All
10.08.05,10:26
Este jeden problem. §53 odst. 5 z. o DPH /kradez uzitkoveho vozidla na leasing/

Bola odpocitana DPH zo zalohy / Sk 50 000,- april 2004 - zaciatok LZ/
A mesacne sa odpocitavala DPH vo vyske Sk 4 500,- / do 31.03. 05/

Vobec sa neviem z toho § vymotat. Bolo mi uz podane nejake vysvetlenie, ale nie som si 100% ista, v akej vyske musim vratit DPH štátu.

Volala som aj na DU a bolo mi povedane, ze vsetko co som si za uvedene obdobie uplatnila na vstupe, ze musim vratit. Nezda sa mi to.

Dakujem za kazdu radu
slimak
13.08.05,08:49
Este jeden problem. §53 odst. 5 z. o DPH /kradez uzitkoveho vozidla na leasing/

Bola odpocitana DPH zo zalohy / Sk 50 000,- april 2004 - zaciatok LZ/
A mesacne sa odpocitavala DPH vo vyske Sk 4 500,- / do 31.03. 05/

Vobec sa neviem z toho § vymotat. Bolo mi uz podane nejake vysvetlenie, ale nie som si 100% ista, v akej vyske musim vratit DPH štátu.

Volala som aj na DU a bolo mi povedane, ze vsetko co som si za uvedene obdobie uplatnila na vstupe, ze musim vratit. Nezda sa mi to.

Dakujem za kazdu raduPodľa opatrenia MF o postupoch účtovania pre podnikateľov účtujúcich v podvojnom účtovníctve § 30a ods 8 znie.: majetok obstaraný finančným prenájmom sa v účtovníctve odpisuje podľa § 20. To znamená, že nájmomca zaradí majetok v hodnote, ktorá sa rovná istine na ťarchu príslušného účtu majetku a ten potom odpisuje.
V § 53 ods. 5 zákona o DPH sa v prevej vete za bodkočiarkou píše, citujem: ak je tovar predmetom odpisovania, zníži platitelľ odovod dane o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom. Odpisovanie majetku formou finačného leasingu je špecifické tým, že majetok odpisujeme rovnomerne počas doby trvania prenájmu §26 ods.8 zákona o dani z príjmov. V tvojom prípade bude asi potrebné vrátiť časť DPH, ktorá sa viaže na zaplatenú zálohu. Je to rozdiel celkovej odpočítanej dane z majetku mínus daň z odpisov. Podľa môjho názoru, tvrdenie daňového úradu je nepresné.

Ahoj!

Milan
All
15.08.05,08:59
Ahoj Milan, dakujem pekne za odpoved, prestudujem si este raz prislusne §.