kocka503
18.08.09,09:25
Ahojte,

mám takýto problém. Som SZČO a mám veľa záväžkov. Otváram si ale s.r.o.-čku, avšak živnosť si odložiť nechcem. Je možné, aby si moja s.r.o.-čka odkúpila všetky moje záväzky? Ide mi o to, že ak náhodou bude zle, nech neručím celým svojim majetkom. Je to zo zákona možné? :confused::confused::confused:

Potrebujem to rýchlo vedieť, ďakujem za pomoc. :D

Veronika
Monika Kováčová
18.08.09,07:44
Ak odkúpiš ako s.r.o. pohľadávku voči tebe ako FO, nechápem, čo tým vyriešiš... nie je lepšie ich rovno ako FO uhradiť? Prečo ich chceš kúpiť ako s.r.o? Z hľadiska toku financií nevidím v tom rozdiel. Alebo možno vôbec nerozumiem otázke.
Paula
18.08.09,07:52
Ahojte,

mám takýto problém. Som SZČO a mám veľa záväžkov. Otváram si ale s.r.o.-čku, avšak živnosť si odložiť nechcem. Je možné, aby si moja s.r.o.-čka odkúpila všetky moje záväzky? Ide mi o to, že ak náhodou bude zle, nech neručím celým svojim majetkom. Je to zo zákona možné? :confused::confused::confused:

Potrebujem to rýchlo vedieť, ďakujem za pomoc. :D

Veronika


To mi pripadá iba ako čisté poposúvanie toho "zla", nič viac.
kocka503
18.08.09,08:18
No ide mi len o to, že momentálne to nevyzerá ružovo a ak príde exekúcia, tak mi zhabú aj dom. Ale ak by dlhovala s.r.o.-čka, tak max pôjde do konkurzu, ale majetok mi ostane. Nechcem skrachovať, ale ak by predsa.... Dá sa to takto?
Monika Kováčová
18.08.09,08:58
No ide mi len o to, že momentálne to nevyzerá ružovo a ak príde exekúcia, tak mi zhabú aj dom. Ale ak by dlhovala s.r.o.-čka, tak max pôjde do konkurzu, ale majetok mi ostane. Nechcem skrachovať, ale ak by predsa.... Dá sa to takto?
s.r.očka by nič nedlhovala, keďže ako píšeš v zadaní, s.r.čka by odkúpila tvoje záväzky FO. To znamená, že s.r.očka by uhradila tvoje záväzky veriteľovi a ty ako FO by si bola dlžná sročke, nie?


Je možné, aby si moja s.r.o.-čka odkúpila všetky moje záväzky?
kocka503
18.08.09,09:09
s.r.očka by nič nedlhovala, keďže ako píšeš v zadaní, s.r.čka by odkúpila tvoje záväzky FO. To znamená, že s.r.očka by uhradila tvoje záväzky veriteľovi a ty ako FO by si bola dlžná sročke, nie?

No malo by to vyzerať napr. takto: FO dlhuje firme XY 1000 Eur. S.r.o.-čka si prevezme tento záväzok na seba, čiže FO tento dlh prevedie na Sro-čku, "zaplatí" jej tých 1000 Eur. Čiže výsledok by bol: s.r.o.čka dlhuje 1000 Eur firme XY.
Monika Kováčová
18.08.09,09:14
No malo by to vyzerať napr. takto: FO dlhuje firme XY 1000 Eur. S.r.o.-čka si prevezme tento záväzok na seba, čiže FO tento dlh prevedie na Sro-čku, "zaplatí" jej tých 1000 Eur. Čiže výsledok by bol: s.r.o.čka dlhuje 1000 Eur firme XY.
stále nerozumieš?
ako prevezme dlh?
Len tak bude veriteľ súhlasiť na zmene dlžníka?
Bez nejakého nároku na okamžité plnenie a úhradu dlžnej sumy?
Žiješ mimo SR? Alebo prečo ťa niečo také napadlo?
Monika Kováčová
18.08.09,09:28
No malo by to vyzerať napr. takto: FO dlhuje firme XY 1000 Eur. S.r.o.-čka si prevezme tento záväzok na seba, čiže FO tento dlh prevedie na Sro-čku, "zaplatí" jej tých 1000 Eur. Čiže výsledok by bol: s.r.o.čka dlhuje 1000 Eur firme XY.
ako prevezme? Dlžník nemôže previesť svoj dlh na tretiu osobu bez súhlasu veriteľa.
Monika Kováčová
18.08.09,09:29
Celé zadanie otázky je zmätočné.


predaj záväzkov, SZČO predáva s.r.o.-čke - záväzky sa nepredávajú - predávajú sa pohľadávky, teda predáva VERITEĽ, a nie dlžník.


No malo by to vyzerať napr. takto: FO dlhuje firme XY 1000 Eur. S.r.o.-čka si prevezme tento záväzok na seba, čiže FO tento dlh prevedie na Sro-čku, "zaplatí" jej tých 1000 Eur. Čiže výsledok by bol: s.r.o.čka dlhuje 1000 Eur firme XY.
ako prevezme? Dlžník nemôže previesť svoj dlh na tretiu osobu bez súhlasu veriteľa.


Raz hovoríš o predaji, raz o prevzatí dlhu.... :confused:
kocka503
18.08.09,10:33
ako prevezme? Dlžník nemôže previesť svoj dlh na tretiu osobu bez súhlasu veriteľa.

Dakujem za radu. Ja som len chcela vedieť, či sa niečo také dá... Ale ak sa nedá previesť dlh na tretiu osobu, tak potom je to vyriešené.
Ešte raz. Ja som chcela vedieť, či sa takéto niečo dá urobiť, netvrdila som že sa takáto vec zrealizovala. Ale chápeš o čo mi išlo....

Dík