ivuska100
17.08.09,15:03
Ahoj poradaci, píšem bakalárku a potrebujem názor skúsených pedagógov, ktorí majú skúsenosti s pracovnými listami, buď vlastnými alebo....
1. aké sú nevýhody uplatnenia pracovných listov v školskej edukácii
2. ako by ste zistovali vplyv pracovných listov na tvorivost žiakov
dakujem
Fany1000
17.08.09,16:15
Ahoj, robím v materskej škole a ja pracovné listy využívam veľmi rada. Ale nie rovnaké pre celú triedu. Je to náročné na čas, lebo musím pripraviť toľko variánt, koľko detí mám v triede. Tak mám istotu, že deti nebudú odkresľovať od kamaráta a budú pracovať samostatne. Nevýhodu v tom nevidím, ale je to len jedna z foriem práce. Určite nie je dobré využívať len to a nič iné. Treba striedať. A čo sa týka tvorivosti. To závisí od úlohy, ktorú v pracovnom liste deti plnia. A je jasné, že učiteľka je tam na to, aby deti usmernila a povzbudila, ak s tým majú problém. Ale podľa mňa sa takto deti učia do budúcna, keď už budú školákmi, plniť zadania učiteľa.
ivuska100
17.08.09,16:32
dakujem, velmi pekne za názor, prajem pekný večer
ivuska100
18.08.09,05:59
Kolegovia prosím, ak máte skúsenosti s pracovnými listami, ktoré si určite vytvárate, pomôžte mi, dakujem
alaya1
18.08.09,06:23
Kolegovia prosím, ak máte skúsenosti s pracovnými listami, ktoré si určite vytvárate, pomôžte mi, dakujem
Mozem hovorit len o praci s pracovnymi listami na specialnej skole s mentalnym postihom. vyuzivaju sa prevazne na 1.st., su velkym prinosom, nakolko pomahaju hlavne jemnej motorike retardovanych deti, ich fantazii, predstavivosti.
Nevyhoda- vypracovanie zabera velmi vela casu-.
Mária B
18.08.09,10:26
Z mojej skúsenosti, pracovné listy nútia žiakov k väčšej zodpovednosti a samostatnosti. I podľa mňa je dobré ak nemajú stále všetci rovnaké zadanie, ale to záleží od toho čo touto prácou sledujeme. Niekedy sa dajú využiť i na to, aby deti vedeli spolupracovať a poradiť sa navzájom. Ja tiež nevidím nejaké nevýhody, je len na učiteľovi, aby ich použil vhodne. I keď je pravda, že je to náročné na čas i ogranizáciu.
jaros5
19.08.09,12:26
Ahoj poradaci, píšem bakalárku a potrebujem názor skúsených pedagógov, ktorí majú skúsenosti s pracovnými listami, buď vlastnými alebo....
1. aké sú nevýhody uplatnenia pracovných listov v školskej edukácii
2. ako by ste zistovali vplyv pracovných listov na tvorivost žiakov
dakujem

Neber to prosím ťa ako iróniu, nedajboh sarkazmus, ale vplyv pracovných listov na tvorivosť žiakov je nulový;
Na rozvoj tvorivosti žiakov má ale podstatný vplyv učiteľ, samozrejme aj tým, že vhodne a efektívne využíva PL vo vyučovacom procese.
martina0203
19.08.09,20:15
PL sú fajn, pomôžu pri hocičom, najlepšie sú tie, ktoré si vytvoríš sama na tému, na ktoú to potrebuješ.
KATA50
20.08.09,07:09
Pre nižšie ročníky ZŠ ešte vhodné, ale smerom ku 4.5....ročníku už naozaj na mňa pôsobia ako omaľovánky. Žiak pomaly nevie samostatne vytvoriť odpoveď na vypočítaný príklad. Lebo vždy iba dopĺňa slovo. Nečítajú texty s porozumením. Ja by som uprednostnila vo vyšších ročníkoch menej rozptyľovacích príbehov a obrázkov. Ale pracovný list - ako taký, je určite úžasná pomôcka pre učiteľa. Toť môj názor.:)