vanilka
18.08.09,09:03
firma, v ktorej pracujem obchoduje so sesterskou spolocnostou v USA, poskytujeme im nielen tovary ale aj sluzby (aktivne zuslachtenie), chcem sa spytat ci aj tovary aj sluzby idu spolu do riadku 15, v uctovnom programe mam totiz k dispozicii len jeden typ DPH na 3.krajiny, v zakone o DPH som citala, ze je potrebne sa preukazat JCD aj dokladom o preprave...to mi je uplne jasne, akurat neviem ci je potrebne JCD aj pri poskytnutej sluzbe ( oni nam poslu nieco na opracovanie a my im to vraciame spat ako hotovy vyrobok) ... ma niekto podobnu skusenost?
vanilka
18.08.09,09:55
precitala som si zopar par. ale nie som si stale ista...a akosi nikto sa mi nehlasi

podla par. 15 odst.6 je miestom dodania sluzby tuzemsko, kedze vynimka par. 16 odst. sa vztahuje na odberatela EU a my vyvazame mimo EU

aj napriek tomu, ze miestom dodania je tuzemsko, cize to podlieha dani par. 47 odst. 5 hovori, ze tieto sluzby su oslobodene

akurat stale neviem ci je potrebne pre dokazanie tejto skutocnosti nieco predlozit okrem faktury

co vy nato?

dik za kazdu reakciu
Chrusťa
18.08.09,10:01
ak ide o dodanie služby mimo EU nemáš čo dokazovať, v prípade, že ide o vývoz tovaru, tak ten preukazuješ JCD ako aj dokladom o preprave, kde za deň dodania sa považuje deň výstupu z europskych spoločenstiev