drpaolo
17.08.09,20:46
Pekný večer. Mňa by zaujímalo koľko krát sa môže predlžovať pracovná zmluva, resp. dohoda o zmene pracovnej zmluvy...???
Už 7 rok pracujem v zariadení ktoré sa zaoberá prevýchovou detí (reedukačné centrum) Nastúpil som tam v r 2002 ako vychovávateľ,v roku 2004 mi pracovnú zmluvu predĺžili na dobu neurčitú... v roku 2007 ma preložili na miesto učiteľa. Riaditeľ mi zmenil resp. doplnil pracovnú zmluvu dohodou o zmene pracovnej zmluvy a to na dobu určitú do 31.7.2008...O rok na to urobil po druhý krát to isté.....čiže mi opäť predĺžil dohodu o zmene prac. zmluvy do 31.7.2009...
Už vtedy mi povedal že to urobil posledný krát a že tretí krát mi ju musí dať na dobu neurčitú na pozíciu učiteľa...

Rok ubehol ako nič a pán riaditeľ asi zabudol čo povedal a mne opäť predĺžil dohodu o zmene pracovnej zmluvy na dobu určitú a to do 31.7.2010......odvôvodnil to tým že aj on si musí držať "zadné dvierka", že čo keď nebude riaditeľom, aby aj on mal miesto.. :D

Ja sa Vás pýtam, má na to právo aby mi rok čo rok predlžoval pracovnú zmluvu, resp. dohodu o zmene pracovnej zmluvy na dobu určitú????

Ďakujem
Sabadka
18.08.09,07:12
Pekný večer. Mňa by zaujímalo koľko krát sa môže predlžovať pracovná zmluva, resp. dohoda o zmene pracovnej zmluvy...???
Už 7 rok pracujem v zariadení ktoré sa zaoberá prevýchovou detí (reedukačné centrum) Nastúpil som tam v r 2002 ako vychovávateľ,v roku 2004 mi pracovnú zmluvu predĺžili na dobu neurčitú... v roku 2007 ma preložili na miesto učiteľa. Riaditeľ mi zmenil resp. doplnil pracovnú zmluvu dohodou o zmene pracovnej zmluvy a to na dobu určitú do 31.7.2008...O rok na to urobil po druhý krát to isté.....čiže mi opäť predĺžil dohodu o zmene prac. zmluvy do 31.7.2009...
Už vtedy mi povedal že to urobil posledný krát a že tretí krát mi ju musí dať na dobu neurčitú na pozíciu učiteľa...

Rok ubehol ako nič a pán riaditeľ asi zabudol čo povedal a mne opäť predĺžil dohodu o zmene pracovnej zmluvy na dobu určitú a to do 31.7.2010......odvôvodnil to tým že aj on si musí držať "zadné dvierka", že čo keď nebude riaditeľom, aby aj on mal miesto.. :D

Ja sa Vás pýtam, má na to právo aby mi rok čo rok predlžoval pracovnú zmluvu, resp. dohodu o zmene pracovnej zmluvy na dobu určitú????

Ďakujem

Nie nemá na to právo a aj porušil ZP pozri si Zákonník práce §48 ods. 2. v roku 2008 ti mohol dať pracovnú zmluvu do r. 2010, tým by bol dodržal § 48 predlžovanie 1x v priebehu 3 rokov, keď ti však dal len do roku 2009 teraz už v každom prípade musíš mať na dobu neurčitú.
Lianka
18.08.09,08:43
Este si treba uvedomit, ze "dohoda o zmene pracovnej zmluvy" je dohoda oboch stran, kde svojim podpisom dal so znenim dohody suhlas zamestnanec aj zamestnavatel.

To ale na veci nemeni skutocnost, na ktoru poukazala Sabadka.
drpaolo
18.08.09,20:38
Ďakujem za odpovede, pomohli, aspoň som sa utvrdil, že nie vždy má pravdu riaditeľ. :D
Len je tu ešte malý problém, ja som tú dohodu nepodpísal....a čo teraz, keď momentálne "nemám" pracovnú zmluvu....alebo mi platí tá z roku 2004 keď som pracoval ako vychovávateľ.
Môže ma preradiť späť na pozíciu vychovávateľa???
Sabadka
19.08.09,04:41
Ďakujem za odpovede, pomohli, aspoň som sa utvrdil, že nie vždy má pravdu riaditeľ. :D
Len je tu ešte malý problém, ja som tú dohodu nepodpísal....a čo teraz, keď momentálne "nemám" pracovnú zmluvu....alebo mi platí tá z roku 2004 keď som pracoval ako vychovávateľ.
Môže ma preradiť späť na pozíciu vychovávateľa???

Znovu je to vec dohody, všetky zmeny sa robia dohodu, ktorú musia podpísať obidve strany na znak súhlasu.
§54 Dohoda o zmene pracovných podmienok
- Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenupracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.

Ty si písal, že zmluvu na dobu určitú más do 31.7.2009, dnes je už 19.8.2009 a tvrdíš že momentálne nemáš pracovnú zmluvu a si si istý, že tvoj pracovný pomer ešte stále trvá? lebo § 59 ods. 2 hovorí: Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej pracovnej doby. :confused:
ivka70
19.08.09,04:51
Znovu je to vec dohody, všetky zmeny sa robia dohodu, ktorú musia podpísať obidve strany na znak súhlasu.
§54 Dohoda o zmene pracovných podmienok
- Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenupracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.

Ty si písal, že zmluvu na dobu určitú más do 31.7.2009, dnes je už 19.8.2009 a tvrdíš že momentálne nemáš pracovnú zmluvu a si si istý, že tvoj pracovný pomer ešte stále trvá? lebo § 59 ods. 2 hovorí: Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej pracovnej doby. :confused:

Ale ak neskonci a zamestnanec pracuje nadalej so suhlasom zamestnavatela /teda dostava pracu a je v praci s jeho vedomim/, tak zmluva sa automaticky predlzuje na dobu neurcitu.

Ja tu vsak vidim iny problem.

Ak som spravne pochopila, pisatel ma zmluvu na dobu neurcitu ako vychovavatel.

A ma k nej pravidelne dodatok o preradeni na pracu ucitela na dobu urcitu.
cize zmluva ako taka je na dobu neurcitu, len to preradenie je dohodou na dobu urcitu. Cize ak by dalsi dodatok nepodpisal, ma narok pracovat ako vychovavatel podla prac. zmluvy.

A tu uz som si nie ista , ci plati, ze to preradenie nemoze byt opakovane na dobu urcitu. A co ak bude napriek nepodpisanemu dodatku dostavat pracu ako ucitel?
Sabadka
19.08.09,06:24
Ale ak neskonci a zamestnanec pracuje nadalej so suhlasom zamestnavatela /teda dostava pracu a je v praci s jeho vedomim/, tak zmluva sa automaticky predlzuje na dobu neurcitu.Sú prázdniny, ak mal zmluvu do 31.7.2009, tak aj dovolenku mal vypočítanú len do tohto obdobia a momentálne nie je v práci, je doma, lebo sú prázdniny, len je otázne či čerpá dovolenku alebo čo je s ním. Ak mal zmluvu do 31.7.2009 a na august mu už nedali dovolenku, tak celkom kľudne môže považovať riaditeľ pracovný pomer za ukončený.

Ja tu vsak vidim iny problem.

Ak som spravne pochopila, pisatel ma zmluvu na dobu neurcitu ako vychovavatel.

A ma k nej pravidelne dodatok o preradeni na pracu ucitela na dobu urcitu.
cize zmluva ako taka je na dobu neurcitu, len to preradenie je dohodou na dobu urcitu. Cize ak by dalsi dodatok nepodpisal, ma narok pracovat ako vychovavatel podla prac. zmluvy.

A tu uz som si nie ista , ci plati, ze to preradenie nemoze byt opakovane na dobu urcitu. A co ak bude napriek nepodpisanemu dodatku dostavat pracu ako ucitel?

Tak túto hádanku rozlúskne už len samotný riaditeľ, ale v každom prípade ak sa aj nová dohoda podpíše, už by mala byť na dobu neurčitú, alebo tak ako si písala, ak platí pôvodná zmluva na dobu neurčitú tak potom už bude zaradenie vychovávateľ. Podľa môjho názoru, to by bolo najlepšie, keby sa mu vtedy ukončil pracovný pomer ako vychovávateľovi a uzatvoril by sa s ním nový pracovný pomer ako s učiteľom na dobu určitú, lebo potom majú riaditelia v dodatkoch šach. ( česť výnimkám, ale je ich úboho málo).
drpaolo
24.08.09,12:00
Tak túto hádanku rozlúskne už len samotný riaditeľ, ale v každom prípade ak sa aj nová dohoda podpíše, už by mala byť na dobu neurčitú, alebo tak ako si písala, ak platí pôvodná zmluva na dobu neurčitú tak potom už bude zaradenie vychovávateľ. Podľa môjho názoru, to by bolo najlepšie, keby sa mu vtedy ukončil pracovný pomer ako vychovávateľovi a uzatvoril by sa s ním nový pracovný pomer ako s učiteľom na dobu určitú, lebo potom majú riaditelia v dodatkoch šach. ( česť výnimkám, ale je ich úboho málo).



Tak, veľmi správne, majú resp. má šach môj riaditeľ. On ma dnes dokonca tak vyšachoval, že som z toho dostal aj šach-mat...Povedal mi že keď nepodpíšem dodatok na jeden rok, tak ma preloží na pozíciu vychovávateľa a príjme niekoho nového. (a tomu bude môcť dať zmluvu na jeden rok...a o rok to zopakuje, prijme opäť niekoho nového, lebo o 2 roky mu končí funkčné obdobie - no kocúrkovo :D )

Tak a čo by ste urobili teraz??? :D :D
(Inak len pre doplnenie, mám vysokú školu a ešte k tomu som si robil rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky...čiže kvalifikačné predpoklady spĺňam )

A ešte niečo: Obhajuje sa tým, že čo by som robil ja na jeho mieste, že proste o dva roky nemusí byť riaditeľ a tým pádom by prišiel o miesto, nakoľko som ja nastúpil na jeho miesto.. Je toto dosť dobrý argument?? :D :D

Ja sa už aj na tom všetkom pomaly "zabávam", lebo ani sám neverím čo všetko je možné.... ale zároveň je to smutné.