rozum
17.08.09,21:55
Chcem sa spýtať musí byť na bločku pečiatka.Niekto tvrdí že, áno iný nie ako to je.Nevedela som kde mám zaradiť tému prepáčte mi prosím.
JarkaL
17.08.09,21:07
Blok z reg. pokladnice by mal obsahovať všetky potebné údaje (názov firmy, adresu, IČO, DIČ, IČ DPH, dátum, základ dane, sazbu dane, daň, teraz aj sumu spolu v € aj Skk) a na pečiatke sú tie isté údaje o firme, takže je to zbytočné.
rozum
18.08.09,15:05
Ja to viem, ale že bločik musí mať pečiatku preto,že bločik sa dá sfalšovať.Podľa mňa to je hlúposť lebo vyrobiť pečiatku je pre špekulantov maličkosť tak ako aj bločik a hlavička bločka.
andreaS
18.08.09,15:07
peciatka ma byt ale nie tej firmy co blok vystavila, ale tej, kt. si ho dava do uctovnictva, obzvlast ak ide o platcu dph, aby potvrdenka nemohla kolovat medzi viacerymi firmami...

neznasam ked mi opeciatkuju tu pidi-midi potvrdenku a neni na nej potom miesto pre moju peciatku ...
Muška
18.08.09,15:12
Andrejka a veru ani Tvoja pečiatka, tam nemá čo robiť :D
klikni:
http://www.porada.sk/681359-post2.html
Muška
18.08.09,15:13
andreaS
18.08.09,15:14
no mam to zauzivane opeciatkovavat moje doklady... kolegynina znama dostala kvoli tomu pokutu...

na druhej strane uznavam ze nie som povinna mat peciatku, ale prakticky je to skvela vec...

muska: druhy link je viac nez vystizny :) chcela som ocenit, neuvedomila som si neodbornu temu... skoda

no aj tak budem nadalej peciatkovat bloky z ERP mojou peciatkou... :) ale keby som zabudla, tak sa nic nestane :D
rozum
18.08.09,15:17
No viete asi polovicu bločkou ktoré vydávame tak pečiatkujeme.Ľudia si ich pýtajú lebo že je potrebná kôli daňovákom,alebo na zúčtovanie a tak neviem či je to tým že sú už zvyknutý alebo čo.
Muška
18.08.09,15:19
Andrejka, áno, kedysi /ale to už bolo fakt dávno/ si MUSELA opečiatkovať Tvojou pečiatkou a tak znehodnotiť blok.