deskos
18.08.09,08:34
Dobrý deň. Včera som vložila svoj príspevok do sekcie stavbári, lebo som dúfala, že mi nejaký odborník pomôže s mojim problémom. Keďže sa tak nestalo napísala som dnes sem. Mám problém, ktorý by som potrebovala vyriešiť. Pozemok máme obmurovaný 2,5m plotom z durisolu + 0,8 m základ / je riešený aj ako protihluková bariera, pretože asi 4m od neho je cesta 2.triedy/. Teda je prakticky celý z betónu. Sused chce v zelenom páse pred plotom viesť kanalizáciu pričom sa po dlžke cca.30m dostáva pri výkope 1,5m pod základ nášho plota, vo vzdialenosti 1m od plota. Požiadal stavebný úrad o stavebné povolenie a my sme prizvaní ako susedia. Bojíme sa, že dôjde k porušeniu základov a to aj plota, ktoré sa nemusí prejaviť hneď. Máme sa obrátiť na nejakého statika alebo čo máme robiť? Môže dôjsť k porušeniu plota? Najhoršie je , že projektantka, ktorá to navrhla nám tvrdí, že sa nič nestane. On musí ísť do hlbky od 2,10 až po 2,70 kvôli spádu 1%. Prosím poradte mi. Veľmi pekne ďakujem
chandler
18.08.09,06:40
myslim ze by to malo byt v poriadku. ale od suseda by som chcel nejaky podpis, ze keby vam plot padol tak ho zase postavi. budete moc pokojne spavat.
220870
18.08.09,07:33
Treba si plot nafotiť,a dať podpísať susedovi že je v poriadku.
chandler
18.08.09,09:40
Treba si plot nafotiť,a dať podpísať susedovi že je v poriadku.

a este aby vedel ako ma vyzerat ked ho bude stavat :)
220870
18.08.09,10:40
Na druhú stranu treba povedať že sa to dá urobiť.Ale nemôže to kopať partia bratrancov, ale skúsený bagrista .Zároveň je nutné výkop poriadne pažiť a to nevie hocikto.Ja osobne ako firma by som takúto zákazku nevzal.
chandler
18.08.09,10:59
to hej 2,7 metrova hlbka to uz nie je sranda
ciners
18.08.09,12:19
Snad to nechcu kopat rucne? :D Chandler musis uznat, kto by ich tam poslal rucne kopat,toho uz treba obesit :)
220870
18.08.09,12:22
Bratranci s tým nemajú problém.
deskos
19.08.09,04:46
Dobrý deň. Práveže celý výkop sa musí kopať ručne, to je podmienka od plynárov, lebo v tomto mieste ide súbežne plynové potrubie. Nová kanalizačná prípojka je navrhovaná cca. 0,5m od existujúceho plynového potrubia. Celý priestor, v ktorom sa má urobiť výkop a zároveň uložiť zemina je široký 2,2 - 2,4m. Včera sme mali stretnutie ústneho pojednávania s miestnim zisťovaním, na ktorom sme sa stavebníka spýtali, či mu bol vysvetlený celý postup prevádzania výkopu /paženie, zabezpečenie stien/ projektantkou, ktorá túto alternatívu prípojky navrhla, tak len pozeral, že o čom hovoríme. Projektantka sa tohto stretnutia nezúčastnila hoci bola pozvaná a ešte deň pred tým nám povedala. že si to vysvetlíme na mieste stretnutia.
chandler
19.08.09,05:53
no ved prave, je jedno ci strojovo alebo rucne, lebo ten vykop treba zabezpecit a to nie je sranda. aj keby to kopali strojom, tak kvoli ukladaniu kanalizacie to musia zabezpecit.