba v takomto prípade urobiť?

najskôr treba zrušiť všetky živnosti na živnostenskom úrade?
potom výmaz z obchodného registra
a nakoniec zrušenie DIČ a IČ DPH na Daňovom úrade?
(zamestnancov nemáme,takže z tejto stránky je všetko vysporiadené)
Dúfam,že som na nič nezabudol..?

Neviete mi prosím povedať,či sú so zrušením s.r.o spojené aj nejaké poplatky?
Ďakujem vopred
tibor1000
02.09.09,12:53
Zdravím Vás poraďáci.
Prosím Vás,keď ideme zrušiť spoločnosť s ručením obmedzeným,aké úkony treba urobiť? Spoločnosť bude úplne zrušená a vymazaná z obchodného registra (bez nového nadobúdateľa apod)

aké úkony treba v takomto prípade urobiť?

najskôr treba zrušiť všetky živnosti na živnostenskom úrade?
potom výmaz z obchodného registra
a nakoniec zrušenie DIČ a IČ DPH na Daňovom úrade?
(zamestnancov nemáme,takže z tejto stránky je všetko vysporiadené)
Dúfam,že som na nič nezabudol..?

Neviete mi prosím povedať,či sú so zrušením s.r.o spojené aj nejaké poplatky?
Ďakujem vopred

posúvam
hant
29.09.09,14:40
krok č1 požiadať daň.úrad o súhlas so zrušením s.r.o.
promont maja
01.10.09,05:45
Ku zmene zápisu v Obchodnom registri, t. j. k jeho výmazu bol už potrebný súhlas správcu dane ( patrí tam aj colný úrad), takže ...

1. oznámiť Okresnému živn. odd. výmaz spoločnosti
2. oznámiť Sociálnej poisťovni výmaz spoločnosti
3. oznámiť zdravotným poisťovniam výmaz spoločnosti
4. požiadať daňový úrad ( všetky dane + odhlásenie motorových vozidiel) o zrušenie registrácie
5. oznámiť Okresnému štátnemu archívu výmaz spoločnosti
6. vložiť do zbierky listín príslušné doklady súvisiace s obdobím medzi 3. 7. 2009 a 30. 7. 2009 nehovoriac o mimoriadnej inventarizácii ... súvahou, výsledkovkou a poznámkami ......

Takže všetko, čo som tu hore - v bodoch - uviedla, napokon aj telefonicky overiť a zistiť, aké prílohy musíš doložiť, resp. aké sú správne ( ak sú) poplatky....

Ale podotýkam, že to je všetko, čo som potrebovala v októbri minulého roku ...