zmurki
17.08.09,16:35
Zdravím Vás, poraďáci. Som začínajúca SZČO a rada by som sa opýtala, ako treba a čo treba účtovať, evidovať....ak pri podnikaní nepotrebujem registračnú pokladňu. Budem poskytovať službu, kde bude zákazník platiť za hodinovú sadzbu v hotovosti. Akým spôsobom mám postupovať pri účtovaní, čo treba archivovať? Prosím, pomoooc.....:rolleyes:. Je zaujímavé, že na jednu chorobu je tisíce liekov a tak isto to vidím aj pri mojom dopyte ako účtovať, no poviem Vám, mám z toho veľkú hlavu a to som ešte ani poriadne nezačala. Snáď sa nájde dobrá duša, ktorá ma správne nasmeruje....:oVďaka
veronikasad
17.08.09,14:43
Zdravím Vás, poraďáci. Som začínajúca SZČO a rada by som sa opýtala, ako treba a čo treba účtovať, evidovať....ak pri podnikaní nepotrebujem registračnú pokladňu. Budem poskytovať službu, kde bude zákazník platiť za hodinovú sadzbu v hotovosti. Akým spôsobom mám postupovať pri účtovaní, čo treba archivovať? Prosím, pomoooc.....:rolleyes:. Je zaujímavé, že na jednu chorobu je tisíce liekov a tak isto to vidím aj pri mojom dopyte ako účtovať, no poviem Vám, mám z toho veľkú hlavu a to som ešte ani poriadne nezačala. Snáď sa nájde dobrá duša, ktorá ma správne nasmeruje....:oVďaka
kto bude prijímatelom služby ? Podnikatelské subjekty /FO a PO/ alebo súkromné osoby ?
Lianka
17.08.09,14:45
Zvlast pre zacinajucu SZCO odporucam najst si sikovnu uctovnicku, ktora ma skusenosti a vie presne v danom pripade povedat, co bude od vas potrebovat.

V skratke: vsetky doklady, ktore suvisia s podnikanim - bankove vypisy, dosle a vydane faktury, prijemky, vydajky, potvrdenky o zaplateni, zmluvy atd.
zmurki
17.08.09,20:05
Vďaka za otázku. Jedná sa krátkodobú starostlivosť o deti. Služba smerovaná rodičom, takže prijímateľom služby budú FO. A teraz ako ďalej?:-))))))papa, veronikasad
zmurki
17.08.09,20:15
Vdaka za pomocnu ruku....jedna sa o kratkodobe opatrovanie deti. Sluzba pre fyzicke osoby. A teraz co?:-)))))vdaka
dusanpetras
03.01.10,21:07
Poznáte niekto, ako by mala vyzerať taká zmluva o starostlivosti o dieťa ? Medzi opatrovateľskou agentúrou a rodičmi dieťaťa.
Ďakujem.