Potvora30
18.08.09,07:39
Potrebovala by som poradiť: som tehotná a môj zamestnávateľ má mačku priamo vo firme. Kľudne si behá po firme, straší ľudí, špiní na schodište kade chodia návštevy, zamestnanci. Ako sa môžem proti tomu brániť? Ďakujem Lucia
HankaS
18.08.09,05:44
A nikto sa mu to nesnažil vysvetliť. Neviem ako pochodíš je to majiteľova
mačka. Možno ju tam má aj z dôvodu že chytá myši ak je to potrebné. Neviem v čom podniká váš majiteľ. Ale viem aj o takom že musel mať mačku, lebo v skladoch mu behali myši.
ivka70
18.08.09,05:46
Asi nijako, ved macky pobehuju aj po uliciach, kde sa pohybujes.

ale nakazit sa da len kontaktom s trusom maciek, nei chodenim okolo. Pre nákazu z trusu mačiek platí:

1.Človek, ktorý prišiel do styku s toxoplazmózou, získava odolnosť rovnako ako mačka a už sa nemôže po druhýkrát nakaziť.
2.Pravdepodobnosť nakazenia sa človeka od mačky je veľmi malá - mačka môže vylučovať oocysty v prípade nákazy len 2 až 3 týždne.
3.Nakaziť sa môžeme výlučne z trusu mačky. Pri čistení mačacieho WC je preto vhodné používať rukavice. Navyše - trus začína byť nákazlivý až na druhý deň, takže pokiaľ čistíme mačacie WC každý deň, možnosť nákazy je minimálna.
4.Mačka chovaná v byte a kŕmená vhodnou stravou sa nemôže nakaziť.
5.Treba myslieť na schopnosť parazita dlhodobo prežiť (1 rok) v pôde a pieskoviskách, kam mačky vykonávajú svoju potrebu. Pri práci v záhrade je preto tiež vhodné pracovať v rukaviciach.
hanelie
18.08.09,05:53
mačka je vo všeobecnosti čistotné zviera, preto je potrebné zabezpečiť jej plastové WC - do ktorého sa nasype drť - dostať v chovateľských potrebách - táto drť pohlcuje aj pachy,

toxoplazmóza je nebezpečná choroba najmä ak by sa nakazila tehotná žena, preto je potrebné dať mačku zaočkovať
Potvora30
18.08.09,06:26
Určite nepotrebujeme mačku aby nám chytala myši. Doteraz ju mali doma v byte, teraz ju umiestnili na schodište a má voľný prístup von, po celej firme. Nešpiní len do misky, ale je smrad po celom schodišti. A hlavne ma už dva razy neskutočne vystrašila, až som sa začala zajakávať a nebola som schopná povedať jednu súvislú vetu a vyhŕkli mi slzy. Keď potrebujem ísť na iné oddelenie, musím chodiť po oveľa viacej schodoch a domov chodím unavená.
Tweety
18.08.09,06:27
Určite nepotrebujeme mačku aby nám chytala myši. Doteraz ju mali doma v byte, teraz ju umiestnili na schodište a má voľný prístup von, po celej firme. Nešpiní len do misky, ale je smrad po celom schodišti. A hlavne ma už dva razy neskutočne vystrašila, až som sa začala zajakávať a nebola som schopná povedať jednu súvislú vetu a vyhŕkli mi slzy. Keď potrebujem ísť na iné oddelenie, musím chodiť po oveľa viacej schodoch a domov chodím unavená.
A prečo sa neporozprávaš so zamestnávateľom? Možno bude ústretový.
Kazu
18.08.09,06:40
A prečo sa neporozprávaš so zamestnávateľom? Možno bude ústretový.

Keď šéfovi nevadí mačací trus a zápach v budove obávam sa, že ústretovosti sa nedočká.
Potvora30
02.09.09,09:09
Ani som sa nedočkala, aj povedal, že sa z tade odstráni, ale bola preč len jeden deň.