peterschvarc
17.08.09,15:22
Dobry den vsetkym,

mal som neprijemny pad zo schodov, po ktorom som mal:

viac ako 5 tyzdnov sadru na lavej ruke (zlomeny laket + narazene zapastie)
ortezu na pravej ruke (vyklbene rameno + odstiepena kost)
opuchnute a bolave koleno
dalsie drobne poranenia

Lekar mi po zlozeni sadry a ortezy povedal, aby som si obe ruky rozcvicoval sam a po 2 tyzdnoch sa prisiel ukazat a ak bude treba tak mi da nejaku rehabilitaciu.

Zaujimalo by ma, ci je normalne, aby clovek po takomto uraze nedostal automaticky rahabilitaciu.
Lianka
17.08.09,17:34
Ja mam vo vseobnecnosti taku skusenost, ze sa musim u lekarov vyslovene sama aktivne dozadovat toho, co chcem (a potom to dostanem).

Asi si sa sam na rehabilitaciu nepytal, resp. si sa jej dostatocne a presvedcivo nedozadoval.

Neviem, co hovoria predpisy, ale mam skusenost z blizkeho okolia, ze pacient chodil na rehabilitaciu (niekolkokrat do tyzdna, asi mesiac), a to mal "len" zlomeninu ruky, co nie je ani zdaleka tak zavazne podla mojho nazoru, ako tvoj uraz.
silviaz
17.08.09,18:18
No ja som mala viacero vážnych úrazov a rehabilitáciu po zlomenine mi dali len ak bola komplikovaná alebo ak boli viditeľné následky, napriklad nepohyblivosť, trpnutie a tak.
Ak to tak nebolo tak ju nikto ani nenavrhol, ale ako už písala Lianka, keď som sa rehabky dožadovala tak mi ju aj dali.
Dnes je to u lekárov často tak, že pacient sa musí pýtať.
Ja som napriklad mala v jeden polrok 4 krát zápal moč mechúra. Všeobecná my vždy dala antibiotika a posledný krát už ma to naštvalo tak som sa spytala či by nebolo tak náhodou vhodné dať mi papier k urológovi. Lekárka sa na mňa pozrela a povedala : A my sme Vás tam ešte neposlali, veď máte kopu baktérii a krvy a zjavne aj piesok. :confused: Nakoniec to boli aj dva kamene.
Takže odporúčam stále dokola sa pýtať aj keby mal človek pôsobyť otravne za kvalitnú starostlivosť a informovanosť to stojí.
pasuliatko
17.08.09,19:57
Dobry den vsetkym,

mal som neprijemny pad zo schodov, po ktorom som mal:

viac ako 5 tyzdnov sadru na lavej ruke (zlomeny laket + narazene zapastie)
ortezu na pravej ruke (vyklbene rameno + odstiepena kost)
opuchnute a bolave koleno
dalsie drobne poranenia

Lekar mi po zlozeni sadry a ortezy povedal, aby som si obe ruky rozcvicoval sam a po 2 tyzdnoch sa prisiel ukazat a ak bude treba tak mi da nejaku rehabilitaciu.

Zaujimalo by ma, ci je normalne, aby clovek po takomto uraze nedostal automaticky rahabilitaciu.


podľa mňa ti RHB mal napísať hned...ani mne v nemocnici ked som potrebovala RHB nič nepovedali len,že mám cvičiť a to bolo všetko..ani čo ani ako... potom ma musela moja lekárka poslať na RHB ...
BXLmiami
18.08.09,05:37
O tom,či po takomto uraze máš nárok na rhb automaticky,rozhoduju zmluvy s tvojou zdravotnou poistovnou.Ona rozhodne čo nahradí a v akom množstve a za akých podmienok.
pasuliatko
18.08.09,10:56
O tom,či po takomto uraze máš nárok na rhb automaticky,rozhoduju zmluvy s tvojou zdravotnou poistovnou.Ona rozhodne čo nahradí a v akom množstve a za akých podmienok.

za RHB sa dá platiť napr u súkromníkov.
Lianka
18.08.09,11:04
za RHB sa dá platiť napr u súkromníkov.

To je pravda, ale toto asi nemal zadavatel na mysli. Mal na mysli rehabilitacne zariadenie zazmluvne so zdravotnou poistovnou.
pasuliatko
18.08.09,12:38
To je pravda, ale toto asi nemal zadavatel na mysli. Mal na mysli rehabilitacne zariadenie zazmluvne so zdravotnou poistovnou.

to si mal pýtať od ošetrujúceho lekára alebo svojho obvodného lekára
ja.nus.ka34
18.08.09,20:01
Tak tomu nerozumiem,lebo ja som mala v aprili zlomeninu zapastia a po zlozeni sadri mi hned chirurg,bez toho aby som sa musela niecoho dozadovat napisal do karty doporucenie na rehabilitaciu.Tam som chodila skoro tri mesiace a nebol v tom ziadny problem.Ved to je po uraze uplne samozrejme,na to predsa ;ta rehabilitacia sluzi.A este po takom uraze.Clovek si doma sam nic nerozcvici tak,ako ked mu s tym cvici kvalifikovany odbornik.Navstiv este raz lekara a dozaduj sa rehabilitacie.