zuzu 76
18.08.09,07:06
Dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o radu...Jedna z našich prevádzok skončila svoju činnosť a tovar ( pri jeho nákupe bola odpočítaná DPH) , ktorý ostal na sklade sme si ponechali za účelom jeho využitia pre potreby našich vozidiel používaných pre podnikateľskú činnosť ...Chcela by som sa opýtať , či pri spotrebe uvedeného tovaru ide o bezodplatné dodanie tovaru a sme povinní odviesť DPH.
Vladimír Ozimý
18.08.09,05:13
Dobrý deň,
chcela by som Vás požiadať o radu...Jedna z našich prevádzok skončila svoju činnosť a tovar ( pri jeho nákupe bola odpočítaná DPH) , ktorý ostal na sklade sme si ponechali za účelom jeho využitia pre potreby našich vozidiel používaných pre podnikateľskú činnosť ...Chcela by som sa opýtať , či pri spotrebe uvedeného tovaru ide o bezodplatné dodanie tovaru a sme povinní odviesť DPH.

Nie v tomto prípade nejde o bezodplatné dodanie z pohľadu zákona o DPH podľa § 8 ods. 3. Ak využijete nakúpený tovar na náhradné diely alebo tak potom je to plnenie pri ktorom vzniklo nárok na odpočítanie dane bez toho aby ste ju museli odviesť na výstupe. § 8 ods. 3 rozlišuje

- dodanie tovaru na osobnú spotrebu platiteľa
- dodanie tovaru na osobnú spotrebu zamestnancov
- bezodplatné dodanie...

Bezodplatné dodanie je podľa mňa v tomto prípade myslené dodanie voči tretím osobám.
zuzu 76
18.08.09,05:39
Ďakujem za rýchlu odpoveď.