diabol4
17.08.09,13:01
Prosím poraďákov, ktorí bývajú v Nitre a okolí o radu resp. odporúčanie.
Moja sestra sa bude sťahovať do Nitry a porebuje kúpiť byt. Nakoľko Nitru vôbec nepoznáme, prosila by som odporúčanie na lokalitu, sídlisko resp. časť, kde je dobré bývanie.
Ďakujem.
Zita5
17.08.09,11:03
Klokočina - obchody , Poliklinika , 6 základných škôl , Kaufland ,Billa ,LIDL čerpacia stanica , mestská hromadná doprava , lekárne , Gymnázium .....

Chrenová - detto - nie je tam Kaufland a BILLA .
tanti
17.08.09,11:11
To zaleží aké bývanie si predstavuje. Či niečo tichšie alebo blízko centra a podobne.
Chrenová je sídlisko kde je všetka občianska vybavenosť je to sídlisko na rovine a aj celkom pekne, ale počas výstav a denných špičiek tam bývajú zápchy takže treba počítať s dlhším cestovaním.
Klokočina sídlisko, ktoré je viacej preplnené panelákmi je tam tiež dobrá občianska vybavenosť, ale myslím, že cesta do centra a na iné smery je o niečo rýchlejšia ako z Chrenovej. Hneď vedľa je Čermáň to je o niečo kľudnejšie prostredie.
Pri centre sú Párovce to je tiež myslím kludnejšie prostredie blízko je aj mestský park no a potom už ostáva centrum.
Zita5
17.08.09,11:12
To zaleží aké bývanie si predstavuje. Či niečo tichšie alebo blízko centra a podobne.
Chrenová je sídlisko kde je všetka občianska vybavenosť je to sídlisko na rovine a aj celkom pekne, ale počas výstav a denných špičiek tam bývajú zápchy takže treba počítať s dlhším cestovaním.
Klokočina sídlisko, ktoré je viacej preplnené panelákmi je tam tiež dobrá občianska vybavenosť, ale myslím, že cesta do centra a na iné smery je o niečo rýchlejšia ako z Chrenovej. Hneď vedľa je Čermáň to je o niečo kľudnejšie prostredie.
Pri centre sú Párovce to je tiež myslím kludnejšie prostredie blízko je aj mestský park no a potom už ostáva centrum.


Párovce neodporúčam, je tam dosť rómskych obyvateľov ...detto Štúrova ul.
tanti
17.08.09,11:24
No neviem ja by som sa tých Pároviec nebála akurát, že sú blízko centra (a Štúrovej ulice kde sú byty v ktorých bývajú, ale Štúrova je veľmi dlhá ulica) takže sa tam pohybuje viacej ľudí a aj "obľúbení" spoluobčania. Ja by som tam náhodou celkom rada bývala. Bývala som na Klokočine aj tam sú rómsky spoluobčania. Ono je to veľmi subjektívne je to viacmenej o osobných pocitoch z miesta do ktorého prídeme.
Zita5
17.08.09,11:59
mimotemy zrazu tu máme aj Nitrančanov a ak je stretko , tak sa nehlási nikto , okrem skalných stretku chtivých :rolleyes::cool::D
tanti
17.08.09,12:22
mimotemy sakra :D ja som sa raz aj chystala... ale potom mi do toho niečo tesne predtým prišlo a sem tam mrknem keď je stretnutie, ale zatiaľ nejak nevydalo.
diabol4
18.08.09,07:16
Ďakujem Vám za promptné odpovede. Máme aspoň aký, taký prehľad.
Srdečná vďaka.
VALIKA60
18.08.09,12:26
Já by som zásadne radila časť CHRENOVA mne sa ovela viac páči na CHrenovej ako na Klokočine.Je to rovina mestská na všetky smery blízko centra žel. stanice ,tržnica,nemocnica okresný úrad atd.Prajem dobrý výber.
liduska
18.08.09,12:33
mimotemy zrazu tu máme aj Nitrančanov a ak je stretko , tak sa nehlási nikto , okrem skalných stretku chtivých :rolleyes::cool::D

Tak, tak.
mzdarka renca
19.08.09,06:45
mimotemy zrazu tu máme aj Nitrančanov a ak je stretko , tak sa nehlási nikto , okrem skalných stretku chtivých :rolleyes::cool::D

mimotemypresne tak, a to nehovorím o tom, že je nás tam veľa cezpoľných a do NR na stretka chodíme veľmi radi, lebo dievčatá sú jednoducho úžasné.:);)
liduska
19.08.09,19:02
mimotemypresne tak, a to nehovorím o tom, že je nás tam veľa cezpoľných a do NR na stretka chodíme veľmi radi, lebo dievčatá sú jednoducho úžasné.:);)
Tak, tak, jednoducho kvôli úžasným dievčatám sa oplatí prejsť aj cez pole.:):):):):):)
xxxpower2
16.11.11,07:36
Ja by som odporúčal Chrenovú.Býval som tam v podnájme cca 5 rokov a nádhera.