Kordošová
18.08.09,11:00
SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?
Vladimír Ozimý
18.08.09,09:13
SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?

štátna prémia na stavebnom sporení spadá do rovnakej kategorie ako samotné úroky. § 43 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov. Takže to posudzujete rovnako ako samotné úroky a neziskovky ak majú len príjem, ktorý podlieha zrážkovej dani daňové priznanie nemusíte podávať (§41 zákona o dani z príjmov)
Heni
18.08.09,09:19
SVB si z fondu opráv platí stavebné sporenie . Okrem príjmu z úrokov, z ktorého je daň vybratá zrážkou §43 odst. 6 zákona o dani z príjmov a tým aj daňová povinnosť splnená , plynie príjem zo štátnej prémie . Z tej je taktiež daň vybratá zrážkou. skutočne je zo štátnej prémie vybratá daň? štátna prémia sa nezdaňuje... Mám štátnu prémiu brať ako príjem z úrokov na bežných účtoch , vkladových (termínovaných ) účtoch. Alebo ako ostatný príjem. Mám podať daňové priznanie ?

štátna prémia sa nezdaňuje, zdaňujú sa úroky ako také, ale samotná št. prémia nie
Kordošová
18.08.09,09:51
Ospravedlňujem sa správne je to Eurobonus , nie štátna prémia.Eurobonus je zdanený.
Vladimír Ozimý
18.08.09,09:54
Ospravedlňujem sa správne je to Eurobonus , nie štátna prémia.Eurobonus je zdanený.

priznám sa že ja som to neriešil ja som si prečítal že zrážková daň :)...pravda je taká a Heni má pravdu...§ 43 rieši len úroky nie štátnu prémiu. tak beriem späť...
Heni
21.08.09,20:20
Ospravedlňujem sa správne je to Eurobonus , nie štátna prémia.Eurobonus je zdanený.

v prípade eurobonusu by som uvažovala tak, ako o úrokoch.
teda, že je to príjem do fondu opráv a zrazenú zrážkovú daň by som považovala za vysporiadanú...