danci4
17.08.09,19:12
Ahojte, mohli by ste mi poradiť či účtujem nasledovný prípad správne:

Dňa 30.7 som posielal poštou 3 rôzne balíky (3 rôzne faktúry trom rôznym odberateľom) na dobierku - každý jeden v hodnote 100 eur.

Za týždeň mi došla úhrada od pošty v jednej platbe za 3 balíky - 300 eur.

V PD som tých 300 eur zaučtoval ako príjem za výrobky v jednom riadku a dokladom mi je VzBU a v knihe pohĺadávok ku všetkým 3 faktúram mi poslúži ako doklad ten istý výpis a na základe rovnakého výpisu vyrovnám pohľadávky.

Je to tak správne? Alebo si to mám po jednom rozúčtovať v PD a číslo výpisu z BU bude stále ten istý v každom riadku.
Lianka
17.08.09,17:56
danci4
17.08.09,18:17
Ďakujem.

Keď použijem možnosť rozúčtovania na 3 riadky, tak môžem priamo na výpise z BÚ označiť platbu napr. ako v tvojom príspevku BV-001-007-001 (1-2-3)? Alebo to tam mám nejako špecificky označiť?
Lianka
17.08.09,18:23
Mozes to oznacit aj vo vypise. Dolezity bude vystup z uctovnictva - kniha banky (neviem, v ako softveri uctujes) - tam sa to zobrazi v troch riadkoch.

Je to aj otazkou zvyku, ci pises na uctovne doklady, alebo na zaver roka vsetko vytlacis.

V kazdom pripade ti musi uhrn tych troch sum sediet a sediet ti stav banky.
veronkaj
18.08.09,08:59
lianka ja mám tak podobne účtované v Alfe ked orange dáva šek na všetky faktúry spolu jednu sumu a k tomu mi pribudne ešte aj poštovné, Ja to dávam tým pádom do pokladne a mám to ako 3 samostatné výdavkové doklady číslované normálne v poradí, pretože ked potrebujem prečíslovať tak či tak by mi to potom očíslovalo samostatne, ktoré prilepíme k tej pošt. poukážke na papier. Súčet troch dokladov mi musí dať sumu na pošt.poukážke
Lianka
18.08.09,09:24
lianka ja mám tak podobne účtované v Alfe ked orange dáva šek na všetky faktúry spolu jednu sumu a k tomu mi pribudne ešte aj poštovné, Ja to dávam tým pádom do pokladne a mám to ako 3 samostatné výdavkové doklady číslované normálne v poradí, pretože ked potrebujem prečíslovať tak či tak by mi to potom očíslovalo samostatne, ktoré prilepíme k tej pošt. poukážke na papier. Súčet troch dokladov mi musí dať sumu na pošt.poukážke

Ja to presne tak isto robim :).