skorica23
17.08.09,18:46
prosim, poradte. zvazujeme kupu bytu, velmi sa nam paci, ale je na najvyssom poschodi- na 4.tom. strecha je pri tom opravena, dom cerstvoo zatepleny. nikdy sme vsak nebyvali na najvyssom poschodi- ma too nejake nevyhody, napr. odvzdusnovanie? nemame s tym ziadne skusenosti a nechceme nieco lutovat. inac je byt super-ani horuci teraz v lete. dakujem za radu!
silviaz
17.08.09,17:14
ahoj

no ono je dosť rozhodujúce aj to ako je byt položený. Ja som bývala na naj poschodí ale na siedmom. To je ale iné lebo byt bol jednoizbový a teda vetranie nebolo poriadne možné v lete kedže boli obe okná na jednej strane :D ale keď je dom zateplený a opravená strecha tak by to nemal byť problém. Ja som tam ani nemala nikdy problém zo zatekaním alebo tak. Trochu bol problém v tom že všetky pachy z domu sa kumulovali u mna v kuchyni ale to bol stary dom. Podstatná je lokalita a prostredie a či sa vám páči samotný byt. A štvrté poschodie nieje ani veľký problém keď sa kazia výťahy:)
skorica23
17.08.09,18:11
dakujem za radu:) mam z toho misung, aj co sa tyka odvzdusnovania radiatoroov a tak. co to vsetko obnasa a hlavne, kolko ta strecha vydrzi:)do buducna. byt je inas super, krasny. len to posledne poschodie...
silviaz
17.08.09,18:25
Skus sa ak ti možem poradiť popýtať susedov alebo spravcu vo vchode či nemali predošlí majitelia problémy so zatekanim alebo vetraním a tak.
Inak to odvzdučnovanie niej problém, Je to chvíľa a na posledných poschodiach sa dávajú kvalitnejšie ventili práve koli odvzdusnovaniu teda aspon u mna to tak bolo. A kedže som to musela robiť tak mi aj opravy a výmeny ventilov preplacali cele.
Len keď neodvzdušníš susedia ťa budú preklínať. Mne sa to podarilo. Na začiatku vykurovacieho obdobia som sa ja inteligenta vybrala na dovolenku a nikomu nenechala kľúče a susedia čakali a čakali :D
Nikdy v živote sa mi nikto tak netešil ako oni keď som sa vrátila domov :)
Denisa
17.08.09,18:42
Ak je v poriadku strecha, tak je to fajn. nevytopia ťa susedia, ani ti nikto nedupe nad hlavou. Odvzdušňovanie nie je problém. Raz ti to niekto ukáže a je to...
Bývam na siedmom a kedysi som bývala na prízemí. Tam bola zima, stále búchal výťah... Tu je zase v lete o niečo teplejšie od tej strechy ako v iných bytoch, ale nie je to nič hrozné.
Beella
17.08.09,18:58
My sme takto bývali šesť rokov a bez výťahu. Nespomínate, či tam výťah je. Z toho dôvodu, ja už nikdy viac. Nasťahovali sme sa tam, ja tehotná. V 9.mesiaci sa mi už ani nechcelo ísť na prechádzku, bála som sa, že nevyšlapem domov :rolleyes: A nerada spomínam, aj keď sa potom malý v novembri narodil. Kočík som mohla nechať dolu, ale kým som ho vyniesla, on vo fusaku a ešte nebodaj v druhej ruke aj menšiu igelitku s nákupom.... Žiadny veľký nákup nehrozil, to len môj zlatý manžel zabezpečoval.
:D I keď - kondička bola :D :D

Oproti iným bývaniam bola paráda že nám nikto nedupotal nad hlavou. To sme si v predchádzajúcom byte užili až až až.

Z toho nejakého technického hľadiska sme nemali absolútne žiadny problém. Strecha bola super izolovaná, nemali sme plesne, v zime fajn, v lete príjemne, žiadne horko.
skorica23
17.08.09,19:14
dakujem vsetkym za reakcie. vytah tam je, vchod aj chodba vynovena, vyzera to ok. asi su to skor take predsudky, co nam este zostali:) ani strop nevyzeral, ze by bol daky problem, ale s tym spravcom by bolo asi fajn dat pokec. vsak ten nema preco klamat,, nie?:) dakujem za podnetne rady. ste mi dodali energiu:):)
Halli
17.08.09,19:24
Skorica vôbec neváhaj, 4.posch. by v 11.posch. dome brali ako najlepšiu možnosť;)...A hlavne keď je dom v dobrom stave. Ja som na prízemí a po rokoch mi to lezie na nervy a hneď by som išla vyššie už len kôli súkromiu. Ale mám veľmi dobrú lokalitu a výhľad priamo do prírody z jednej strany tak to neriešim, lebo v práci som presne na 4.tom a pod strechou a tak si to kompenzujem :)


Inak dajú sa namontovať aj automatické odvzdušňováky, ale treba kvalitné;)
arizona
17.08.09,19:27
Každé jedno bývanie má svoje pre , aj proti...
Každý, kto zažil hlučných susedov nad hlavou , a tých nie je málo- stačí prečítať len na porade , by uvítal byt na vrchnom poschodí, hlavne, ak sa nejedná o nejaké extra vysoké poschodie.
Bývala som dlhé roky na činžiaku so susedmi nad hlavou:mad:
Aj tieto skúsenosti ma asi prinútili k rod. domu.

Keby som musela ísť znovu na činžiak, tak jedine vrchné poschodie...;):)
JarkaL
17.08.09,20:32
Len keď neodvzdušníš susedia ťa budú preklínať. Mne sa to podarilo. Na začiatku vykurovacieho obdobia som sa ja inteligenta vybrala na dovolenku a nikomu nenechala kľúče a susedia čakali a čakali :D
Nikdy v živote sa mi nikto tak netešil ako oni keď som sa vrátila domov :)
mimotemyTy si teda podarená, skoro ako tá Tvoja mačka.
skorica23
18.08.09,03:32
asi to bude tým, že ja som nikdy problemy so susedmi nad hlavou:) nemala, to som asi mala stastie, ale za to som mala susedov jedna radost vedla seba, a to bol skutocny zazitok:(. musim povedat, ze ste ma presvedcili a rozsirili mi rozhlad:) dakujem estže raz!!
TatianaM
18.08.09,04:53
Ak je v poriadku strecha, tak je to fajn. nevytopia ťa susedia, ani ti nikto nedupe nad hlavou. Odvzdušňovanie nie je problém. Raz ti to niekto ukáže a je to...
Bývam na siedmom a kedysi som bývala na prízemí. Tam bola zima, stále búchal výťah... Tu je zase v lete o niečo teplejšie od tej strechy ako v iných bytoch, ale nie je to nič hrozné.


Úplne súhlasím, bývam už 21 rokov na najvyššom 7. poschodí a keby som sa mala niekedy sťahovať tak len na najvyššie poschodie.
invest
18.08.09,05:49
Tiež bývam na 7. poschodí už 21 rokov a som spokojná. Za tie roky nám ani raz nezatieklo, je tu pokoj, kľud, ako keby som ani nebývala v činžiaku. Sestra býva na prízemí, no a tam je neustály ruch a buchot. Počuť každého kto ide domov. Cez to leto je tam trošku teplejšie, no ale dá sa to vydržať. Ale predsa 4. poschodie a 7. poschodie je tiež rozdiel.
Mária.K.
18.08.09,06:04
Ja bývam na 8. poschodí, ktoré je v našom paneláku tiež najvyššie. Je tam kľud, lebo nikto nedupoce. Vadí mi však, že sa zbierajú všetky možné pachy a tým nemyslím len z varenia a fajčenia na nižších poschodiach, ale aj z fajčenia na balkónoch pod nami.
Halli
18.08.09,09:08
Sestra býva na prízemí, no a tam je neustály ruch a buchot. Počuť každého kto ide domov.

Toto som vyriešila kvalitnými bezp. dverami...nepočuť ani Ň :D;)
najag
18.08.09,09:55
Vsetko ma svoje vyhody, aj nevyhody.Dole buchot dveri, ale prehlad, kto prisiel a kto odisiel, kto ku komu chodi:D , na poslednom poschodi zase znie krasny zvuk motora vytahu, ktory doplna motoricky zvuk odsavania, krasne akordy, ked sa pridiera lozisko:D Ale podla mna nie je az take dolezite, na akom poschodi sa byva,dolezitejsie je, s kym sa v danom byte byva:D Ak je to ten najidealnejsi a najnadhernejsi partner, potom neprekaza ani buchot dveri, ani vytah :D:D:D
sito
19.08.09,04:22
prosim, poradte. zvazujeme kupu bytu, velmi sa nam paci, ale je na najvyssom poschodi- na 4.tom. strecha je pri tom opravena, dom cerstvoo zatepleny. nikdy sme vsak nebyvali na najvyssom poschodi- ma too nejake nevyhody, napr. odvzdusnovanie? nemame s tym ziadne skusenosti a nechceme nieco lutovat. inac je byt super-ani horuci teraz v lete. dakujem za radu!

Možno, ak tam nie je výťah, treba lepšiu pamäť, každé zabudnutie si treba, kto nemá v hlave, má v pätách. Odvzdušňovanie, už sú aj automatické odvzdušňováky, to by nemal byť problém. Keďže dom je čerstvo zateplený je predpoklad, že aj spolubývajúci v dome sú schopní sa dohodnúť.

Treba si vyžiadať zmluvu o SVB, pripadne o správe domu, spôsobe hospodárenia v dome a podobné veci, aby Vás potom neprekvapili. Čo sa tu na porade už pár krát stalo, že žiadali o radu až keď prišlo ročné vyúčtovanie.


No a potom už len spokojné bývanie.
Nachtigal
19.08.09,04:40
ja bývam v rodinnom dome, ale keď idem na návštevu kamarátke do bytovky, býva na 4 poschodí inak 7 poschodového činžiaka tak to mám zážitok! Horný sused má plávajúcu podlahu a čo tam stvára ani sám Pánbožko nevie, ale ten buchot, škrabot a k tomu hudba - vydržať to pod ním je umenie.:confused: Niekedy už musí kamarátka búchať metlou do stropu!!!a koľkokrát musí osobne vybehnúť hore :D - z toho plynie ponaučenie -
4. poschodie a žiadny horný sused je super!!!!:rolleyes:
najag
19.08.09,13:00
Ale aj tak nemusis mat vyhrane, minule behalo na internete video "suseda v bytovke" z CR. Pilil na cirkularke v obyvacke drevo, ktore aj rubal na klate a ukladal v obyvacke, lebo kuril pieckou a ruru mal vyvedenu cez okno vonku. Chystal dřivi na zimu. Na okoli pilil pre svoju potrebu stromy ringopilou, co rastli na sidlisku. No nebol to nadherny sused ? Mat takeho pod sebou :D:D:D
Halli
19.08.09,13:35
Ale aj tak nemusis mat vyhrane, minule behalo na internete video "suseda v bytovke" z CR. Pilil na cirkularke v obyvacke drevo, ktore aj rubal na klate a ukladal v obyvacke, lebo kuril pieckou a ruru mal vyvedenu cez okno vonku. Chystal dřivi na zimu. Na okoli pilil pre svoju potrebu stromy ringopilou, co rastli na sidlisku. No nebol to nadherny sused ? Mat takeho pod sebou :D:D:D

Ešte že to bola len satira ;):D, nestraš ich :D
Zitulda
19.08.09,13:48
Všetko záleží od ohľaduplných susedov, a je to tak, že susedov si pri kúpe bytu nemôžeme vybrať. Ale môžeme sa s nimi (žiaľ, zasa nie s o všetkými) sa dohodnúť.A nakoniec môžu vzniknúť veľmi dobré suseské vzťahy, ak každý chce a nevidí iba seba a svoje potreby.
Ale prepáčte mi prosím že som mimotemy. Môžem povedať...vlastne pochváliť že moja dcéra bývajú na 7.poschodí v bloku a nakoľko blok je typu T08B...deliace stany zo syporexu,nebol problém úplne zmeniť dispozíciu bytu a tak získali (čo je v blokoch problém) veľkú kúpelňu presvetlenú a vetrateľnú oknom. Hluk od výťahu sa dá eliminovať tak, ako už niektorí tu napísali. a aj to, že všetko má svoje výhody a nevýhody...ale ja by ssom neváhalahlavne ak sú opravy prevedené.